Ei näytä olevan rahasta kiinni, kun markkina-medioille jaetaan "koronatukia", eduskunnan korruptoituneelta yksipuoluejärjestelmältä:
https://www.kaleva.fi/kaleva-media-saa-suurimman-koronatuen-toimitusjoht/3207909
Mitä ne sellaiset tiedotusvälineet ovat, jotka eivät tule omillaan toimeen ja jotka kehtaavat ottaa, ihmisten ensisijaiseen oikeusturvaan, ravintoon, reseptilääkkeisiin, ym välttämättömään tarkoitettuja varoja, osinkojensa jakoon ja pörssikeinotteluun veroparatiiseissa ?
"Koronatukia" köyhyysongelmasta vaikeneville "tiedotusvälineille"
12
577
Vastaukset
- Anonyymi
Menevät nyt sitten "joulutauolle", korruptoituneet kansanedustajat, jotka jättivät Suomen kansalaiset nälkään ja osattomuuteen, "jouluna" 2020 Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/15814032/koyhyyteen-pakotettujen-kerattava-joukkokanne-eduskunnan-korruptiota-vastaan
Korruptoitu äärioikeistolainen valtionjohto, kiduttaa ja pahoinpitelee 800€/kk orjuuseläkeläisiä, uskonnollisella äärioikeisto-väkivallalla, lähettämällä kirkosta eronneille, köyhyyteen pakotetuille 800€/kk orjuuseläkeläisille "joulukortteja".
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16188766/veroparatiisi-niinisto-veti-teippia-koyhien-suiden-eteen-ja-mediat-kiittelivat-runsain-mitoin#comment-100363937
http://pelisuomi.puheenvuoro.uusisuomi.fi/255564-tiedotusvalineet-rikkovat-sananvapautta-jattaessaan-julkaisematta-uutisia
Onko köyhyyteen pakotettujen määrä, jo pari miljoonaa, onko tahoja, jotka pitävät lukua, kun sellaista demokratiaa ja oikeusvaltiota, ei Suomessa enää ole. - Anonyymi
Mainoksen puhujille maksetaan kun selittävät "pyydä apua". Eiköhän köyhät ja sorretut ole vuosia todenneet ettei apua anneta. Mutta hyvä, että joku tienaa mainosselityksillä.
- Anonyymi
Vilkaisu Suomen ns. tiedotusvälineisiin kertoo, etteivät edes "jouluna", välitä uutisoida ja tiedottaa, isosta, korjaamattomasta köyhyysongelmasta Suomessa, eriarvoisuuden kasvusta.
- Anonyymi
Eipä vaan löydy muutamaa miljoonaa leipäjonoihin , kaikkeen muuhun tuntuu riittävän ! Köyhät kyykkyyn kyl Bemareilla on kiva liikkua ei tarvitse itse edes AJAA !!!
- Anonyymi
Onneksi kansa itse heräsi tukemaan Hurstin ruokajakoa. Kansa ei ole niinkuin terroristeja rakastava "hallitus".
Meidän ei tarvitse ottaa mallia ihmiskunnan pohjasakasta joka suvaitsee rikoksia ihmisyyttä vastaan ja rakentaa uutta hitlerin valtakuntaa.
- Anonyymi
EK-medioissa jälleen kovaa äärioikeistomainontaa, vkl alkoi jo keskiviikkona.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666062/ek-yleisradion-rahoitus-on-lakkautettava--oikeudet-puolueettomaan-tiedonvalitykseen-palautettava
PetosPersKok enää katsoo, mitään A-talkia.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16727859/aito-demokratia-ei-ole---korruptiopoliitikkojen-yksityisomaisuutta
https://yle.fi/uutiset/3-11663470 - Anonyymi
Se on vain marginaalisen pieni vähemmistö, kaikista köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa jätetyistä, jotka kykenevät niissä kerjuuttamisjonoissa, joita EK-Yle kierosti ja väkivaltaisesti "ruoka"jonoiksi mainostelee, veroparatiisi-pörssikeinottelun "hyväntekeväisyysvaltio"-mainoksissaan, joita vielä "uutisiksi"nimittävät.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-
Enemmistö Suomen köyhyyteen, ilman perustuslaillista oikeusturvaa jätetyistä, ei iän, vammaisuuden, vakavien pitkäaikaissairauksien ym syiden takia, kykene niissä kerjuuttamisjonoissa käymään ja ompa niissä koettu, veroparatiisi-pörssikeinottelija-äärioikeiston, käytännön väkivaltajoukkojen PetosPersKokoomuslaisten tekemää väkivaltaa ja päälle käymisiä.
