terveellinen ruoka

Anonyymi

Olen syönyt epäterveellisesti ja lihonut. Liikkuminen väsyttää enkä pysty solmimaan kengännauhoja. Aikuistuneet lapset sanovat ettei saa enää saa syödä mitään herkkuja. Ajattelen itse, että , jos aloitan niin, että vain lisään terveellisiä ruokia, kuten marjoja ja hedelmiä ja kasviksia. Eilen olisin joka tapauksessa syönyt suklaata, niin sulatin vähän taloussuklaata ja laitoin kuumaan suklaaseen paljon mustikoita. En väitä että olisi terveellistä, mutta terveellisempää kuin pelkkä suklaa.

2

52

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jatkan vielä , että söin eilen vain tuon yhden makean annoksen. Myös tänään tein makean jälkiruoan . Keitin mustaviinimarjamehua ja laitoin lautaselle. lisäsin vähän luomurusinoita, luomu saksanpähkinöitä. hasselpähkinöitä, kuivattuja sokeroituja ananaspaloja , luomu auringonkukan siemeniä, luomu kurpitsansiemeniä, kookoshiutaleita ja raastoin päälle yhden palan taloussuklaata. Kaloreita varmaan paljon, mutta terveellisiä aineksia kumminkin. Pitäisi paitsi syödä terveellisesti myös laihduttaa, kun painan jo 105 kiloa ja pituus on vaan 160 cm-

      • Anonyymi

        Kun alat tosiaan syömään niin, ettet syö ns. tyhjiä kaloreita eli ruokaa, jossa ei ole ravintoaineita vaan pelkkää energiaa, niin pitäisi väkisinkin laihtua. Jenkeissä lihakarjaa lihotetaan soijalla ja maissilla, niin että niistä kannattaa luopua.

        Älä syö myöskään mitään missä on lisäaineita. Jotkut E-koodatut on aivan luonnosta, mutta jollei numeroita muista ulkoa, kannattaa olla syömättä mitään elintarviketta jossa on E-koodi. Jätä pois myös alkoholi. Muista juoda paljon vettä, sillä ravintoaineiden uuttamiseen elimistö tarvitsee enemmän vettä, kuin jos söisit vain höttöpullaa, hamppareita, ranskanpottuja sokeria.

        Äläkä missään nimessä käytä keinotekoisia makeutusaineita tai ns. kevyttuotteita. Molemmat lihottavat, koska hidastavat aineenvaihdunnan.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Räppäri kuoli vankilassa

      Ei kuulemma ole tapahtunut rikosta. Sama vahinkohan kävi Epsteinille. https://www.hs.fi/suomi/art-2000011840869.html "
      Maailman menoa
      97
      4419
    2. Välillä kyllä tuntuu, että jaat vihjeitä

      Mutta miten niistä voi olla ollenkaan varma? Ja minä saan niistä kimmokkeen luulemaan yhtä sun toista. Eli mitä ajatella
      Ikävä
      29
      3283
    3. No kyllä te luuserit voitte tehdä mitä vaan keskenänne, sitä en ymmärrä miksi pelaat,nainen

      Pisteesi silmissäni, edes ystävätasolla tippui jo tuhannella, kun sain selville pelailusi, olet toisen kanssa, vaikka ol
      Ikävä
      45
      2370
    4. Missä näitte viimeksi?

      Missä näit kaivattua viimeksi ja oliko sähköä ilmassa?
      Ikävä
      35
      1378
    5. Minulla on käsitys

      Ettet ole kovin se k s uaalinen ihminen.
      Ikävä
      33
      1058
    6. Harmittaako sinua yhtään?

      Tuntuuko pahalta ollenkaan?
      Ikävä
      32
      1016
    7. Puukotus yöllä

      Oli kaveri hermostunut ja antanut puukosta.
      Sotkamo
      11
      1014
    8. 158
      997
    9. rakas J siellä jossain

      Niin ikävä sua. -P. Nainen
      Ikävä
      6
      924
    10. Masan touhut etenee

      Punatiilitalon tietotoimiston mukaan Masa on saanut viimein myytyä kämppänsä ja kaavoittaa uudelle lukaalille tonttia pa
      Äänekoski
      12
      862
    Aihe