Energiajuoma

Hei kyselisin että saako nakkilan ärrältä ostettua energiajuomaa vaikka olisi alle 15 vuotta? Lapseni kertoi että hänen kaverinsa oli mennyt ärrälle ja saanut ostettua red bullin.
2<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 2

Vanhimmat

Melkein kaikkialta muualta paitsi K-Kaupoista saa. Luulisin, että iso osa energiajuomien kuluttajistakin ovat alle 15-vuotiaita.

Äänestä

En tosi Nakkilan ärrästä tiedä... En edes tiedä onko Nakkila nyt sitten kaupunginosa vai paikkakunta

Äänestä

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Hei kyselisin että saako nakkilan ärrältä ostettua energiajuomaa vaikka olisi alle 15 vuotta? Lapseni kertoi että hänen kaverinsa oli mennyt ärrälle ja saanut ostettua red bullin.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu