Olen vastikään eronnut perheellinen mies. Minulla ei seissyt entisessä suhteessa, joka oli riitaisa ja ahdistava. Nyt olen löytönyt uuden naisen, joka on minua 20 vuotta nuorempi. En ole vielä harrastanut seksiä hänen kanssaan, mutta jännittää että seisookohan minulla sitten, kun suorituspaine ja huonoja kokemuksia. Kovasti seisoo kun häntä ajattelen ja masturboin. Testot oli alhaiset viime syksynä, mutta varmaan kun oli niin stressi. Saakohan uusi nuori nainen nekin kohoamaan? Olen 45 vuotias.
Seisookohan nuoren naisen kanssa
9
994
Vastaukset
- Anonyymi
Sitten kun se oikea hetki tulee, niin mieti mukavia ja niitä hetkiä, kun olet itseksesi fantasioinut tuosta naisesta. Positiivisilla mielikuvilla kiekko maaliin. Ei urheilijatkaan (toivottavasti) mieti, että noi ruotsalaiset hannuhanhet kuitenkin voittaa, vittuaks tässä mitään pelaamaankaan. Ja ihan turha syättääkään, se menee kuitenkin suoraan vastustajan lapaan.
- Anonyymi
Niin. Paljonko stressi vaikuttaa lutenisoivaan hormoniin ja sitä kautta testoon ja seisokkiin?
- Anonyymi
Sieltä se varsinainen asiantuntija taas nosti päänsä risukasasta!
- Anonyymi
Pelaa varman päälle ja hommaa viagraa.
[email protected] - Anonyymi
En usko, että kumppanin ikä vaikuttaa testotasoon mutta nuoruus ja uudet virikkeet antavat potkua mieskuntoon!
Tuohon itseluottamuksen puutteeseen voi parhaiten vaikuttaa se nuorempi kumppani omalla ymmärtämyksellään.
Kumppani virikkeellisyyden vaikutusta kuvaa omalla kohdallani se, että ammattilaisen kanssa tälläinen vanhempikin mies purkautuu tunnissa kahdesti. Vaimoni on minua 5 vuotta nuorempi mutta jo vaihdevuodet ohittanut ja hänen kanssaan minimi latautumisaika on pari tuntia mutta varman päälle vuorokausi.
Mainitsit alhaisesta testosta. Ikuisuuskysymys. Mikä testi ja mikä lukema?
Tavallisesti analysoidaan S-Testo ja tuloksen yhteydessä ilmoitetaan viitearvon alue.
Toinen, ilmeisesti kuvaavampi on vapaa laskennallinen eli S-Testo VL.
Missä tasossa nuo ovat? Se on naisesta kiinni.
Kerro miten kävi.- Anonyymi
Näin juuri!
- Anonyymi
Ootko jo tiukkaan mennyt
Ketjusta on poistettu 10 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Kalajoen hukkuneet pojat olivat tummaihoisia
Jälleen kerran, hukkuneet tai heikon uimataidon vuoksi vaaraan joutuneet olivat muita kuin suomalaisia. Turha viisastell2185002- 1912705
- 671572
Kysymys muille miehille
Onko teille varattu nainen ongelma? Mikään muu naisessa ei töki kun se että hän on varattu. Kamppailen houkutuksen kanss521470Kohta katson sun kuvaasi
ja päästän ajatukseni liitämään. Jo kuvasi näkeminen rauhoittaa, ja pistää hyrräämään vähän muutakin. Ihanan kaunista sa91282Minkä asian haluaisit muuttaa kaivatussasi?
Mikä kaivattusi luonteessa tai ulkonäössä ärsyttää sua?991268- 1321247
Ahneus iski Fazeriin, suklaalevy kutistuu 180 grammaan
Kun mikään ei riitä. Shrinkflaatio. Mitä isot (Marabou) edellä, sitä pienet (Fazer) perässä. Pienikin voi siis olla a1541183Jos kaivattusi on perääntynyt lähestyessäsi
jossain tilanteessa, ymmärrätkö miksi hän saattoi tehdä sen?1091174- 821163