En löydä netistä enkä itseltä em. reseptiä, jossa ei olisi omenoiden lisäksi noita jokapaikan kaurahiutaleita ! Olisiko jollakin antaa resepti ? Kiitos !
Uuniomenaresepti ilman kaurahiutaleita ?
Anonyymi
3
229
Vastaukset
- Anonyymi
Laita kaurahiutaleiden tilalle mantelilastut.
- Anonyymi
Siis kokonaiset omenat karat poistettuina vuokaan, siirappia kolo täyteen, päälle voita nokare ja 225 asteiseen uuniin aluksi noin kymmeneksi minuutiksi, kääntäen, pohjalle kertynyttä sokerivoi-lientä päälle lusikoiden ja toinen kymmenen minsaa uunissa tai kunnes kypsän pehmeitä.
Nautitaan vanilja-kastikkeen tai -jäätelön kera.- Anonyymi
Ihan samaa olin ehdottamassa. Mikä tuo kaurahiutale juttu on? T: ribseistä katkera
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Tukalaa kuumuutta
Tietäisitpä vaan kuinka kuumana olen käynyt viime päivät. Eikä johdu helteestä, vaan sinusta. Mitäköhän taikoja olet teh422822Mansikkatiloilla hyväksikäytetään ukrainalaisia
Työolot ovat surkeita ja palkka kelvoton. https://yle.fi/a/74-201729423562600Ensi kesänä
Näin kesän viimeisenä minuutteina ajattelen sinua. Olisiko seuraava kesä "meidän" kesä? Tänä vuonna ei onnistuttu, mutta562335- 352204
- 251733
Okei, myönnetään,
Oisit sä saanut ottaa ne housutkin pois, mutta ehkä joskus jossain toisaalla. 😘251639- 481526
- 1001449
En ymmärrä käytöstäsi
Se on ollut eräänlaista hyväksikäyttöä. Että seura kyllä kelpaa palstan välityksellä silloin kun ei ole parempaakaan tek1391405Anne Kukkohovin karmeat velat ovat Suomessa.
Lähtikö se siksi pois Suomesta ? Et on noin kar? mean suuret velat naisella olemassa661309