Kukaan ennustaja tähän asti ei ole pyytänyt evoluutio-ilmiöltä ennustuksia. Se ilmiö loppuu elämän osalta kunnes maapallon mikrobit ovat kuolleet kuumuuteen.
Ennustajahenkilöt erikseen.
Anonyymi
5155
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 5
Vanhimmat
Ehkä tuohon kuluu aikaa muutamia satojatuhansia vuosia. Jotkut katsovat, että maapallon edessä on vielä lumipallovaihekin, ens kuiten selkärankaisten osalta lajipuutto. Siinä viimeiset ihmisetkin mukana.
Myös vitsinkertojat ovat erikseen. Presidentti Ronald Wilson Reagan oli hyvä vitsinkertoja. Kun presidentti R oltiin operoimasa hospitaalissa, vitsilaarinsa, joita hän esitti, ei näyttänyt edes vähenevän.
Miten vanhoillinen Reagan asennoitui evoluutioon, ei ole tiedossani. Tuskinpa myönteisesti.
"Kukaan+ennustaja+tähän+asti+ei+ole+pyytänyt+evoluutio-ilmiöltä+ennustuksia.+Se+ilmiö+loppuu+elämän+osalta+kunnes+maapallon+mikrobit+ovat+kuolleet+kuumuuteen."
Evoluutio+ei+ole+persoona.+Se+ei+osaa+ajatella,+sillä+ei+ole+tietoisuutta,+elämää,+älyä,+järkeä+tai+suunnittelukykyä.++Siksi+siltä+ei+voi+kysyä+mitään,+eikä+se+tiedä+mitään.+Siksi+on+myös+100+%+mahdottomuus,+että+se+olisi+luonut+tai+kehittänyt+yhtään+mitään+missään+ajassa.
Se+on+ns.+jumalattomien+ihmisten+sepittämä+tarina,+jolla+yritetään+korvata+Jumalan+luomistyö,+jotta+ihmisten+ei+tarvitsisi+uskoa+Jumalaan+ja+olla+Hänelle+vastuussa+elämästään+ja+teoistaan.
"Alussa+loi+Jumala+taivaan+ja+maan"++(1.Moos.1:1)
Milloin tuo alku tapahtui? Jumalannehan on ollut ikuisesti olemassa... eli onko sillä mennyt ikuisuus luomiseen?
🤣🤣🤣
Jumalat kyllä loivat taivaan ja maan, mutta vain homo sapiens sapiens-henkilöiden päänupeissa.
Ns. älyllinen elämä universumissa on hyvin hyvin mielenkiintoinen asiavyyhti universumin mitassakin.
Uskon, että elämä alkoi paljon aikaisemmin kuin Big Bangin ilmoitettu aika, 13.82 mrd. vuotta.
Odotellaan uusia tutkimustuloksia vielä muutamia vuosikymmeniä näin alkuun.