Lopettakaa ihmisteoriat Mormonit ja vaihtakaa se Raamatun totuuteen!

Anonyymi

Tosi palvonta merkitsee enemmän kuin vain totuuden tuntemista.
Se merkitsee myös enemmän kuin totuuden puhumista ja julistamista toisille.
Se merkitsee uskomista ja toimimista totuuden mukaisesti, totuudessa vaeltamista, soveltamalla sitä käyttöön jokapäiväisessä elämässämme.
Ei pitäisi olla vaikeata kenellekään vai onko lahkovalheet jo juurtunut niin syvälle mieliin, että ei erota enää totuutta?

3

72

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Noinhan me juuri teemme kuin kuvailit. Missä kirkossa tai seurakunnassa sinun mielestä, ja mikä meissä on lahkolaista? Suomessa olemme vähemmistökirkko, mutta esim Polynesiassa emme ole.

      Luterilaiset ovat monessa maassa pienen lahkokirkon näköisiä.

      Oppimme on sama kuin alkuseurakunnalla. Me tunnemme sen opin. Muut eivät tunne. Me olemme ainoa, jolla on edes edellytykset palautua oikeaan oppiin. Muiden kirkkojen opit on perimätiedot vääristäneet.

      • Miksi valehtelet AINA; että oppinne on sama kuin alkuseurakunnalla. Heillä ei ollut pikkutyttöjen moninaintia, ei taika-alusvaatepakkoa, ei rasismia, ei kymmenysten keräämistä johdon bisneksiin.

        MITÄ samaa teillä on alkuseurakunnan kanssa?


      • Höpsislöpsis kirjoitti:

        Miksi valehtelet AINA; että oppinne on sama kuin alkuseurakunnalla. Heillä ei ollut pikkutyttöjen moninaintia, ei taika-alusvaatepakkoa, ei rasismia, ei kymmenysten keräämistä johdon bisneksiin.

        MITÄ samaa teillä on alkuseurakunnan kanssa?

        Taas alkoi moninainnit ja propaganda.


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Työeläkkeet ovat pois työntekijän palkasta

      Jokainen työeläkkeen nimissä maksettu euro on otettu pois työtä tekevältä palkansaajalta. Mitä korkeampi työeläketaso o
      Maailman menoa
      128
      1687
    2. Etkö sä muru mussakaiseni ymmärrä

      Että me päästään lähenemään vain kaveruuden kautta? Vain siten mä voin lähettää sulle kuvia ja viestejä 😌 Tänäänkin o
      Ikävä
      36
      1302
    3. Kaksi viikkoa enää Rakas...

      Tietäisinpä miten toimia...
      Ikävä
      77
      1288
    4. "Suomi voisi ottaa taloudessa oppia Espanjasta"

      "Espanjassa talouspolitiikka on löysempää, mutta velka-aste on kääntynyt jopa laskuun.", pohdiskelee Suomen seuraava pää
      Maailman menoa
      29
      1149
    5. Terveisiä lintutornilta

      Viipurista nousee kauhea savupatsas. Miksi ?
      Maailman menoa
      53
      1090
    6. Martina Aitolehdeltä kova tilitys podcastilla: "Kyllä mä turpaan vetäisin"!

      Martina Aitolehti tilittää brutaalin rehellisesti Eskolle podcastilla syitä, miksi hän ei ole lähtenyt mukaan julkkisten
      Kotimaiset julkkisjuorut
      207
      857
    7. Tulisitko kahville..

      Jos pyytäisin?
      Ikävä
      62
      844
    8. Siinäpä jäät

      Punapää kaipaamaan, kun päätän maallisen vaellukseni. Oma oli valintasi. Sillä minä en jaksa enää kovin pitkää tätä. Ole
      Ikävä
      78
      772
    9. Tiedätkö että

      Olet aika vetävä
      Ikävä
      29
      744
    10. Sosiaalinen lainalaisuus.

      Tulipa mieleen tässä useammasta aloituksesta ja kirjoituksesta, että minusta ihmisilläkin (laumaeläimilläkin) on luonnol
      Sinkut
      142
      720
    Aihe