Veroparatiisi-sotetyöntekijät älkää enää laittako kuolinsyiksi, jotain keksittyä ja tekaistua, saati köyhyyteen pakottamis-väkivallan seurauksia, vaan kertokaa todellisista kuolinsyistä, eli oikeusturvan puuttumisesta, eli köyhyyteen tappamisista, kun 800€/kk orjuuseläkeläisiä tapetaan Suomessa, aidon oikeusturvan puuttumiseen 2021.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16715985/suomen-hallituksen-on-kokoonnuttava--hataistuntoon-800ekk-koyhyyselakelaisten-oikeusturva-puuttuu
Sote-työntekijät kertokaa köyhyyseläkeläisten, köyhyyteen tappamisista
10
571
Vastaukset
- Anonyymi
Päättäjien korruptio ja sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyteen, ilman aitoa oikeusturvaa jättäminen, alkaa näyttämään jo tarkoitukselliselta ja tahalliselta, laskelmoidulta köyhien eliminoimiselta.
- Anonyymi
Mikä naurettava venäjäröllin provo tämä oikein on?
- Anonyymi
Itse olet "venäjätrölli" äärioikeistolainen. Etkö kestä tietää totuutta, Suomen murennetusta demokratiasta ja entisestä oikeusvaltiosta, köyhyyseläkeläisten tappamisesta, vakavan pandemian aikana köyhyyteen Suomessa 2021.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16666010/koronan-riskiryhmat-800ekk-orjuuselakkeilla-ilman-aitoa-oikeusturvaa-suomessa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16683328/ekn-hallitus-kuten-petosperskokke--quotpunavihreysquot-on-ekn-valhe-sita-ei-eduskunnassa-ole-
On EK:n verenhimoinen valhe, että syvästi korruptoituneessa eduskunnassa Suomessa, olisi enää mitään "punavihreää". Kyllä ne miljardituet veroparatiiseihin, pitäisi jo kertoa jokaiselle, mistä siellä Arkadianmäellä on kyse.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16672356/kaikissa-pohjoismaissa-on-1-250ekk-minimielakkeet-suomessa-800ekk-romanian-ja-venajan-elakkeet#comment-105311234 - Anonyymi
Vaadimme hallituksen hätätila-istuntoa, 800€/kk orjuuseläkeläisten köyhyyteen tappamisen takia. Tutkijat ja ihmis-kansalaisoikeuksien valvojat herätys !!!
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685002/marinin-tunnepopulismi-loukkaa-800ekk-orjuuselakelaisia--ilman-aitoa-oikeusturvaa
Marin Kok:n kanssa, toteutti neljäsataa euroa kalliimmat, bussien matkamaksut Tampereella, maksukyvyttömille sairauseläkeläisille. Näkisimmepä tiedotusvälineiden, kysyvän tätä asiaa Marinilta, turha toivo.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16165078/elakekorotukset-rikkaimpien-edullisempiin-matkakortteihin-tampereella
https://live.aftonbladet.se/supernytt/news/laaginkomsttagare-betalar-mer-foer-kollektivtrafiken.R_Z6Nogs-
Ruotsin koronatilannekin, perustuu rehellisempään tiedonvälitykseen, toisin kuin Suomessa köyhyyteen pakotetuista uutisoidaan vasta sitten, kun henkiä menee, jos sittenkään.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16715985/suomen-hallituksen-on-kokoonnuttava--hataistuntoon-800ekk-koyhyyselakelaisten-oikeusturva-puuttuu - Anonyymi
Nälkä yhdistettynä palelemiseen, kun vuokra-asuntoja ei lämmitetä kunnolla, on vaarallinen yhdistelmä.
- Anonyymi
Suomen nykyinen hallinto
on se mihin liittovaltio tavoitteli,
Paskimmat keulilla,
demokratia ja pienyeittäjät tapettu.
Fasismia
huonot& ahneet aina kiitollisia
tuppurainen - ei olisi ikinä saanut demokraattisessa yhteiskunnassa kyseistä virkaa.
