Onneksi ei juuri tehty galluppi luvannut kovin paljon Vihreille. Tämä oli erittäin myönteinen asia. Vihreitä kun nyt juuri äänestävät sellaiset nuoret, jotka eivät ymmärrä esim politiikasta yhtään mitään. He vain äänestävät, vihreitä. Tämä lienne vihreän liikkeen tarkoituskin, kerätä tällätavoin ääniä, nuoria, jotka viisveisaavat edes liikkeen ajatuksesta, kunhan äänestäjä on vain nuori. Sivussa saatetaan mainita jokin ympäristöhömpötys.
Mutta se tulee epäonnistumaan. Kannan siitä osaltani vastuun ja tulen tekemään sen eteen voimakasta työtä täällä Lapissa.
Tämäkin, pitäisi saada nyt totaalisesti loppumaan. Vihreitä äänestämällä, emme saa koskaan mitään aikaiseksi. Niiden äänimäärä ei tule koskaan riittämään enemmistöön, missään päätöksessä. Nyt onkin valitettavaa, että nuoret ovat lähteneet, osa heistä, tähän kelkkaan. Äänestetään, vaikkei tiedetä, mitä äänestetään. Osalla ei edes hajua, mutta pitää vain äänestää vihreitä. Tämäkin ketju tulee pysäyttää. Ja se pysäytetään.
Suomi olisi hukassa, jos kaikki päätettäisiin vihreiden toimesta. Onneksi tuo homo ulkoministeri, ei ole enää kärjessä, eikä edes Suomen Presidenttikilvan kärjessäkään, on syrjäytetty.
Lappi tarvitsee työtä ja tehtaita. Niitä onkin meille tulossa, kaksin kappalein. Kemiin ja Kemijärvenkin, on toteutumassa. Valittaa saatte, mutta valituksista huolimatta, rakentaminen saa alkaa. Samoin tulee käymään myös Sierilä- asiassa. Vesivoimaa tarvitaan, eikä siinä jonkun älykön lehdissä kirjoittelu, tule painamaan kirjaimia enempää. Se tulee Vihreät jokatapauksessa! Se tulee!
Nämät on jo päätetty ministeriöissä. Saatte valittaa, mutta käy samoin, kuin tehdashankkeissa, rakennustyöt aloitetaan siitä huolimatta.
Te Vihreät oletta oikeita työllistymisen ja yhteiskunnan kehityksen jarruja.
Ei teitä oikein usko enään kukaan!
Nuorten penikkojen Vihreä- myönteisyys vaaleissa
Anonyymi
1
76
Vastaukset
- Anonyymi
heh, aika 'raamatullista' tekstiä.. Veit osin sanat suustani, näinhän tuo menee.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Jens Ihlen (ex Kukka) poika todistaa oikeudessa
10:49 "Välit ovat olemattomat" Minkälainen isäsi ja sinun välinen suhde on tällä hetkellä? "Minulla ei ole minkäännäkö27810219K-kaupassa on mukava käydä, kun ei tarvitse katsella köyhiä
vasemmistolaisia, joista monet myös varastavat. Mielellään maksaa vähän enemmän tuotteista K-kaupassa, jotka ovat paljon2335906Suomeen ei kuulu ihmiset jotka ei halua kätellä toisia ihmisiä, koska tämä on vääräuskoinen
Nainen joka ei halunnut kätellä Stubbia on selvästi ääripään muslimi, eli sitä sakkia josta niitä ongelmia koituu. Ulos1735394PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT
* * PS:n Purra teki -JÄTTI-VELAT - ! ja jätti MaksuHuolet -Kansan Maksettavaksi -! *925010Vain vasemmistolaiset rakennemuutokset pelastavat Suomen
Kansaa on ankeutettu viimeiset 30+ vuotta porvarillisella minäminä-talouspolitiikalla, jossa tavalliselta kansalta on ot193305Persut huutaa taas: "kato! muslimi!"
Persut on lyhyessä ajassa ajaneet läpi kaksi työntekijöiden oikeuksien heikennystä, joita se on aiemmin vastustanut. Pe62676- 2142572
Nainen, sanotaan että totuus tekee kipeää
Ehkä mutta se voi olla myös se kaikkein kamalin asia kohdata. Kuplassa on turvallista, kun tietää vähemmän on helpompi.172414- 282234
Valtio lopettaa pienituloisten perheiden kylpylälomien tukemisen
Pienituloiset suomalaiset ovat voineet vuosikymmenten ajan hakea tuettuja lomia terveydellisin, sosiaalisin ja taloudell3812181