Imporanta/Haavisto mitä yhteyttä

Anonyymi

Se että Haavisto on rikkonut kahta eri hallintolakia ja ei mitään sanktioita.
Miten tämä liittyy Aulikkiin?
Se että Aulikille selvisi että Kaupungin hallitus ja viranhaltijat näitä toistuvasi ovat rikkoneet ja suhmuroineet, no miksi ei käräjille?
Kuten ensin kerrottu, vallassaolijat ovat säätäneet lakeja niin että tekisivät lähes mitä virheitä tahansa, niin siitä ei seuraa mitään!
Näin se on ja kempalle tää on maksanut jo miljoonia...

9

<50

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Jupi kirjoitti täyttä asiaa, on meille saatu osaamattomat virkamiehet ja huonoin valtuusto.Ei ihme että tomeraemäntäkin on jo noiden toilailuun puuttunut!

      • Anonyymi

        Vuodoista tullut kansantauti. Miksi vuodetaan? Kuka siitä hyötyy?

        Media on yksi hyötyjä luettavuus kiinnostavuus kuka ehtii ensin parhaan uutisen.
        Puolueet heittää vuorotellen toistensa kiusaksi.

        Se tärkein kuka vuotaa ja miksi? Politikonkin pitää saada jotakin ja se on näkyvyyttä. Media tietenkin palkitsee vuotajan. Tekee juttuja jossa tuodaan vuotajaa positiivisessa valossa esille. Järjestellään ruutuaikaa tuodaan esille positiivisenä persoonana.

        Tietenkin on keulahamoja politikoissa mutta on sellaisiakin joiden ei ansioitensa vuoksi kuuluisi olla noin paljon esillä.

        Seuratkaa huomaatte kyllä kenellä on löysät leukaperät.


      • Anonyymi

        No mut eiks kaupunki tee positiivisen tuloksen tänä vuonna ? Varmaan ilotulitus uunna vuonna ?


    • Anonyymi

      Ul­ko­mi­nis­te­ri po­lii­si­kuu­lus­te­lui­hin: Pekka Haa­vis­ton toi­mis­ta kon­su­li­pääl­li­kön siir­tä­mi­sek­si pois teh­tä­vis­tä suo­ri­te­taan esi­tut­kin­ta
      Eduskunnan perustuslakivaliokunta käynnistää esitutkinnan ulkoministeri Pekka Haaviston (vihr.) al-Holin leiriin liittyvistä toimista, valiokunnan puheenjohtaja Johanna Ojala-Niemelä (sd.) kertoo. Päätös oli yksimielinen.

      • Anonyymi

        Näävelit vastakkain!


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Näävelit vastakkain!

        Tomera emäntä pannu tuulemaan.


      • Anonyymi

    • Anonyymi

      MENESTYSTÄ AULIKKI IMPORANNALLE JA KAIKILLE MUILLE KESKUSTALAISILLE KUNTAVAALEISSA KESKUSTA IHANAA <3 <3 <3

    • Anonyymi

      Mitä mieltä on tämä Imporanta Suomun kehittämisestä? Entä mitä mieltä Persut ovat? Uskaltaako esim. Persujen valtuutettu kommentoida Suomutunturin asiaa?

    Ketjusta on poistettu 6 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Heh, Riikka runnoi Suomen BKT:n miinukselle

      Suomi on Riikan irvistysten ansiosta ainoa negatiivisen talouskasvun maa EU:ssa. Ei tästä ainakaan EU:ta voi syyttää, ku
      Maailman menoa
      77
      5416
    2. Erään T miehen viimeinen aloitus tänne

      Moi Olen kirjoittanut täällä säännöllisesti yli 5 vuotta. Kaivannut kuten kuuluukiin, mutta myös unohdellut ja selvitel
      Ikävä
      35
      2955
    3. Sanna vaihteeksi Australian "60 minuuttia" ohjelmassa

      Kansanvälinen superstaramme esiintyi tällä kertaa toisella puolen maapalloa esitettävässä ohjelmassa. Kiinnostus on kova
      Maailman menoa
      123
      2313
    4. HihhuIi-Päivi täpinöissään Viktorin tapaamisesta

      Eiköhän nyt kaikille ole vihdoin selvää kenen joukoissa tämäkin putinisti seisoo. https://www.iltalehti.fi/politiikka/a
      Maailman menoa
      120
      1955
    5. Yritykset verolle ja yritystuet 10 mrd. eur/v pois

      Kiristämistapauksissa yrityksille sanotaan hei hei. Suomi ei tarvitse yhteiskunnan rahoilla "yrittämistä". Yhteiskunta v
      Maailman menoa
      18
      1882
    6. Minkä lempinimen olet

      antanut kaivatullesi?
      Ikävä
      111
      1810
    7. Björn Wahlroos ykkösaamussa nautittavaa kuunneltavaa

      Ehdottomasti viisaimpia ja tietävämpiä ihmisiä mitä Suomesta koskaan tullut. Naureskeli viherpiipertäjille jotka ihan p
      Maailman menoa
      297
      1405
    8. Yritän saada sinut pois mielestäni ja ajatuksistani nainen

      Turhaan. Mitä enemmän yritän, sitä enemmän haluan sinut ja sinua. Miten voitkaan olla niin ihana ja tuntua niin hyvältä.
      Ikävä
      65
      1341
    9. Nyt meni maku vas.liittoon, kun vaativat minimituntipalkkaa lakiin

      Sehän tarkoittaa samalla myös maksimituntipalkkaa, koska kun laki on kerran laadittu, niin sitä on vaikea muuttaa. Työma
      Maailman menoa
      53
      1274
    10. Kumpi teki aloitteen?

      🤗🤗🤗🤗
      Ikävä
      85
      1150
    Aihe