Vähän niinkuin syyntakeeton? Tai jotenkin kehitysrajoitteinen, että häntä pitää vain hyssytellä ja myötäillä? Harmiton palstapelle?
Onko harmii niin avuton hahmo, että hänestä ei saa sanoa mielipidettään?
Anonyymi
30<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 30
Vanhimmat
Tämän päivän käytös näyttää teillä olleen rumaa, joten sellaisia tekstejä ei tänne jää.
Sillä sekunnilla kun harmi lakkaa nimittelemästä muita, niin minä jätän hänet rauhaan.
Ettei nyt vaan olisi sulla oman pään sisäinen kuvitelma. Joutuuhan asiat nimeämään jonkun termistön mukaan. Ei se ole nimittelyä vaan ajatusmaailman avaamista. Sä teet nyt olosi turhaan hankalaksi kun ei ole mitään syytä.
Vähän lapsellista tuo puolustelu. Kyllä sinäkin sen tiedät, että hän nimittelee muita.
Minulla itselläni on vahvat mielipiteet. Ärsyttää, että niistä(kin) tullaan nillittämään. Enemmän minä arvostan sellaista, joka ei oo pelkkä joojoomies. Asioista pitää voida puhua. Kyllä jos arkipäivää ja koko elämää ajattelen, lähden siitä miten hyvä minulla itselläni on tässä maassa asua ja elää. Siinä ei ole mitään pahaa, että niin tahdotaan.
Lapsellista on tuo silmille hyppiminen.
Niin mutta ota huomioon että nuo henkilöhyökkäykset, sen lisäksi että tarjoavat hauskuutusta todistavat että asioita on tullut tehtyä oikein :) Jos ei suvakkiosasto ärsyyntyisi kaikki kirjoitteluhan olisi ollut ihan turhaa mutta nyt niitä näyttää hävettävän omat kantansa, siksi henkiöhyökkäykset.
No tuo on kyllä totta. Jos ei olisi mitään, olisi hajuton, mauton & näkymätön. Asia on saavuttanut kohteensa, kyllä reaktio sen kertoo joo. Ilveilyä tulee näköjään silloin kun omilta argumenteilta katoaa perusteet. Tai miten ne voi kadota kun niitä ei niillä ole ollutkaan. Lopuksi niitä harmittaa kun ne tahtois olla samaa mieltä, mutta eihän sitä voi!
Heh, jos on eri mieltä niin helposti kurpittelee ja lutkittelee, tekee helposti oletuksia iästä, sukupuolesta, asuinsijainnista ynm. Useammilla lauseilla nimittelee. 🤦
Juu ja minua tuossa alkuillasta huvitti kun joku tampio, en tosin tiedä onko se yksi ja sama joka noita tekee vai useampi, yritti henkilöhyökkäysavauksia niin ne näkyi poistuvan heti, varmaan robotin toimesta, niin huvitti miten sitä tikahduttaa siellä kun ei pysy :D vaikka minusta olisi ollut parempi jos olisi pysynyt kun omaa tyhmyyttänhän se siinä toi esiin :) Ne on oikeasti aika hauskoja kun esittävät argumentin "Harmis on tyhmä" tms. mutta eivät osaa mitään muuta sen lisäksi sanoa, onhan se aika noloa niiden kannalta :D
En ehtinyt nähdä niitä, mutta hetihän täällä hoksasi, että jotain kiukkua äherretään taas. Oli niin negatiivista kaikki. Heh , no joo, naurattaa kyllä tuommoset. Vähän niinku hiekkalaatikolla kopsuttaisi sinisellä lapiolla toisen hiekkakakkua pilalle. Ähinä kuuluu ja räkä valuu, mutta sitten ei oikein muuta :D Olipa nyt muuten hyvä robotti :)
Ei se oo totta. Kyllä mun mielestä hänen kanssaan pystyy riitelemäänkin niinku aikuiset, kyllä siinä ihan muut vaan kuumuu ennen kuin hän, sanoisin että lipsahtaa nimittelykin ennemmin kuin harmikselta :)
Sitten toinen juttu; ei pidä olla niin kauhean tosikko. Ei ihan aina. Tässähän saisi muuten koko ajan olla suuttumassa.
