Paakkolantien murske rikkoo renkaat

Terävä murske rikkoo renkaat. viikon talouden saldo 4 puhjennutta rengasta. murske pistää renkaan puhki. Ei auta nopeus tulos sama eri merkkisiä renkaita ei vanhoja. Tarvis tehrä jotain.
8200
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 8

Vanhimmat

No asiastahan tietenkin kannattaa ensimmäisenä avautua nimettömänä netissä. Ei missään nimessä kannata tiedustella asiaa niiltä tahoilta jotka tien pidosta vastaavat.

Äänestä
  • turhaanpa niiltä vaikuttaa kysellä yhen henkilön kun pitäis saada enemmän porukkaa valittamaan että alkais jotain tapahtumaan

    Äänestä

Missä saakka ovat menossa?
Joko ovat saaneet jo yli puolet tiestä uudelle pinnalle?

Äänestä

Minkälaista tien uudelleen asfaltointia se tuo on että sinne tänne lätkitty paikkoja ja tie on sieltä täältä revitty auki?

Eikö sitä hommaa voi tehdä kerralla kuntoon?
Lähtee jommasta kummasta päästä liikkeelle ja tekee sitä mukaa valmista, eikä tuonlaista kummallista tilkkutäkkipaikkailua sieltä täältä.

Johan tuonlaiselle "korjailulle" nauraa jo harakatkin!

Äänestä

lapin kumin mukaan on jo useita autoja rengasrikkoisia kyseiseltä tienpätkältä jo viikko pari aikaa. ely keskukseen yhteys ovat korvausvelvollisia murske liian teräväreunaista huonosta kalliosta louhittu tai huonoilla vehkeillä . ei auta onko baarumi vai misukka jos kivet veitsenteräviä.

Äänestä
  • Paskoilla renkailla ajelette kun ei kestä.

    Äänestä

Jos tien teko on tuonlaista, niin ei näytä tiemestarin pestiin olevan kummoset pääsyvaatimukset.
Jopa sokea ja kuurokin hoitaa hommaa menestyksekkäästi.

Typerin virhe minkä voi tehdä, tuot väärää kiveä tien pohjaan. Kivikautiset ihmisetkin osasivat erottaa erilaiset kivet toisistaan, mutta tiemestari ei...

Äänestä

Valitusten käsittelyaika 6kk-2 vuotta... Näin sanottiin mulle.

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Terävä murske rikkoo renkaat. viikon talouden saldo 4 puhjennutta rengasta. murske pistää renkaan puhki. Ei auta nopeus tulos sama eri merkkisiä renkaita ei vanhoja. Tarvis tehrä jotain.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu