Amazonin sademetsää on kuulemma hakattu 2019v enemmän kuin koskaan? Onks tää viime vuosien PUHE MAAPALLON SUOJELEMISESTA SAMANLAISTA DIIPADAAPAA KU KAIKKI MUUTKIN MUUTKIN ASIAT TÄL PALLOLLA. MÄ E USKO ENÄÄ MITÄÄN VARSINKIN IHMISIÄ JOTKA VOUHKAA KOVIMPAAN .
Ilmaston lämpeneminen
Anonyymi
1
122
Vastaukset
- Anonyymi
Amazonin sademetsää hakataan siksi että siten saadaan vientivoittoja. Raha ratkaisee. Brasiliassa autot ajavat alkoholilla, jonka tuotanto aiheuttaa paineita kaataa sademetsää sokeriruokoistutuksia varten.
Älä osta brassituotteita niin et tue brassimetsien tuhoamista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 1114389
- 803564
Just alkoi ottamaan päähän
Miten voikin mennä näin, että koko päivän haluaa vain nähdä toisen ja lähelle. Sitten aivan salamana mieleen tulee kaikk223421Oletko koskaan stalkannut kaivattuasi?
Jos olet, miten olet stalkannut? Jäitkö kiinni? Onko hän stalkannut sinua? Jos on, miten suhtauduit?843415Karhuryhmä
Kellään tarkempaa tietoa miksi ja missä karhuryhmä ollut? Perheväkivaltaa vai huumeperintää kenties taas?273306- 902974
- 762974
Raisionkaaren koira hyökkäys
Taas nähtiin että koiriin ei voi luottaa. Eilen illalla vapaana ollut koira hyökkäsi Raisionkaarella kolmen henkilön kim672865"Mielipide: Äärivasemmiston uhka on otettava vakavasti"
Demokratia näyttäisi olevan Halla-aholle enemmänkin välttämätön paha kuin tavoiteltava asia. Väkivallan ihannointi ja m452810Tapa jolla kohtelit minua viimeksi miellytti erityisesti
Osaat huomioida kauniisti ja katsot aina tilanteita yhteisen hyvän kannalta. Sitä arvostan erityisesti.852589