https://demokraatti.fi/joka-toinen-paiva-yli-65-vuotias-suomalainen-tekee-itsemurhan-onko-vanhuksienkin-suomessa-kohtapuoliin-jo-pakko-siirtya-rikollisuuden-pariin/
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16657944/kansanedustajat-eivat-edusta-enaa-demokratiaa--sananvapauksien-estaminen-on-iso-rikos-#comment-105133340
Äänestämättä jättäminen on parempi, kuin olla sivusta seuraajana kannattamassa, yhdenkään poliittisen korruptiovallan edustajaa, missään vaaleissa. Vaalivalheet köyhyyseläkeläisille, olivat viimeinen niitti.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16678893/aanestamatta-jattaminen-jo-kuntavaaleissa-on-ainut-keino-heratella-korruptiopaattajia
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16699215/petosperskokke-antoivat-kelan-14a-tuista-ulkomaiselle-halpatyovoimalle
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16487036/okyrikkaille-perinto--ja-verosuunnittelijoille-quotsyrjaseutuquot-lisaa---koyhat-heitteilla-suomessa - Anonyymi
Ei ole köyhyysongelmaa vaan laiskuusongelma.
Ei maistu oppiminen eikä työnteko.- Anonyymi
Niin teillä siellä veroparatiiseissanne varmasti onkin, meillä Suomen todellisuudessa, on suuri määrä ihmisiä SYRJÄYTETTY, jos yhtään käsität, mitä se tarkoittaa.
Järjestelmä on jo pitkään perustunut siihen, että osaa ihmisistä hyljeksitään ja riistetään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17034070/saarikko-mielistelee-sovinisti-siskojenhakkaaja-tukijusseja-vakuutuskuoririkollisia
- Anonyymi
Hallitus / eduskunta lyövät naulan arkkuihinsa, jos jakavat euroakaan yhdellekään EK-medioista, joita ei hyvällä tahdollakaan, voi kutsua tiedotusvälineiksi.
Ensin on hoidettava, se aito oikeusturva, jokaiselle Suomen kansalaiselle kuntoon, alkaen 1 250€/kk MINIMIELÄKKEISTÄ.
Eurokaan EK-medioille, niin varmistatte äänestäjäkadon, jo tulevissa kuntavaaleissa. - Anonyymi
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962901/aari-uusliberalistinen-hallitus--eduskunta-suomessa-rikkoo-kansalaisten-perusoikeuksia
Nyt sen ainakin tiedämme, miltä tuntuu asua valtiossa, jossa ei ole aitoja perustuslaillisia ihmis-kansalaisoikeuksia, eikä tiedonvälitystä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16898302/journalismi-rapautunut-toimittajien-kyky-tehda-tyotaan-heikentynyt-pinnallisuuden-myota#comment-107642373
EK-Yle:n ym EK-medioitten sivustoja katsoessa, tietää nähneensä kauhukuvan siitä, minkälainen on äärioikeiston uusliberalistien, veroparatiisi-pörssikeinottelijoiden unelma, demokratian tuhoamisesta. Rauniot savuavat byrotekniikkaa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16962901/aari-uusliberalistinen-hallitus--eduskunta-suomessa-rikkoo-kansalaisten-perusoikeuksia
Korruptiovaaleissa äänestäminen, vain lisää korruptiota ja pönkittää äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden hirmuhallintoa, suoranaista fasismia jo Suomen eduskunnan yksipuoluejärjestelmässä ja kunnissa.
https://www.aftonbladet.se/ledare/a/bnEg33/lofven-administrerar-ett-nyliberalt-paradis - Anonyymi
Köyhyysongelma on ensisijaisesti holtittoman tuhlaamisen ongelma.
Töihimenokin auttaisi kun kaljoitteluun ei voi käyttää koko päivää.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Hei sinä nainen
Haluan olla rehellinen – olet hämmentänyt minua todella paljon. En ota sinusta mitään selvää, ja ehkä juuri siksi huomaa762524Kelan perkeleellinen käytäntö
Kun äiti joutuu hakemaan Kelalta tukia vähien tulojen tähden, niin aina otetaan huomioon lapsen tilillä olevat rahat. Ei2842215Putin ei suostu tulitaukoon nyt kun Kurskin taistelut ovat kesken
ja venäjä on viimein päässyt niskan päälle, suuren ylivoiman turvin. Ukraina ilmeisesti suorittaakin taktista vetäytymi1401186Voi kulta rakas
Kyllä minäkin olen sinuun rakastunut. Oisit avautunut tunteistasi aiemmin niin ei tarvitsisi kiertoteitä kuulla tästä. �58993- 70898
- 72854
- 106808
- 65807
- 72807
- 71805