Sama kaikilla eu sosialisteilla.
Lääkärit, thl, terveydenhuollon henkilöstä, HUSn johto, poliittiset päättäjät
paskin aines johdossa
halvaannuttaa koko yhteiskunnan - Anonyymi
Koko eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, on syvässä korruptiossa ja toteuttaa raakaa taloudellista,fyysistä,henkistä ja seksuaalista väkivaltaa, köyhyyten pakottamalla, ilman aitoa oikeusturvaa, ilman aitoja ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, ilman aitoa demokratiaa Suomen kansalaisia jättämällä.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16727859/aito-demokratia-ei-ole---korruptiopoliitikkojen-yksityisomaisuutta#comment-106057133
Kaikki puolueet niin hallituksessa,kuin oppositiossa,ovat äärioikealle radikalisoituneita,veroparatiisirikollisten etujenajajia Suomessa, eivät edusta mitään aitoa demokratiaa. - Anonyymi
Toimeentulotukea ja asumistukea pitää hakea niin sitten kela maksaa reseptilääkkeet yms. toimeentulotuesta. ei mitään ongelmaa.
- Anonyymi
Ruotsista Lundin sairaalasta, raportoidaan naisen kuolemasta, koronarokottamisen seurauksena:
https://www.aftonbladet.se/nyheter/a/3Jgxj9/senaste-nytt-om-coronaviruset - Anonyymi
Veroparatiisi-sote on laiton, se on selkeästi kansalaisten perusoikeuksien vastainen, kun esim. puolelta miljoonalta sairaus-kansaneläkeläiseltä, puuttuu aito oikeusturva, puuttuvat aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemäärämisoikeudet Suomessa.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16960005/perustuslakivalikokunta-on-veroparatiisi-sote-korruptiossa-sen-paatokset-ovat-laittomia-
On selkeästi nähtävissä, kuinka korruptoitunut myös perustuslakivaliokunta on, korruptiopoliitikoista eduskunnassa ja ministeriöistä puhumattakaan.
VAADIMME POLIISITUTKINTAA VEROPARATIISI-SOTESTA, se on perustuslain ja kansalaisten puuttuvien perusoikeuksien vastainen.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Moikka rakas
Oon miettinyt meidän välistä yhteyttä viime aikoina. En ihan osaa pukea sanoiksi, mitä kaikkea tunnen, mutta halusin vaa7017713Mitä tapahtunut
Poliiseja monta autoa+panssariauto Porista kpäähän päin tänään klo n.20 kuka hurjistunut ?455491HS: Kuka vielä uskaltaa mennä sairaalan ensiapuun?
https://www.hs.fi/mielipide/art-2000011212025.html Tässä on hyvin ajankohtainen mielipidekirjoitus koskien Malmin sairaa3042960Lakea konkurssiin. Asukkaat menettävät asuntonsa
Kuntarahoitus on tänään jättänyt konkurssihakemuksen lakean kaikista kiinteistö osakeyhtiöistä. Kassa on tyhjä, kaikki432665- 1722455
Nikkalassa vauhdilla nokka kohti taivasta
Mitähän Darwin sanoisi näistä 4 suomalaisesta, jotka kävivät Haparandan puolella näyttämässä, kuinka Suomi auto kulkee t81999- 241944
mahdollista, että olet ollut iltavuorossa
Ja kotiin päästyäsi tulit palstalle etsimään merkkiä minusta, jos kaipaat yhtään minua niin kuin minä sinua Ei mennyt k121792Ökyrikas Kurkilahti mussuttaa veroistaan
Pakeni aikoinaan veroja Portugaliin mutta joutui palaamaan takaisin kun Suomi teki verotussopimuksen Portugalin kanssa.1411732Yhdysvalloissa työllisyys paranee, Suomessa työttömyys kasvaa, missä vika?
Miten tämä on mahdollista että 177 000 uutta työllistä tuli USAssa yhdessä kuukaudessa, vaikka Trump on ruorissa? Orpon4111648