satulaputken kiristintä ei löydy perusliikkeistä

baiks, tokman, motonet, puuilo, biltema...


on se kumma....
155141
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 15

Vanhimmat

Tilaa netistä. Ei tarvitse kupata kaupungilla, vaan sohvalla voi ostaa. Esimerkiksi Bikester on kelpo, tavallisen ihmisen pyöräliike.

Äänestä

Kyllä ihan rautakaupasta löytyy sopivia putkikiristimiä.

Äänestä
  • Jos tilaa netsistä, niin pitää myös ottaa huomioon postimaksu. Bikesterissä vain viisi euroa, monilla muilla saksalaisilla kymmenen.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos tilaa netsistä, niin pitää myös ottaa huomioon postimaksu. Bikesterissä vain viisi euroa, monilla muilla saksalaisilla kymmenen.

    Bikesterin postimaksuetu voi merkitä, jos tilaa yhden halvan tuotteen. Muuten esim. tavallinen kulutusosa

    https://www.bike-discount.de/en/buy/shimano-9-speed-cassette-cs-hg400-11-32-209864
    19,79 e

    https://www.bikester.fi/shimano-alivio-cs-hg400-9-takapakka-9-vaihteinen-377992.html
    26,95

    Eli hintaero on järkyttävä Bikesterin tappioksi, postimaksuetu suli heti yhden tuotteen hintaerolla.

    Äänestä


  • Anonyymi kirjoitti:

    Ai, olet saanut Bikester kammon.

    Se on vaan tyhmää maksaa liikaa ;-)

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Jos tilaa netsistä, niin pitää myös ottaa huomioon postimaksu. Bikesterissä vain viisi euroa, monilla muilla saksalaisilla kymmenen.

    bikesterissä näky olevan joku ketjunkatkaisin halvempi kuin nois muissa ja joku muuki osa..pitänee sieltä tilata

    Äänestä

XXL ainakin myy. Kenties myös muut urheiluliikkeet, kuten esim. Intersport, Budgetsport, Stadium jne. Tietenkin myös pyöräliikkeet (kivijalkaliikkeet).

Motonet näyttää muutenkin vähentäneen pyöräilyyn liittyvien tuotteiden valikoimaa.

Äänestä
  • Hah, Intersport, pelkkä rättiliike, ei mikään urheiluvälinekauppa.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Hah, Intersport, pelkkä rättiliike, ei mikään urheiluvälinekauppa.

    Chainreactioncyclessä näyttää olevan pienin lähetysmaksu kolme euroa.

    Äänestä

  • Kyseessä on täysin eri tuote. Kärkkäisen on alumiinitolpille, Bikeshopin hiilikuituisille. Kokokin on eri.

    Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

baiks, tokman, motonet, puuilo, biltema...


on se kumma....

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu