Balkanin makkara

Anonyymi

Sekin oli joskus hyvää, tummaa ja kinteää. Nyt kun erehdyin ostamaan tarjouksesta 2 pötköä HK Balkania niin on karmeaa vaaleaa tahmaista ja tunkkaiselle haisevaa, rasvaa luulisi olevan paljon enemmän kuin ilmoitettu 20%. Ei tarvitse HK:n ihmetellä että myynti takkua, hinnat nousee jatkuvasti mutta laatu heikkenee.

Ei tuota leivän päällä viitsi syödä, mutta ehkä menee paistettuna kastikkeessa, keitossa tai pizzan päällä.

1

224

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Snelmannin kevyt meetwursti haisee ihan elävälle hevoselle ja maistuu todella omituiselle, taitavat jauhaa hevoset nahkoineen. Miten tuollaiset oikein menee kaupaksi, ei varmaan monikaan kahta kertaa osta.

      Nyt katsoin tuoteselostetta niin ei ole hevosta ollenkaan, possua ja nautaa, mutta mistä ihmeestä siihen tuollainen maku on saatu, mitään erikoisia aineita ei näy.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kuka pistetty kylmäksi

      Ketähän joutunu puukkohipan uhriksi? Tietääkö kukkaan?
      Kajaani
      24
      2660
    2. Mietin että

      Onko tarinallamme vielä luvussa tilaa kohtaamiselle vai jääkö se tähän.
      Ikävä
      95
      1586
    3. Kaipaatko sinä

      Yhtään meidän katseita
      Ikävä
      121
      1384
    4. Mira Luoti ja Julkkisselviytyjät 2017 - Ketä kuumottaa juuri nyt?

      HS: Tässä ohjelmassa Mira Luoti kertoi kokeneensa seksuaalista väkivaltaa "PMMP-yhtyeen Mira Luoti kertoo Ylen uudessa
      Kotimaiset julkkisjuorut
      37
      1174
    5. Oletko samaa mieltä

      Että on parempi olla erillään?
      Ikävä
      75
      1150
    6. Törkeä eläinsuojelurikos Sonkajärvellä

      Pohjois-Savossa Sonkajärvellä noin 40 kissaa ja reilut 10 koiraa on jouduttu lopettamaan kaltoinkohtelun vuoksi, kertoo
      Sonkajärvi
      25
      994
    7. Kirjallinen varoitus

      On annettu eräälle henkilölle. hyssytellään kuitenkin asiasta
      Äänekoski
      53
      942
    8. Julkisuuden henkilön päiväin päätös

      Sitä vaan, että kyllä nyt kaikki tietävät kuka oli Eemeli Peltola (kansanedustaja, joka päätti päivänsä eduskuntatalossa
      Sinkut
      270
      941
    9. MESTARI SIVALTAA JÄLLEEN

      https://www.is.fi/politiikka/art-2000011436243.html Suomen ainoa Mestari lausuu tosiasiat Sannasta , Tuomiojasta ja hil
      Kajaani
      216
      899
    10. Jotkut ihmiset pelkäävät syöpää sairastavaa

      On hauskaa, kun kertoo jollekin, että "minulla on syöpä". Jotkut käyttäytyvät kuin se olisi tarttuva tauti. Eivät uskall
      Sinkut
      108
      830
    Aihe