Sote-työntekijät kertokaa köyhyyseläkeläisten, köyhyyteen tappamisista

Anonyymi

10

601

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Päättäjien korruptio ja sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa jättäminen, alkaa näyttämään jo tarkoitukselliselta ja tahalliselta, laskelmoidulta köyhien eliminoimiselta.

    • Anonyymi

      Mikä naurettava venäjäröllin provo tämä oikein on?

    • Anonyymi

      Itse olet "venäjätrölli" äärioikeistolainen. Etkö kestä tietää totuutta, Suomen murennetusta demokratiasta ja entisestä oikeusvaltiosta, köyhyyseläkeläisten tappamisesta, vakavan pandemian aikana köyhyyteen Suomessa 2021.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666010/koronan-riskiryhmat-800ekk-orjuuselakkeilla-ilman-aitoa-oikeusturvaa-suomessa

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16683328/ekn-hallitus-kuten-petosperskokke--quotpunavihreysquot-on-ekn-valhe-sita-ei-eduskunnassa-ole-

      On EK:n verenhimoinen valhe, että syvästi korruptoituneessa eduskunnassa Suomessa, olisi enää mitään "punavihreää". Kyllä ne miljardituet veroparatiiseihin, pitäisi jo kertoa jokaiselle, mistä siellä Arkadianmäellä on kyse.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234

    • Anonyymi

      Vaadimme hallituksen hätätila-istuntoa, 800€/kk orjuuseläkeläisten köyhyyteen tappamisen takia. Tutkijat ja ihmis-kansalaisoikeuksien valvojat herätys !!!

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685002/marinin-tunnepopulismi-loukkaa-800ekk-orjuuselakelaisia--ilman-aitoa-oikeusturvaa

      Marin Kok:n kanssa, toteutti neljäsataa euroa kalliimmat, bussien matkamaksut Tampereella, maksukyvyttömille sairauseläkeläisille. Näkisimmepä tiedotusvälineiden, kysyvän tätä asiaa Marinilta, turha toivo.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16165078/elakekorotukset-rikkaimpien-edullisempiin-matkakortteihin-tampereella

      https://live.aftonbladet.se/supernytt/news/laaginkomsttagare-betalar-mer-foer-kollektivtrafiken.R_Z6Nogs-

      Ruotsin koronatilannekin, perustuu rehellisempään tiedonvälitykseen, toisin kuin Suomessa köyhyyteen pakotetuista uutisoidaan vasta sitten, kun henkiä menee, jos sittenkään.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16715985/suomen-hallituksen-on-kokoonnuttava--hataistuntoon-800ekk-koyhyyselakelaisten-oikeusturva-puuttuu

    • Anonyymi

      Nälkä yhdistettynä palelemiseen, kun vuokra-asuntoja ei lämmitetä kunnolla, on vaarallinen yhdistelmä.

    • Anonyymi

      Suomen nykyinen hallinto
      on se mihin liittovaltio tavoitteli,

      Paskimmat keulilla,
      demokratia ja pienyeittäjät tapettu.

      Fasismia


      huonot& ahneet aina kiitollisia
      tuppurainen - ei olisi ikinä saanut demokraattisessa yhteiskunnassa kyseistä virkaa.
      Sama kaikilla eu sosialisteilla.
      Lääkärit, thl, terveydenhuollon henkilöstä, HUSn johto, poliittiset päättäjät

      paskin aines johdossa
      halvaannuttaa koko yhteiskunnan

    • Anonyymi

      Koko eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, on syvässä korruptiossa ja toteuttaa raakaa taloudellista,fyysistä,henkistä ja seksuaalista väkivaltaa, köyhyyten pakottamalla, ilman aitoa oikeusturvaa, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, ilman aitoa demokratiaa Suomen kansalaisia jättämällä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16727859/aito-demokratia-ei-ole---korruptiopoliitikkojen-yksityisomaisuutta#comment-106057133

      Kaikki puolueet niin hallituksessa,kuin oppositiossa,ovat äärioikealle radikalisoituneita,veroparatiisirikollisten etujenajajia Suomessa, eivät edusta mitään aitoa demokratiaa.

    • Anonyymi

      Toimeentulotukea ja asumistukea pitää hakea niin sitten kela maksaa reseptilääkkeet yms. toimeentulotuesta. ei mitään ongelmaa.

    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Veroparatiisi-sote on laiton, se on selkeästi kansalaisten perusoikeuksien vastainen, kun esim. puolelta miljoonalta sairaus-kansaneläkeläiseltä, puuttuu aito oikeusturva, puuttuvat aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemäärämisoikeudet Suomessa.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960005/perustuslakivalikokunta-on-veroparatiisi-sote-korruptiossa-sen-paatokset-ovat-laittomia-

      On selkeästi nähtävissä, kuinka korruptoitunut myös perustuslakivaliokunta on, korruptiopoliitikoista eduskunnassa ja ministeriöistä puhumattakaan.

      VAADIMME POLIISITUTKINTAA VEROPARATIISI-SOTESTA, se on perustuslain ja kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien vastainen.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Kylläpä on nautinnollista taas tämä palstan vassari valitus!

      Lähes jokainen avaus on vassareiden kitinää ja valitusta. Eikö se tarkoitakin, että silloin asiat menee maassamme parem
      Maailman menoa
      84
      3046
    2. HS: persujen v. 2015 turvapaikanhakijoista alle puolet töissä

      Aikuisina Suomeen tulleista ja myönteisen päätöksen saaneista vain 42 prosenttia oli vuonna 2023 töissä, vaikka he ovat
      Maailman menoa
      68
      2335
    3. Yksi kuoli nokkakolarissa

      Asiasta YLEn verkkosivuilla uutinen klo 23.02. Oliko itsemurha?
      Oulainen
      27
      2123
    4. Mikä on kaivattusi ammatti

      entäpä sinun? 💶
      Ikävä
      72
      1524
    5. Helvetistä ei ole paluuta

      Kun ihminen laskeutuu kuolleiden maailmaan, kauhujen valtakuntaan ja tuonelan ovet sulkeutuu kiinni, se on karu tunne ku
      Idän uskonnot
      388
      1523
    6. Persut muuten hyväksyvät 2 + 8 mrd. euron maatalous- ja yritystuet

      Vaikka molemmat tukimuodot tiedetään haitallisiksi, koska ovat käytännössä pelkkää säilyttävää tukea, eivätkä kannusta k
      Maailman menoa
      55
      1389
    7. Mikä kaivatussasi herätti mielenkiintosi

      Kun tapasitte ensi kerran? Ulkonäössä? Luonteessa tai olemuksessa? Kuinka nopeasti mielenkiinto muuttui ihastukseksi?
      Ikävä
      87
      1244
    8. Järjetön Topi-ilta

      Lisää tappiota konkurssipesälle. Miten voi olla mahdollidta , että annetaan järjestää tämä. Sorsakoski pyörii haudassaan
      Ähtäri
      23
      1194
    9. Terveisiä vanhemmalle

      J-miehelle. Ehkä nähdään vielä 😉
      Ikävä
      56
      1139
    10. Halutaan toisiamme

      Mutta se on Salaisuus❤️
      Intohimo
      47
      1050
    Aihe