... kuuluisi vähintään Skepsis ry:n kunniamaininta. Hän on huumorillaan saattanut vuosien mittaan naurunalaiseksi kaikenlaista huu-haata. Kuunnelkaapa esim. kappale "Savon uhvo" [ainakin kokoelmassa "Persaukisten piiritarkastaja"]!
Jaakko Tepolle ...
Descartes
4
561
Vastaukset
- XYZ
... puhut. Löysin pari tuntia sitten kasetin kirppikseltä ja vieläkin on maha kipeänä naurusta. Siinä saa kyllä yksi ufoprofeetta oikein kunnolla ajatuksella turpaan, eikä aiheetta.
- Konsta P.
... mieltä. Kyllä huumorilla saa asiat monesti paremmin perille kuin inttämällä. Jos tuon Savon uhvon kuuntelee nauramatta, on todella ufouskovainen tai ufo itse.
- Janatuinen
On kyllä mahtava sanoitus. Palkinnon arvoinen ehdottomasti.
- Meikämanne
Enpä tosiaan ole nauranut pitkään aikaan näin makeasti kuin tuolle Savon uhvolle. Ostin kasetin, mutta onkohan CD:tä olemassa?
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762524Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2842215Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1401186Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 106808
- 65807
- 72807
- 71805