Vahvalta Keskustan alueelta tuleva Herola toi maalle kunniaa!
Keskusta, taas kunniaa
10
157
Vastaukset
- Anonyymi
Ei nuolaista ennen kuin tipahtaa. Pidetään kirkkaana mielessä Lahden MömmömöM kisat, kusten meni kepulaisilla kaikki. Myllylä vielä Perhon Ekit itselleen. Aina kun kepulaisista on kysymys, oli sitten Nuorisosäätiö, vaalirahoitus, KMS tai piikkihiihtoliitto, niin ei kannata juhlia vielä, vastan sen jälkeen jos ei käry käy.
Taisi itse Esko Aho johtaa piikittämistä ja hemohessiä Lahdessa 2001!- Anonyymi
Se oli tosiaan kaikkien kärähdysten isoäiti ja mummo. Yksi kerrallaan kusahtivat ja sitten lätty punaisena selittivät telkkarissa, että "ööö ehkä talomies pisti". Muut joukkueet nauroi suomelle, kun tiesivät uusien testien olevan niin tehokkaita, että käry käy, mutta ei piikkihiihtoliitto. Tämä kannattaa lukea:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Lahden_MM-hiihtojen_dopingskandaali_2001
- Anonyymi
Herolan isä on muuten Kokoomuslainen ja aika vahvasti esillä Siilinjärvellä.. Että se siitä keskustalaisuudesta.
- Anonyymi
Siilinjärveltä josta Herola on kotoisin myös tämä mies:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jyrki_Katainen
Ei ole kepuli. Anonyymi kirjoitti:
Siilinjärveltä josta Herola on kotoisin myös tämä mies:
https://fi.wikipedia.org/wiki/Jyrki_Katainen
Ei ole kepuli.Mitätön asiakirjaväärentäjä.
- Anonyymi
Kepupasko ja lestakikkuli hävisi kullan.
- Anonyymi
Keppanat keskittyy hiihtoon, kun eivät selkävaivaisina koripallossa pärjää.
- Anonyymi
Sauvakävely on perinjuurin kepulainen laji, keski-ikä 69 v, ainakin meillä Inkeroisissa.
- Anonyymi
Kuka on Hanno Möttölä? Joku lestakepu kansanedustaja?
- Anonyymi
Sotilas ampuu taas omaan jalkaansa. Herola on Torssosen vaikutuspiirin alueelta.
Perussuomalaiset, parempia urheilijoitakin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Säästäminen on typerää, muistakaa äänestää demareita
Säästäminen on typerää, koska aiheuttaa vain talouden taantumista ja lopulta tappaa potilaan. Demareiden tapa on satsat1117983Olli Rehn: Eläkkeistä pitää leikata. Nyt tuli Lindtmanille kauhun paikka
jos johtaa seuraavaa hallitusta. Purra: eläkkeisiin ei kosketa. Eikä tällä hallituskaudella varmasti kosketa, mutta seur4247122SDP:n budjetin peruskivi: "Rahaa nimittäin on!"
Demarien talouspolitiikan ydin on usein tiivistetty klassiseen meemiin: rahaa on, kunhan se on jonkun muun rahaa. Vuoden1855392Poliisien suosikkipuolueet ylivoimaisesti: Kokoomus ja persut
samoin on armeijan henkilöstön kanssa. Sen sijaan sekä vihreät, vasliitto ja SDP ovat hyljeksittyjä puolueita poliisien1284341Kun täällä kysytään aina vaan naisilta
Niin nyt kysytään miehiltä. Mies, voisitko ottaa kumppaniksesi naisen joka nostaa enemmän penkistä kuin sinä? Tienaa en764264Sdp, Vihreät ja vasemmistoliitto muuttumassa naisten puolueiksi?
Sdp 64 % naisia, vihreät 70 % naisia ja vasemmistoliitto 60 % naisia. Ilmankos ne puolueet ajaa autoilevien kantasuomal954206Hatunnosto! Mari Hynynen (os. Perankoski) ja Jouni Hynynen auttavat vähäosaisia upealla tavalla!
Hatunnosto! Mari ja Jouni Hynynen ovat Vailla vakinaista asuntoa ry:n uudet kummit. Hynysiä motivoi halu lisätä ymmärr103932Tiesitkö? Tämä suomalainen keksi Elämäni biisi -sarjan - Viinin lipittely mainittu!
Tiesitkö? Elämäni biisi on suomalainen formaatti ja sen takana on Petja Peltomaa. Hänen kynästä ovat lähtöisin myös mm.03620Epäonnistunut "Tuppurais-operaatio" kaatoi Purran hallituksen
Persut yrittivät viimemetreillä häivyttää omaa täydellistä epäonnistumistaan syyttämällä opposition edustajaa nimettömil132480Ostaisitko sinä rempattavan asunnon Italiasta tai jostain muualta ulkomailta, mistä?
Ella Kanninen on tehnyt Italiassa asuntokaupat. Hän kertoo Instagramissa kierrelleensä viime kesänä Toscanassa katselema172076