Sanna Marin: Minulla ei ole isää.

Anonyymi

Kertoisiko joku lääkäri tai biologi kuinka on mahdollista hedelmöittää ihmisen munasolu toisen ihmisen munasolun geneettisellä materiaalilla onnistuneesti?

Tietääkseni siittiöitä tuottaa vain miessukupuolen kivespussilliset eliöt ja ainakin tähän asti on annettu ymmärtää että munasolu hedelmöittyy vain siittiöiden perintötekijöillä.

Mikä tässä mättää? Tasa-arvo? Kyllä minäkin voisin laittaa perimän jakoon, mutta laki vaatii isyyttä tai mahdollistaa sen tunnustamisen, mistä kieltäydyn mielelläni. Onko laki nyt tasapuolinen kaikille?

6

146

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Lukutaito on opittu ominaisuus. Laitoit avauksen väärälle palstalle. Luku- ja kirjoitustaidottomille on palsta politiikka-osastolla. Etsi sieltä Perussuomalaiset-palsta, niin löydät henkisen kotisi.

      • Anonyymi

        Luettuani otsikon päätin heti kommentoida ja jättää uutisen lukemisen myöhemmäksi. Vastauksista päätellen valintani oli oikea :)


    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Kyllä on mahdollista olla ilman maallista isää! Miljoonat ja taas miljoonat kristityt uskovat näin vakaasti! Ei kai he nyt voisi olla väärässä mitenkään!

    • Anonyymi

      On monenlaisia kohtaloita saivarreltavaksi.

      Itselläni ei esimerkiksi ole isää, eikä sen puoleen äitiäkään. Molemmat ovat kuolleet. Vaimollani taas ei ole muistikuvaa isästään, koska oli muutaman kuukauden ikäinen isänsä kuollessa. Hänestä on aina tuntunut, ettei hänellä ei isää. On mielestäni oikein myös niin sanoa.

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Petteri Orpo on satusetä

      Väittää että työllisyys on Suomessa samalla tasolla kuin hallituksen aloittaessa kesällä 2023. Fakta on, että työllisi
      Maailman menoa
      42
      2998
    2. Kauppalehti - Törkeä skandaali paljastui: Espanja käytti EU-rahoja ihan muuhun kuin piti

      Espanja on käyttänyt miljardeja euroja EU:n elpymisavustuksia eläkkeisiin ja sosiaalimenoihin – ja pyytää lisää. Espanj
      Maailman menoa
      87
      2906
    3. SDP pelastaa uppoavan Suomen

      2027 kun SDP voittaa ylivoimaisesti vaalit alkaa Suomen uusi raju syöksy kohti täystyöllisyyttä ja turvallisempaa yhteis
      Maailman menoa
      160
      2812
    4. Jopa Espanjassa talous kasvaa, Purra vain irvistelee

      Huomaa kuinka Purra on Suomen historian huonoin miniseteri, joka ei ole saanut aikaiseksi kuin tuhoa, Siis jopa vasemmis
      Maailman menoa
      201
      2105
    5. Minkä ikäinen

      on kaipaamasi ihminen? Minä vuonna syntynyt?
      Ikävä
      112
      1978
    6. Orpo ja Purra, käykää hakemassa oppia Espanjasta

      Espanja on näyttänyt kuinka kova työttömyys nujerretaan ja saadaan maan talous palautettua nousu-uralle. Ei ole häpeä kä
      Maailman menoa
      15
      1963
    7. Jääkiekon MM:t pitää siirtää MTV:ltä Ylelle

      Persuille ikäviä uutisia taas. . Valtioneuvoston asetuksen mukaan MM-kisat kuuluvat kansallisesti merkittäviin tapahtumi
      Maailman menoa
      50
      1579
    8. Tsemii Pete ja Linda! Tässä tärkeät kellonajat Euroviisut-viikon ohjelmista tv:ssä!

      Euroviisut järjestetään Wienissä Itävallassa 12.-16. toukokuuta. Tsemii Pete ja Linda kisaan! Vetäkää Suomelle voitto Li
      Euroviisut
      37
      1564
    9. Raiskaukset loppumaan?

      Onko kenelläkään tiedossaan tuloksellisia keinoja saada väkisinmakaaminen loppumaan tai edes vähenemään? Lainsäädännön
      Sinkut
      370
      1421
    10. Gallup! Mitä kirjainta kaipaat ja rakastat?

      Etunimen eka kirjain? Aloitan V
      Ikävä
      87
      1061
    Aihe