Onko ilmasto-Greta raivona kun ei saanut Nobelin rauhanpalkintoa. Voiko päätöksestä valittaa?
Onko ilmasto-Greta raivona kun ei saanut Nobelia
Anonyymi
9<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 9
Vanhimmat
Varmaan tässä on joku öljy-yhtiöiden salaliitto takana.
Aftonbladet juuri uutisoi että Greta on känniraivonnut ja pistänyt hotellihuoneensa paskaks, jossain Zyyrichissä. Yritti vielä sytyttää huonekalu notskin palamaan mutta turvamiehet ehti väliin, yhdeltä niistä Greta potki pallit siniseks.
Tottakai, autismioireisiin kuuluu voimakas tunnemaailma ja ties mitä suutuspäissään tekevät. Autismioireinen julkinen sektori tai hesari kuitenkin palkkaa hänet ja show jatkuu. Autismioireiset lapsiparat, sääliksi käy.
No hyvä, melkein jo meinasin pelätä että viimeisinkin järjen hiven on menetetty jos jollain itkupotkureuhaamisella saa Nobelin rauhanpalkinnon.
Älkää kiusatko sairasta lasta! Vai onko tämä vihapuhetta?
Jos sellainen virhe olisi tehty, että Gretalle olisi vielä annettu rahaa, hän olisi mennyt aivan sekaisin.
Taitaa pikku-greta siirtyä to the dark side.
Seuraava esitys on jo tällainen.
Siinä alkaa päättäjien puntti tutisemaan.
https://www.youtube.com/watch?v=CLxpgRqxtEA
Tappouhkauksia Gretan kritisoimisesta
https://www.uusisuomi.fi/uutiset/us/7378389a-89b9-489d-8f4d-323533e04ab6?ref=ampparit:910d
Nobel on tapana saada sitten, kun on saatu jotain aikaan. Valittaminen ei ole aikaansaamista.