Känniset Torniolaiset!!!

Katsoja

Hyi että Torniolaisia! Valtava joukko ihan kännissä. Ei meinannu pystössä pysyy. Nuoret lapsetki katto ihmeissään niitä...Hävetkää! Eikös niitä vois laittaa pihalle, ku omia viinoja juo katsomossa! Hyvää mainosta jääpallolle!! Eihän jääpallossa oo ees divareita :) oiskos innokkaita pelaajia?Jos perustaisin joukkueen bandyliigaan?

7

1484

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Ekitalo

      Kyllä minäkin ihmettelin tuota samaa asiaa.

      Minun edessä oli lauma nuoria ja pullo kiersi ringissä ja peli oli toisarvoinen seikka.

      En hyväksy tuollaista urheilu tilaisuuksiin menköön muualle remuamaan kun ei peli kerran kiinnosta. Ja vauhdikas peli.

      Kesällä TP-47 peleissä on paljon kovempi kuri.

      • Muna

        sou not jos peleissä joku ottaa soosia, jos ne ei ketään häiritse tai tappele. porissa itekki katselleena mielestäni Topv:n fanit käyttäyty asiallisesti ja loistavasti kannustaen. Jos tollasesta täytyy alkaa tinkaamaan niin kai ne vois saman tien sulkea kaikki urheilukatsomot, pohjan stadion mukaanlukien. Aina sieltä kentan laidalta joku paikka löytyy jossa ei tarvi kuunnella kannustusta ja "remuamista". Haloo???


      • Urheilunystävä myös
        Muna kirjoitti:

        sou not jos peleissä joku ottaa soosia, jos ne ei ketään häiritse tai tappele. porissa itekki katselleena mielestäni Topv:n fanit käyttäyty asiallisesti ja loistavasti kannustaen. Jos tollasesta täytyy alkaa tinkaamaan niin kai ne vois saman tien sulkea kaikki urheilukatsomot, pohjan stadion mukaanlukien. Aina sieltä kentan laidalta joku paikka löytyy jossa ei tarvi kuunnella kannustusta ja "remuamista". Haloo???

        Juu mitäs siitä, joka paikassahan pitää nykyisin olla kännissä kun selvinpäin ei mikään tunnu miltään. Ja hyvähän se on nuorten opetella juomaan jääpallomatseissa kun vielä toistaiseksi rippikoulussa ei ole viskikursseja. Eikö voisi ala-asteen oppimäärään lisätä juovuksissa olemisen harjoittelua.

        Juntin elämä kun on selvinpäin niin tylsää.


      • kukaan ei

        Ei ihmettele kun jäähalleissa dokataan erätauolla pubissa ja edustusaitioissa hirveät määrät viinaa pöydissä. Eikö teillä Torniossa osaa heinähatut käyttäytyä vai?


    • Sober

      Eiköhän peli ollut ihan muualla ?

      Nyt on hyva lahteä kohti Poria, kun on voitto tarkussa. Vain todelliset Fanit lähtevät sinne omilla autoilla !

    • Samoin

      Eikö täällä osata kannustaa selvinpäin.
      (Itse olen Torniosta ja hyvä huomio)
      Katsokaa vaikka Torniolaista jalkapallo FANEJA ääntä lähtee ja eikä pulloakaan ole juotu. (Kännissähän otteluihin ei pääse. jaa a ei siinä mithään outoa

      • kemiläinen tornion kupeesta

        tp:een kannattajat on aika hanurista, muutama pörrön näkönen juntti häpäsee itsensä huutaen koko ajan vaan samaa taistele teepee taistele se on aika säälittävän kuulosta.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Huomenta ihana

      Kauniskasvoinen ihanuus 😘 saan sut vielä
      Ikävä
      46
      7545
    2. Hei rakas...

      Miten on työpäivä sujunut? Rakastan sinua 💗
      Ikävä
      33
      4163
    3. Ei tämä etene ikinä

      Kun kumpikaan ei enää ota yhteyttä. Mä en ainakaan uskalla.
      Ikävä
      57
      3675
    4. Edelleen sitä on vaikea uskoa

      Että olisit oikeasti rakastunut muhun
      Ikävä
      50
      3170
    5. Vitsi mihin menit. Heti takasin.

      Mä näin sut tuu takasin! Oli kiire, niin en ehtiny sin perään!
      Ikävä
      17
      2846
    6. Voi ei! Jari Sillanpää heitti keikan Helsingissä - Hämmästyttävä hetki lavalla...

      Ex-tangokuningas on parhaillaan konserttikiertueella. Hän esiintyi Savoy teatterissa äitienpäivänä. Sillanpää jakoi kons
      Suomalaiset julkkikset
      56
      2456
    7. Miksi et irrota otettasi

      Suhteeni?
      Ikävä
      54
      2378
    8. Toiveikas vai toivoton

      torstai? Ajatuksia?
      Ikävä
      40
      2319
    9. Koko ajan olet

      Senkin suhteen kiusannut. Halut on ihan mielettömät olleet jo pitkään
      Ikävä
      44
      2302
    10. Mukavaa päivää

      Mun rakkauden kohteelle ❤️ toivottavasti olet onnellinen
      Ikävä
      16
      2266
    Aihe