Suosittelen lukemaan noita 2000-luvun ja 50-luvun naisaloituksia ihan ajan kanssa. Itse en ole vielä kertaakaan suuttunut lutkailuista, miehenä se lutkailu on hiukan hankalaa. 😂
Lutkailu ja lutkailu. Siis oikeinhan sekin on ettei siedetä tätä nykykulttuuria, että emäntä on tavara levällään joka miehen edessä. Jos Harmis ei siitä puhuisi, minä tekisin sen. Ja vaikka osin tekisikin jotain leikin varjolla, niin kyllä siellä siltikin on oikea sanoma, olen erittäin tyytyväinen :)
Sanotaanko näin, että jos suuttuu, saattaa olla aihettakin eli kokemusta kerätty? Rupee takaraivossa koputtamaan... jos ikään kuin tunnistaa niistä itsensä? Nii-in...niinpä niin. Norminaisella en näe mitään syytä säpsähtää.
Ei se ole lapsellista, se on vahvistusvinoumaa. :D Ihminen on useimmiten täysin sokea ihmisen toiminnalle josta pitää, arvostaa, on ihastunut tai omaa samanhenkisyyttä. Vaikka hän mitä väittäisi niin harmaa aloittaa aina, ei kannata puolueellisen tahon sokeaa tulkintaa edes lukea. Tunteet sekoittavat terveen järjen, jos nyt terveestä järjestä voi ylipäätänsä kirjoittaa. Harva kykenee näkemään omissaan minkäänlaista virhettä saati puuttumaan siihen millään asteella. Nämä samat näkevät muissa sellaista mitä ei ole tapahtunut, johtuu siitä vahvistusvinoumasta.
"Siis oikeinhan sekin on ettei siedetä tätä nykykulttuuria, että emäntä on tavara levällään joka miehen edessä."
Jokaisen oma asia mitä tavarallaan tekee. Piste.
No Harmis on esittänyt mm että minut pitäisi raiskata. Oliko hauskaa huumoria?
Ja että kaikki hänen kanssaan eri mieltä olevat naiset (mokuttajat/suvakit) ovat huoria.
Samaa mieltä, Pönttis?
Ei ole kyllä yhtään hauskaa huumoria. Hänen kanssaan eri mieltä olevat miehet ovat myös huoria tai sitten lopulta valkoritareita tai aisureita.
"Misogyynimiehen viha kohdistuu ennen kaikkea naisiin, jotka eivät tue heidän näkemyksiään ja jotka he kokevat kilpailijoikseen."
Kuka kieltää sanomasta?
Harmi..
Nähtävästi harmis on mennyt jonkun ihon alle, kun pitää yrittää häpäistä. Vain luuserit käyttää häpäisyä, kun ovat hävinneet väittelyn.
Harmis itse hakee huomiota ja sitten yrittää säälittävästi uhriutua jos sellaista saa.
Keskustelu on jo lähtökohtaisesti pielessä, jos jompikumpi yrittää voittaa jotain... Keskustelussa vaihdetaan mielipiteitä, ei taistella mistään voitoista. Harvalla on taito oikeasti keskustella asiallisesti.
Ai onkos joku joskus nähnyt Harmiksen uikuttavan suvakin henkilöhyökkäyksestä, ei kait nyt sentään.
Miksi niistä pitäisi uikuttaa kun ne on aika hauskoja, sellaista triggeröitymistä, tulee aina tuo mieleen :D
https://www.youtube.com/watch?v=064FIkfQhM8
Kuin misspönttöuuninin henkilöstö ja sukunsa aina EPÄ-Amiralisoitunutta.
Harmis ei osaa kääntää peliä itseensä ja analysoida huonoja puoliaan, koska hänellähän niitä ei Harmiksen oman besserwissertyylin mukaisesti voi edes olla.
Now who the hell is this Jet Propulsion & ICMB -ohjussuuunnittelija, sekä tähtien katselija, hänellä mahtaa olla aika korkeat tuntipalkat, sitten jos harrasteenakin on jo itsellä tähtijärjestelmien katselu.... ja vielä military sekä tarkkuusammunta -taustaa sekä asesuunnittelua?
Puhumattakaan jossain ihmeellisistä KKKK-suhteista mitä voi olla...