Onko koronavirus?

Anonyymi

Onko koronavirus käytännössä mahdollista liikkua ihmisestä toiseen vain kun se on kiinnittynä solun kalvoon? Voiko siis olla mahdotonta koronaviruksen levitä ilman solua?

Solujen jaksutuminenko on se joka voi hengittäessä lentää suusta tai jakautua ihmisen kosketuksesta toiseen ihmiseen?

Voiko myös toisaalta oletta, että kuolleiden solujen ympärillä oleva / olevat solujen kalvot niin sanotusti menettävät hitaammin voimansa kuin solukalvon sisäosa, jolloin solukalvot mahdollisesti voivat kohdatessaan kasautua uusiin jakautuviin / vanhoihin eläviin soluihin muodostaen jonkinlaisen kerrostuman?

Olisiko mitenkään mahdollista, että koronavirus on ihmisten elintavoista johtuvaa (esimerkiksi alkoholi, tupakka, muu savu) jota ei ehkä voi tehokkaasti parantaa rokotteilla tai lääkkeillä JOS todettaisiin solukalvojen ruuhkautuminen oleva osa syynä?

Soluihin voidaan kaiketi vaikuttaa rokotteilla, voiko kuolleita koronavirksia (jos asia on näin) solukalvoille enää vaikuttaa rokotteilla? Vertailuna suurempaan ajatteluun, puista pudonneet lehdet eivät enää ole kiinnittyneet puuhun, jolloin kuivassa ilmassa lehdet kuivuvat ja liikkuvat ilmavirtauksissa? Lehden saavuttaessa kosteuden, lehti muuttuu moneen muotoon riippuen siitä mihin kosketukseen lehti joutuu / pääsee?

1

257

    Vastaukset 1

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Koronatauti ei ole elintavoista johtuvaa. Infektio voi tosin aiheuttaa sairauden pahenpana tai lievempänä, riippuen yleisesti tunnetuista, medioissa moneen kertaan luetelluista riskitekijöistä.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mikä kaivatussasi

      on parasta?
      Ikävä
      90
      1318
    2. Koska muru nähdään

      Kaksin?
      Ikävä
      45
      647
    3. Et vaan tajua

      Että rakastan sua
      Ikävä
      20
      619
    4. Olen jo oppinut tuntemaan

      sinun kirjoitustyylisi
      Ikävä
      47
      563
    5. Mikä kaivatussasi

      on pahinta?
      Tunteet
      46
      559
    6. Sinisilmäiselle tutulle miehelle

      Iltaisin ikävä pahenee ja olet usein mielessä. Toivon merkitseväni sinulle paljon. On ihan hirveän vaikeaa miettiä, mit
      Ikävä
      38
      539
    7. Sanoppa ihan rohkeasti

      Mun huonot puolet! En suutu…
      Ikävä
      70
      521
    8. Nainen ... ala olemaan miehille täysin hyödytön

      Otsikossa on paras neuvo jokaiselle naiselle, jonka hän voi koskaan saada. Moni mieshän ajattelee jo nyt, että naiset o
      Sinkut
      132
      518
    9. Mikä herkku

      Kaivattusi On? 😁
      Ikävä
      41
      512
    10. Ylen typerät rinnastukset.

      Näin YLE…..Saksassa ei ole äärioikeisto ollut vallassa sitten Hitlerin . YLEn toimittajille tiedoksi . Hitler oli Saksan
      Maailman menoa
      176
      468
    Aihe