Eikö Penttinen huomannut me too liikettä?

Anonyymi

Moni asia mistä ennen vaiettiin ja mikä siten hiljaisesti hyväksyttiin, on nykyään rikos.

On käsittämätöntä, että monet miehet valta- asemassaan tai sitten esim tämä Penttilä omassa luistelu-valtakunnassaan, eivät huomanneet yhteiskunnan muutosta viimeisen 20 vuoden aikana.

Esim ”me too” kampanjaan törmäsi jokaisessa mediassa.

Vai onko osalla vallankahvaan päässeillä valta sekoittanut pään niin pahasti, että he luulevat olevansa immuuneja muutokselle? Luulevatko he, että mahtiasema ei kukaan tai mikään voi horjuttaa ja että muutoksen suunnan ja tahdin määräävät he?

No, moni on itseään harhauttanut ja löytänyt sitten itsensä miljoonia köyhempänä, hylättynä vanhoista piireistä, ja metallisten kaltereiden ympäröimänä.

4

161

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Se meni juu vähän ohi.

    • Anonyymi

      ”Taitoluisteluliitto sai tietoja valmentaja Mirjami Penttisen toiminnasta jo keväällä 2017”
      ” TUOLLOIN sovittiin muun muassa henkilökohtaisesta työnohjauksesta”
      HS

      Eli hänelle on jo 3 vuotta sitten kerrottu, että hänen pitää muuttua. Hän ei ole halunnut tai pystynyt muuttumaan. Hän on saanut mahdollisuutensa ja osoittanut ettei ole valmennukseen sopiva.

      • Anonyymi

        Tää on jotenkin ”Trumppimaista” - vähä välii mitä muut ajattelee. Mä teen ihan niinku itteeni huvittaa.

        Huolestuttava trendi, johon aina relevantin organisaation on puututtava armotta.


    • Anonyymi

      Sanoisin että Penttinen on ihmishirviö, jollaisia tarvitaan Amerikkaan vankiloihin vartijoiksi.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Porvarimediat paniikissa demareiden huiman kannatuksen vuoksi

      Piti sitten keksiä "nimettömiin lähteisiin" perustuen taas joku satu. Ovat kyllä noloja, ja unohtivat sen, että vaalit
      Maailman menoa
      98
      6178
    2. KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!

      STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti
      Maailman menoa
      349
      5657
    3. Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?

      On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei
      Maailman menoa
      60
      2673
    4. Lääppijä Lindtman jäi kiinni itse teosta

      Lindtman kyselemättä ja epäasiallisesti koskettelee viestintäpäällikköä. https://www.is.fi/politiikka/art-2000011780852
      Maailman menoa
      107
      2098
    5. Juuri nyt! Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti

      Ai että mä nautin, Tytti erot vireille! "Käytös on kohdistunut avustajia ja toisia kansanedustajia kohtaan, uutisoi STT
      Maailman menoa
      107
      1808
    6. Onko kaivattusi

      liian vetovoimainen seksuaalisesti?
      Ikävä
      125
      1744
    7. Puolen vuoden koeaika

      Voisi toimia meillä. Ensin pitäis selvittää "vaatimukset" puolin ja toisin, ennen kuin mitään aloittaa. Ja matalalla pro
      Ikävä
      19
      1623
    8. Tytti Tuppurainen nöyryyttää avustajiaan

      Tytti Tuppurainen nöyryyttää SDP:n eduskuntaryhmän kokouksissa sekä avustajia että kansanedustajia. Hän nolaa ihmisiä ju
      Kotimaiset julkkisjuorut
      181
      1290
    9. On todella hassua

      Ajatella että pitäisit erityisen kuumana tai seksikkäänä?
      Ikävä
      73
      1197
    10. Huomaatteko Demari Tytti ei esitä pahoitteluitaan

      Samanlainen ilmeisesti kuin Marin eli Uhriutuu no he ovat Demareita ja muiden yläpuolella siis omasta mielestään
      Maailman menoa
      33
      1068
    Aihe