Imporanta/Haavisto mitä yhteyttä

Anonyymi

Se että Haavisto on rikkonut kahta eri hallintolakia ja ei mitään sanktioita.
Miten tämä liittyy Aulikkiin?
Se että Aulikille selvisi että Kaupungin hallitus ja viranhaltijat näitä toistuvasi ovat rikkoneet ja suhmuroineet, no miksi ei käräjille?
Kuten ensin kerrottu, vallassaolijat ovat säätäneet lakeja niin että tekisivät lähes mitä virheitä tahansa, niin siitä ei seuraa mitään!
Näin se on ja kempalle tää on maksanut jo miljoonia...

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jupi kirjoitti täyttä asiaa, on meille saatu osaamattomat virkamiehet ja huonoin valtuusto.Ei ihme että tomeraemäntäkin on jo noiden toilailuun puuttunut!

      • Anonyymi

        Vuodoista tullut kansantauti. Miksi vuodetaan? Kuka siitä hyötyy?

        Media on yksi hyötyjä luettavuus kiinnostavuus kuka ehtii ensin parhaan uutisen.
        Puolueet heittää vuorotellen toistensa kiusaksi.

        Se tärkein kuka vuotaa ja miksi? Politikonkin pitää saada jotakin ja se on näkyvyyttä. Media tietenkin palkitsee vuotajan. Tekee juttuja jossa tuodaan vuotajaa positiivisessa valossa esille. Järjestellään ruutuaikaa tuodaan esille positiivisenä persoonana.

        Tietenkin on keulahamoja politikoissa mutta on sellaisiakin joiden ei ansioitensa vuoksi kuuluisi olla noin paljon esillä.

        Seuratkaa huomaatte kyllä kenellä on löysät leukaperät.


      • Anonyymi

        No mut eiks kaupunki tee positiivisen tuloksen tänä vuonna ? Varmaan ilotulitus uunna vuonna ?


    • Anonyymi

      Ul­ko­mi­nis­te­ri po­lii­si­kuu­lus­te­lui­hin: Pekka Haa­vis­ton toi­mis­ta kon­su­li­pääl­li­kön siir­tä­mi­sek­si pois teh­tä­vis­tä suo­ri­te­taan esi­tut­kin­ta
      Eduskunnan perustuslakivaliokunta käynnistää esitutkinnan ulkoministeri Pekka Haaviston (vihr.) al-Holin leiriin liittyvistä toimista, valiokunnan puheenjohtaja Johanna Ojala-Niemelä (sd.) kertoo. Päätös oli yksimielinen.

      • Anonyymi

        Näävelit vastakkain!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näävelit vastakkain!

        Tomera emäntä pannu tuulemaan.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      MENESTYSTÄ AULIKKI IMPORANNALLE JA KAIKILLE MUILLE KESKUSTALAISILLE KUNTAVAALEISSA KESKUSTA IHANAA <3 <3 <3

    • Anonyymi

      Mitä mieltä on tämä Imporanta Suomun kehittämisestä? Entä mitä mieltä Persut ovat? Uskaltaako esim. Persujen valtuutettu kommentoida Suomutunturin asiaa?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      29
      5047
    2. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      67
      1920
    3. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      113
      1817
    4. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      29
      1684
    5. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1680
    6. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      232
      966
    7. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      71
      911
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      44
      887
    9. Leikitään tavuleikkiä

      Millaiset nimitavut muodostuvat jos yhdistät oman etunimesi ensimmäisen tavun ja kaipaamasi ihmisen etunimen ensimmäisen
      Ikävä
      54
      833
    10. Mitkä on ne piirteet

      Mitkä kaivatussasi vetoaa tai mihin ihmiset kiinnittävät huomiota
      Ikävä
      53
      792
    Aihe