Vasurien kannatus laskee laskemistaan.

Kannattaskohan vihervasurien palata juurilleen? Unohtaa nuo vihreät ja sateekaariasiat ja alkaa hoitaa työläisten ja vähävaraisten asioita. Eipä nuo vihreät aatteet näytä nostavan enää vihreidenkään kannatusta.
7<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 7

Vanhimmat

Tootta turiset. Vähävarasten asioita ei hoijja kukaan nykyään euskunnassa. pian nousee Veen kannatus kun palliahon puolue alkaa taas repeilemään ja kuihtuu pois. Eivät oo osannu ajjaa kansan asiaa sekkään puolue vaikka on teille äänestäjille luvannu. No...eihän Hakkaraisellakkaan oo aikaa nyt kun on tummaa lihhaa lähellä.

Äänestä

Pittää muistaa ettei kannata tehdä kuten minä teen vaan miten minä opetan. Näin sano se entinen pappikin ja taitaapi sanoa nykyset papitkin. Ja sanoo nykyset politikotkin.poliisit,virkamiehet ym ym ym.

Äänestä

Palkansaajamiehen asioita kun joku puolue hoitas niin hyvä olis,persuihin en kyllä satasella luota kun muistelee viime hallituksen leikkaus ja kiristyslinjaa missä olivat mukana,kyllä siinä köyhää lyötiin oikein olan takaa.

Äänestä
  • Kyllähän viime hallituksessa oli perussuomalaisista loikanneet siniset. Orpon ja Sipilän takuumiehet juuri sen vuoksi että nämä heikennykset saatiin läpi. Muutenhan hallitus olisi kaatunut. Sipilähän oli jo varannut audienssin Presidentin luo.

    Äänestä

Miksi te kommunistit ette käyneet koulua ja hankkineet kunnon ammattia? Silloin kun koulua piti käydä, laiskottelitte!!!

Äänestä

Miksi pitää olla köyhä ja kipee?
Pitäisikö asialle tehdä jotain muutakin kuin vain valittaa?
Itse olen lähtöisin duunariperheestä, itsekin duunari mutta en tunne olevani köyhä tai kipeä.
Ei rehellisen työn tekemisellä rikastu mutta kyllä sillä voi luoda ihan mukavan elintason itselleen kun viitsii painaa hommia kunnolla.
Joskus voi joutua tekeen työviikkoa ma-su mutta mitäs sitten?
Köyhyys ja laiskuus kulkevat käsikädessä!!!

Äänestä

Kokoomus tukee Kreikan päätöstä lopettaa turvapaikkahakemusten käsittely Turkin vastaisella rajalla ainakin kuukauden ajaksi.

Puolue kaipaa Suomessakin mahdollisuuksia samanlaiseen päätökseen, jos Suomen rajoille ilmestyy suuri joukko turvapaikanhakijoita.

Näin se Orpolla on takki kääntynyt!
2015 oli avosylin ottamassa matuja vastaan!
Järjesti jopa kantajat rajalle Tornioon=https://i.imgur.com/EqsOWVp.gif

https://static.mvlehti.net/uploads/2017/08/turun-islamilainen-yhdyskunta-23.11.2015.jpg

Äänestä

Ketjusta on poistettu 7 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Kannattaskohan vihervasurien palata juurilleen? Unohtaa nuo vihreät ja sateekaariasiat ja alkaa hoitaa työläisten ja vähävaraisten asioita. Eipä nuo vihreät aatteet näytä nostavan enää vihreidenkään kannatusta.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu