Tänään on sinkkujen päivä

Saattepahan pellet tuntea itsenne ainakin yhtenä päivänä ihmiseksi. Joko mamma on keittänyt aamupuuron? Pitäähän teidän vajaiden kossien mennä navettaan, ennen koulupäivää ylä-asteella.

Noh, miltä nyt tuntuu, kun joku vittuileekin teille vajakeille, ettekä itse pääsekkään heti aamusta pilamaan toisten päiviä?
11<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 11

Vanhimmat

Onko hampaat harjattu ettei hammaspeikko pääse nakertamaan?
"harjaa hampaat, huuhdo suu, hammaspeikko lannistuu"

1Äänestä
  • Äänestän tätä 🙋‍♀️

    Äänestä

Monen sinkun mamma asuu 50-500 kilometrin päässä sinkun kodista. Joten moni sinkku huolehtii aamupalasta aivan itsenäisesti.
_J_

Äänestä

Päivä kuin päivä ihan sama mikä päivä.... tarjouksista huomaa milloin kannattaa käydä kaupoissa, tänään kävin ostoksilla tuli mukaan noin 20kiloa ruokaa sekä pari joululahjaa, ei enää tarvitse ostaa kuin taas lahjaa lisää, enää jäljellä pari.

Äänestä

Huomenna ehkä käyn ostamassa kaikki loput joululahjat, tulee pitkä matka, monia kauppoja, ajattelin niin... eipä tarvitsisi niitä sitten enää miettiä, kun ideat on selvillä.

Äänestä

Eipä täällä minun liäkseni taida montaa sinkkua olla, ja minäkin vittuilen kaikille tasapuolisesti aviosäädytä tai sukupuolesta välittämättä, joten tuo ei oikein kolahtanut.

Tuollä Ikävä- ja Parisuhde- palstoilla taitaa olla enemmän niitä vinkusinkkuja! :D

Äänestä

Asun yksin joten ei ole mitään mammoja keittelemässä aamupuuroja.

Äänestä

Timpan vittuilu saa mut repeemään 😄

Äänestä

Mietin tässä onko nuo valkaisevat hammastahnat todella oikeasti tehokkaita?
Ruskeita tynkiähän ne ei tietenkään pelasta, mutta kun muistaa harjata hampaat aamuin illoin niin on jotain mitä käyttää ja näyttää!
Ja valkoisena hohtava hammasrivi on näyttämisen arvoinen, vai mitä?

Äänestä

Olen sinkku ensimmäistä kertaa neljännesvuosisataan ja olo on kaikkea muuta kuin pelle. Loistava ja mahtava fiilinki. 🥂🍾

Äänestä

"sinkkujen päivä on kasvanut maailmanlaajuiseksi monen päivän ostosfestivaaliksi."

Äänestä

Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Saattepahan pellet tuntea itsenne ainakin yhtenä päivänä ihmiseksi. Joko mamma on keittänyt aamupuuron? Pitäähän teidän vajaiden kossien mennä navettaan, ennen koulupäivää ylä-asteella.

Noh, miltä nyt tuntuu, kun joku vittuileekin teille vajakeille, ettekä itse pääsekkään heti aamusta pilamaan toisten päiviä?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu