Ymmärrän että yleiset keskustelujen säännöt mutta voisitte keskustella niistä säännöistöistänne jossa vaikka facebookissa, jossain muualla kuin yleisellä viihdepalstalla.
Siis mitkä hiton jonkun Miian säännöt palstalla, ei kuitenkaan sotilastilassa?
Anonyymi
7<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 7
Vanhimmat
Kuka Miia? Pöh, annan neuvon. Älä välitä muiden kirjoittelusta, tämä ei ole reaalimaailma. Palstalla voi pöhlöillä ja vaikkapa esittää olevansa muuta, kuin on. Mutta oikeassa elämässä vasta veri punnitaan.
Mukavaa viihdettähän tämä on ja jopa suhteitakin saattaa syntyä, mutta lähtökohta ei saa olla, että tämä mokoma korvaisi reaalisen ihmiselon. Annan esimerkin. Olin toki aamulla jo aikaisin hereillä sekä kahvin seurana huvikseen kävin katselemassa ihmisten syvimpiä tuntoja. Nettiin kun tahtoo tulla ne oikeat aatteet, eikä se, miten reaalimaailmassa käyttäytyy.
Joka tapauksessa kävin hakemassa postilähetyksen jossa oli osia rakennusprojektiini. Voin sanoa, että onnen tunne oli aito, verrattuna vaikkapa palstakehuun.
Valitettavasti olen huomannut sellaisen ilmiön, että joillakin tahtoo jo ns. virtuaali- ja reaalielämä jo sekoittumaan. Se on mielestäni jo huolestuttavaa. Kunhan pidät muiden nettifrendien mölinät siellä taustalla, niin hyvin menee.
Mitäs meinaat rakentaa?
Joops ymmärsin että joidenkin henkilökohtaisia omia riitelyitään.
Jännä en minäkään tiedä kenenkään Miian.
Kiva kun oot tääällä🥰
Kyllä minua kiinnostaa kuulla rakennus projektistasi🥰
Nooh, Jan1. Meinaan ihan tehdä neljäsosa taajuudella soivan putki subwooferin. Pituus tulee olemaan 3,6 metriä ja halkaisija on 12" kuten elementtikin.
Korkeammat harmoniset taajuudet ajattelin suodattaa pois siten, että 30Hz 12 Db/oct. ja 80Hz 36 Db/oct.
Nooh, tämä nyt on sellainen proto, vaikka aikoinaan kyllä periaatteen tajusin, kun kaverit koulussa mokoman rakensivat.
Pääkaiuttimet, ovat tietenkin itseni suunnittelemia jotka sovitin sähköisesti ja on ainoastaan ensimmäisen asteen fyysinen jakari.
putkibassossa (älä sekoita putken muotoiseen koteloon) on se, että ns. puhallusääniä ei kuulu, kuten refleksikotelossa ja toisto on fysiikan lakien mukaan juurikin se mitä haluaa.
Mutta nyt sain kaiken tarvikkeen kotiin, joten tänään juodaan kaljaa. Aikaa on.
Höh. Olin puhelimessa, niin oli kirjautunut ulos. Tyhmää.