Nyt oli aika kun suosikki aasialaisen ravintolan koko noin 9 henkinen henkilökunta vaihtui. Joukossa erilaisia aasialaisia. Tyttö kertoi, että jatkoivat nyt Vantaan puolelle toiseen ravintolaan töihin. Tällä tiimillä oli laatua, puhtautta ja välittämistä. Ruoka saa täyden kympin ja lahjoja päälle.
Tilalle tuli toinen joukko aasialaisia. Ovat hyvän näköisiä, mutta ruoan laatu laski jyrkästi. Olen pettynyt. En tahdo enää syödä ravintolassa. Viikonlopun buffet hinta samassa kasvoi.
Niin jäin ilman lempiravintolaa. Mikään ole ikuista. Siksi syökää nyt kaiken, älkää arastako. Huominen voi olla myöhäistä.
Aasialisen henkilökunta vaihtui ja ruoan laatu laski
Anonyymi
0
<50
Vastaukset
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannan kirja USA:n bestseller!
"Congratulations to Sanna Marin's HOPE IN ACTION, officially a USA TODAY bestseller!" Kertoo Scribner. Mitäs persut tä15111406- 288102
Metsäalan rikolliset
Jokohan alkaa vähitellen kaatua kulissit näillä ihmiskauppaa harjoittavilla firmoilla.565884Ruotsalaistoimittaja: "Sanna Marinin saunominen saa minut häpeämään"
Sanna Marinin kirja saa täyslaidallisen ruotsalaislehti Expressenissä perjantaina julkaistussa kolumnissa.....voi itku..1624759- 154671
Suomen kaksikielisyys - täyttä huuhaata
Eivätkö muuten yksilöt pysty arvioimaan mitä kieliä he tarvitsevat? Ulkomaalaiselle osaajalle riittää Suomessa kielitai324331Työeläkeloisinta 27,5 mrd. per vuosi
Tuo kaikki on pois palkansaajien ostovoimasta. Ja sitten puupäät ihmettelee miksei Suomen talous kasva. No eihän se kas844193- 843487
- 803240
- 481741