Niin onko se hienoa neljän seinän sisällä? Käykö teillä edes vieraita kylässä.
Onko hauska olla korona eristyksessä?
9
<50
Vastaukset
Ei tarvitse ollakaan neljän seinän sisällä. Mutta vierailuja vältellään. Sinahsn sitä voi soittaa tai laittaa viestiä. 😊
Mitään eristystä. Normaalisti olen elänyt.
Nyt on hyvä tekosyy viettää eristynyttä elämää. Normaaliaikoina on enemmän friikki.
- Anonyymi
Seuraaksi lumimyrskyn, Blizzardin jälkeen iskee Tsunami Suomen valtioon, mutta niin Tanskan pikkuvaltiohan on todellakin hukkumassa Atlantin valtamereen kun vedenpinta nousee niin paljon, rakentavat mureeja sinne.
Mitähän muuta tanskalaisilta, ei ole ihme että korona-viruksen torjunta toimii tehokkaasti, kun löivät rajat kiinni jo aikoja sitten kaikille etelä-eurooppalaisille tulijoille :D - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Seuraaksi lumimyrskyn, Blizzardin jälkeen iskee Tsunami Suomen valtioon, mutta niin Tanskan pikkuvaltiohan on todellakin hukkumassa Atlantin valtamereen kun vedenpinta nousee niin paljon, rakentavat mureeja sinne.
Mitähän muuta tanskalaisilta, ei ole ihme että korona-viruksen torjunta toimii tehokkaasti, kun löivät rajat kiinni jo aikoja sitten kaikille etelä-eurooppalaisille tulijoille :DMulla on sellainen käsitys ett Euroopassa Hollanti on ensimmäisenä pulassa veden noustessa.... suuri osa Hollannista on merenpinnan alapuolelta padoilla vallattua maata.
Ja jos Tanska alkaa käydä tanskalaisille ahtaaksi, vois Suomi ottaa juutit Suomeen pakolaisiksi, meillä on pohjoismaalainen yhteinen kulttuuri, tuskin ongelmia olisi.
Ylpeät tanskalaiset eivät pahemmin elatusapua täälläkään kaipaisi, työteliäitä sekä kekseliäinä pärjäisivät meidän oloissa hyvin suomalaisten rinnalla. Velkommen!
trollikka
- Anonyymi
Kyl ihmiset tulee viel hulluksi koronan takia ja uhreja tulee eikä se johdu sitten koronasta.
Olisi hauskaa olla korona eristyksissä, ei tarvitsisi töihin mennä. Vasen silmä voisi tuijottaa peli ruutua kun oikealla katsoisin elokuvia. Voisi jopa kokeilla pystyisikö nukkumaan koko vuorokauden vai tulisiko ensimmäiseksi päänsärkyä vai selkäkipuja.
- Anonyymi
Mitä vittua, vielä pitäisi käydä vieraita kylässä tällaisena aikana, kun heitä ei muulloinkaan oteta hövelisti vastaan, sen paremmin kuin ulosottomiestäkään?
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu
narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun1114669Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois
Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja1734415Mikä piirre kaivatussa on sinulle se juttu?
Tunnetko kaivattuasi vai onko hän haavekuva, jota et edes tunne? Joskus tää asia ei ole niin selvää.951789- 4031671
HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta
Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a331433Ensitreffit Matti ei vaikene enää - Rehellinen tilitys epäonnistuneesta suhteesta Elisaan
Häntä pystyyn, Matti! Olet mahtava tyyppi ja varmasti “se oikea” löytyy vielä! Elisan kanssa ei nyt vaan sitten natsann61129Upeeta! Rauha tulee pian!
Hieno suunnitelma ja se on toteutumassa alle kahdessa viikossa. Jihuu! Tätä on odotettukin, nyt se tulee! https://www.is3561127- 611010
- 67989
- 92958