Japanilaisten naisten salaisuus hoikkuuteen

Anonyymi

OECD-maista juuri Japanissa ylipainoisten osuus aikuisväestöstä on kaikkein pienin: vuoden 2017 tietojen mukaan vain 4,2 prosenttia. Suomessa vastaava luku on 26,8.

Kyse ei ole vain ulkonäköön liittyvästä seikasta, sillä japanilaiset ovat tunnetusti myös pitkäikäisiä.

https://www.iltalehti.fi/kauneus/a/c93b05a4-c3f5-4327-b1e9-69c6a3aa6441

Suomalaiset voisivat ottaa oppia, pitäisiköhän tässä vaihtaa kalja sakeen

7

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Suomalaisten miesten salaisuus liikalihavuuteen. 😂

      Kokonainen hevonen, sika ja nauta. Pyöritellään elukoita tulen yläpuolella ja voidellaan valaan rasvalla. Syödään kypsänä kaikki yksin ja aina kun tuntuu että rasva tukkii nielun, huuhdellaan runsaalla oluella tölkki tai kaksi. Yksi eläin vähintään vie sen neljä salkkua ohrapirtelöä. Kasviksien grillaus on koriste ja antaa vain väriä, eihän nyt niitä syödä.

    • Anonyymi

      Japsi naiset on tosi kauniitaja normipainoisia. Japseissa on sellainen toimisto mistä voi vuokrata tyttöystävän päiväksi tai pariksi. Otin kerran sellaisen palvelun ja japsi tyttö oli tosi ihana ja vei minua nähtävyyksiä katsomaan. Eivät ole mitään siiderivalaita kuten suomikurpat jotka näyttää 25 vuotiaana 60 vuotiailta.

    • Anonyymi

      "Japani ei ole toistaiseksi kärsinyt koronaviruspandemiasta yhtä pahasti kuin Eurooppa ja Yhdysvallat, mutta viimeaikainen tapausmäärän kasvu on herättänyt huolta. Tähän asti Japanissa on kirjattu yli 7 600 tartuntaa ja hieman yli sata kuolemantapausta."

      Ilmankos Japanissa kuollaan niin vähän koronaan, vaikka maan väestö on keski-iältään maailman vanhinta

      https://www.is.fi/ulkomaat/art-2000006474895.html

    • Vaikka japanissa on vähemmän ylilihavia kuin täällä niin kyllä sielläkin niitä pullukoita riittää,meinaan nykyaikana varsinkin nuorissa koska roskaruoka maistuu. Turha kuvitella että siellä(kään) kaikki naiset olisivat siroja kuin joutsenet:) Japanissa on kauniita naisia, sen kyllä myönnän.

      • Anonyymi

        Itse en jotenki niin erityisesti pidä.


    • Naisten?

      "Välttele maitotuotteita ja lihaa"

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Haluan sinut, kuuletko minua.

      Haluan sinut. Toivon, että voisimme olla yhdessä. Mietin pystynkö täyttämään toiveesi, olemaan arvoisesi. Voisitko saad
      Ikävä
      98
      1673
    2. Hän on tosi

      hyvännäköinen. Ei edes ryppyi oo. :D
      Ikävä
      54
      1093
    3. Alastomat miehet seksikeinussa lasten nähden PRIDEssä!

      https://www.iltalehti.fi/kotimaa/a/adf62289-a0b6-4b4c-9672-9e19c01beb51 Eikö nyt muka mene jo aivan liian pitkälle että
      Maailman menoa
      436
      1070
    4. Kuka sitä naista maalittaa

      Täällä oikeasti?
      Ikävä
      170
      1013
    5. Rakastan häntä

      Jumala, rakastan häntä. Haluan olla hänen omansa. Hänen vierellä. Halata häntä.
      Ikävä
      57
      792
    6. Anteeksipyynnöstä

      Uskotko anteeksipyynnön voimaan? Mikä tekee anteeksipyynnöstä vaikeaa? Onko se mielestäsi joskus turhaa, joko pyytäjän
      Ikävä
      126
      772
    7. Oletko päässyt minusta

      Eteenpäin?
      Ikävä
      83
      720
    8. Ei kukaan ole katsonut

      Kuten sinä. Niin välittävä ja hellä katse.
      Ikävä
      51
      698
    9. Naiselle Kuuleppa Tämä

      Tämä ei ole mikään vitsi. Minulla on ikävä sinua nainen! Naiselle mieheltä
      Ikävä
      38
      665
    10. Onko mun toinen

      Puoliskoni täällä, huhuuu 😍❤️ Ihanista ihanin 😚😚
      Ikävä
      57
      661
    Aihe