Onko koira haistellut haarojasi???

Anonyymi

https://www.iltalehti.fi/perheartikkelit/a/2014081018557845

Että tällainen uutinen tälläerää....

"Tästä syystä koira haistelee haaroja - tarkka nenä erottaa monta viestiä.
Toiset koirat vain nuuhkaisevat, toiset jäävät mieluusti tutkimaan hajumaailmaa pitkäksikin aikaa, jos se vain sallitaan."

Missään tapauksessa tuollainen toiminta ei ole sallittua, eihän se kävisi päinsä, jos ihmiset tekisivät tuollaista, mitä koirat.

10

55

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Vuosieni aikana kymmenet koirat ovat haistaneet haarojenväliä. Se on samalla osoittanut, että koira on kesy, joten olen uskaltanut jutella sille. Aina vaatteet ovat tarkoituksellisesti "tiellä", jotta ei edetä pidemmälle.

      Kun koira on tullut lähelle, rapsutan rohkeasti juttelun aikana.
      Koira on ihmisen paras ystävä ja terapeutti sosio-emotionaalisiin ongelmiin.

      • Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂

        No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        No ottamalla ne vaatteet pois edestä tietysti, höhlä

        Juuri niin.

        Terveisin Anonyymi Tänään 21.07.


      • Anonyymi
        Partakaweri kirjoitti:

        Miten meinasit edetä pidemmälle, pervo 😂

        Olipa muuten melkoisen ällöttävää ja yllättävää, kun naisena jokunen vuosi sitten hankin isohkon koiran, niin miesten kommentit! "Et vissiin enää miestä tarvii niihin puuhiin " ja sitä rataa. Hyi stana, miten paljon sairaita yksilöitä se leipä täällä elättääkin. Puistatus.
        Ja jos jonkun kaverimiehen kanssa ollaan liikkeellä, niin aina miehet olettaa että koira on sen. Kyllä kivikautista ja sairasta sakkia.


    • Anonyymi

      Koiran omistaja tietysti rauhoittelee että "ei se mitään tee". No tekeehän - se tunkee kuonoansa jalkoväliini!

    • Anonyymi

      Olettekos tietoisia, että kissa osoittaa ystävyyttä nostamalla häntäänsä ja tarjoamalla takapuoltaan ihmiselle, jota kissa pitää ystävänään.

      Minua eivät ole koirat haistelleet, tosin kerran kun olin pellolla kävelemässä, niin kaksi dobermannia tuli lähietäisyydelle ja alittivat melkoisen älämölön yrittäessään pelotetella, mutta en minä koiria pelkää.
      Lähtivät hetken päästä litomaan, kun omistaja hermona vihelteli koiria luokseen.

    • On haistanut se nolotti minua kun ulko-ovella haistoi toisen ihmisen koira.

      • Kyseessä oli rapun ovi, eli joku naapurin.


    • Anonyymi

      Ennemmin annan koiran haistella jalkoväliäni kuin jonkun rupisen äijän kouria.
      Kumpaakin on koettu, ja koira suveneeristi voiton. Rakastan koiria ja inhoan ällöttäviä makkarasormisia kuolaavia setiä.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa kansainvälinen etsintäkuulutus Poliis

      Poliisi: Kymmenhenkinen pohjalaisperhe ollut vuoden kateissa – kansainvälinen etsintäkuulutus Poliisi pyytää yleisön apu
      Maailman menoa
      441
      3770
    2. Tässä totuus jälleensyntymisestä - voit yllättyä

      Jumalasta syntyminen Raamatussa ei tässä Joh. 3:3. ole alkukielen mukaan ollenkaan sanaa uudestisyntyminen, vaan pelkä
      Jälleensyntyminen
      318
      1632
    3. Mitään järkeä?

      Että ollaan erillään? Kummankin pää on kovilla.
      Ikävä
      116
      1466
    4. En kadu sitä, että kohtasin hänet

      mutta kadun sitä, että aloin kirjoittamaan tänne palstalle. Jollain tasolla se saa vain asiat enemmän solmuun ja tekee n
      Ikävä
      87
      1429
    5. Noniin rakas

      Annetaanko pikkuhiljaa jo olla, niin ehkä säilyy vienot hymyt kohdatessa. En edelleenkään halua sulle tai kenellekään mi
      Ikävä
      99
      1378
    6. Oisko mitenkään mahdollisesti ihan pikkuisen ikävä..

      ...edes ihan pikkuisen pikkuisen ikävä sulla mua??.. Että miettisit vaikka vähän missähän se nyt on ja oiskohan hauska n
      Ikävä
      59
      1336
    7. Lapuan sanomissa käy rytinä

      Pistivät sitten päätoimittajan pihalle
      Lapua
      50
      1256
    8. Helena Koivu : Ja kohta mennään taas

      Kohta kohtalon päivä lähestyy kuinka käy Helena Koivulle ? Kenen puolella olet? Jos vastauksesi on Helenan niin voisi
      Kotimaiset julkkisjuorut
      89
      1179
    9. Au pair -työ Thaimaassa herättää kiivasta keskustelua somessa: "4cm torakoita, huumeita, tauteja..."

      Au pairit -sarjan uusi kausi herättää keskustelua Suomi24 Keskustelupalvelussa. Mielipiteitä ladataan puolesta ja vastaa
      Tv-sarjat
      33
      1037
    10. Oot ihana

      Toivottavasti nähdään sattumalta jonain kesäpäivänä♥️🥺🫂
      Ikävä
      44
      1029
    Aihe