Jos ruoassa on jotain epäselvää tai maussa on jotain vikana niin siitä pitäisi sanoa heti, eikä vasta sitten kun on syönyt tyytyväisenä ruoan loppuun. Välillä tuntuu, että asiakkaiden tarkoitus on vain syödä ilmaiseksi tai joku tarve kalastella lahjakortteja. Miten ajattelitte meidän tutkivan ruoan laadun jos lautanen on tyhjä? Jos asiakas/asiakkaat häipyvät maksamatta niin sitten otamme tiedot ylös ja ilmoitamme poliisille. Minkälaisia seuraamuksia tulikaan petos syytteestä?
Miten toimia ravintolassa.
4
177
Vastaukset
- Anonyymi
Aivan oikein.
- Anonyymi
Samaa mieltä olen kanssasi.
- Anonyymi
Miksi asiakkaat eivät ymmärrä???
- Anonyymi
Tietenkin annan palautetta ravintolassa jossa olen syömässä, ja sen teen heti enkä jälkikäteen. Tarjoilijat ovat olleet ymmärtäväisiä eikä siitä koskaan ole pahempaa porua syntynyt. Ovat voineet tuoda maustetelineen, lisää kastiketta tai lämmittää pihvin uudelleen kuumaksi ym. Jos sopassa on ollut hius tai kynnenpalanen niin soppa takaisin ja tilalle muuta ruokaa.
Koskaan ei ole kylläkään annettu alennusta tai minkäänlaisia lahjakortteja.
Jos palvelu ja ruoka hyvää niin silloin myös sitä positiivista palautetta ja enemmän driksiä.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Lindtman I vasemmistohallitus aloittaa viimein Suomen kuntoon laittamisen
Tässä nyt on 3 vuotta seurattu irvokasta kärsimysnäytelmää nimeltään "valtion budjetin tasapainotus by äärioikeisto", ja1552540Missä viipyy persujen lupaama euron bensa?
En edes muista milloin bensapumpussa olisi ollut ykkösellä alkava litrahinta. Missä siis viipyy persujen lupaama euron b1482377Kirje, PellePelottomalle.
Tärkeää olisi luoda ystävyys, että se, jota rakastaa, on samalla paras ystävä ja luotettavin, jolle voi ja uskaltaa luot1021072- 64891
- 65829
Persut jakavat tekoälyllä tehtyjä kuvia maahanmuuttajista somessa
Eivät mainitse, että ovat tekoälyllä tehtyjä. Eivät näe asiassa mitään ongelmaa. Valehtelijapuolue taas vauhdissa. Unka274717Mistä löytyy naisseuraa sinkkumiehelle?
Kertokaapas kokeneemmat mistä löytyis naisseuraa sinkulle. Ihan ois eukko nyt tosissaan hakusessa. Tanssipaikat kun on a18717Voi teitä naisia
Suudeltiin ja nukuttiin toisissamme kiinni mutta pillua ei tullu, ei edes aamulla. t.38vmies85710Martinan hevoset.
Tämä todella kaunis ja ketterä harmaa hevonen jolla monet kilpailut voitetaan ei ole Martinan.Tytär ratsastaa sillä tait203680Hyvä meininki
TTP:ssa väkeä tosi runsaasti paikalla. Hyvää ruokaa jälleen ja munkit ja sima erinomaista. Kiitos yrittäjälle! Hieno Vap22658