Palstan tähtitieteilijät toki ovat kuulleet tästä entisen valtiovarainministerimme Katri Kulmunin hankkeesta. Nille jotka eivät tiedä niin tässä on arvovaltaisen lehdistömme tiedote asiasta:
https://www.is.fi/politiikka/art-2000006615983.html
Kulmuni on syntynyt v. 1983 eikä siten tiedä että Suomella on ollut oma avaruushallitus jo vuodesta 1971.
Tällöin suomalaiset astronauttimme soittivat sinne Kuusta:
https://www.youtube.com/watch?v=EojsviS6xu4&pp=QAA=
Kaivattu avaruushallinto Suomeen?
4
<50
Vastaukset
- Anonyymi
Kyllä oli tylsää "huumoria" tuo Speden pilailu! idiooteilleko lie tehty, idiootilta idiooteille!
- Anonyymi
Näin oli. Spedellä on muutenkin paljon yliarvostettuja juttuja, esim. se "olitkos vielä nukkumassa" -sketsi on aivan surkea.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Näin oli. Spedellä on muutenkin paljon yliarvostettuja juttuja, esim. se "olitkos vielä nukkumassa" -sketsi on aivan surkea.
Spedestudion Kuulavastus oli laadukkaampaa kuin NASAn.
- Anonyymi
Olet myöntänyt olevasi trolli joten kaikki keskustelu kanssasi on hedelmätöntä
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mies vinkkinä sulle
Jos pyytäisit kahville tai ihan mihin vaan, niin lähtisin varmasti välittämättä muista857445- 965384
- 2574585
- 444485
- 623247
- 492675
Olet oikeasti ollut
Niin tärkeä mulle ja kaikki meidän väliltä on pilattu ei yksistään sinun toiminnalla vaan minun myös.222348Kuuluu raksutus tänne asti kun mietit
Pelkäätkö että särjen sydämesi vai mikä on? En mä niin tekisi mies koskaan 😘292322- 492303
- 412174