Olen etätöissä ja käytän työpaikalta tuotua firman konetta jossa muodostan aina VPN-yhteyden työpaikan verkkoon.
Mietin vain että näkeekö ne minun ruudun tapahtumat ihan sellaisenaan, hiiren liikuttamisen yms. vai näkeekö ne ainoastaan sen, että mitä ohjelmia on käynnissä, jostain listalta? Tiedän että ne näkee ainakin mitä ohjelmia on käynnissä, tai että on muokannut jotain tiedostoa. Mutta näkeekö siis ruudunkin näkee, ilman että jaan sen heille Teams puhelussa?
Etätyössä - Näkeekö pomo mitä teen ruudulla?
9
55
Vastaukset
- Anonyymi
Mietin tätä siksi koska en voi sietää kyttäystä.
- Anonyymi
Erinomainen kommentti, ottaisimme sinut meille töihin, kun vain hakisit, olet selvästi johtaja-ainesta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Erinomainen kommentti, ottaisimme sinut meille töihin, kun vain hakisit, olet selvästi johtaja-ainesta.
Tyhmä olen kun sinulle trollille vastaan, mutta se johtuu siitä olen ahkera työntekijä ja jos epäluottamuksella kytätään, niin motivaatio laskee heti. Leikitkö itse jotain suurta johtajaa vai onko sinulla vain suuret luulot itsestäsi?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tyhmä olen kun sinulle trollille vastaan, mutta se johtuu siitä olen ahkera työntekijä ja jos epäluottamuksella kytätään, niin motivaatio laskee heti. Leikitkö itse jotain suurta johtajaa vai onko sinulla vain suuret luulot itsestäsi?
Kuka nyt haluaisi että heitä kytätään? Itseäni ei voisi kyllä vähempää kiinnostaa. Jos tylisi kommenttia että et näytä tekevän mitään niin lähtisi sairaslomailmoitus saman tien. Välillä työ on paperilla tai puhelimessakin, eikä aina teamsissa tai ruudulla.
- Anonyymi
Avaus on paskapuhetta, toi ei ole etätöissä!
On tuo mahdollista, riippuu kokonaan siitä mitä vakoiluohjelmia firma on koneelle asentanut.
- Anonyymi
Voi nähdäkkin.
- Anonyymi
Pomo näkee kaiken, sun kauhahommasikin!
- Anonyymi
Onko sinulla oikeasti syytä olla huolissasi työnantajasi moraalista.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
SDP on vastuunkantaja, ja siksi suosituin kansan keskuudessa
Kiusaamiseenkin SDP puuttuu heti sellaisen tultua ilmi. Esimerkiksi persut lakaisevat nämä maton alle ja pahentavat site1166166Punavihreät puolueet haluavat Suomeen satoja tuhansia kehitysmaalaisia
SDP, vihreät ja vassarit haluavat nostaa esim. pakolaiskiintiötä todella paljon. Orpon hallituksen aikana maahanmuutto605109SDP:n johto pesi kätensä häirintäkohusta
"Suurimman oppositiopuolue SDP:n johto olisi todennäköisimmin halunnut vaieta puolueen ympärillä velloneen häirintäkohun604228SDP on selvästi paras valinta äänestyskopissa
Puolueella on arvomaailma kohdallaan, sillä on hyvä CV itsenäisen Suomen historiassa vastuunkantajana ja hyvinvointivalt963819Miksei Korhonen (pers) vastaa Kokon (sd) esittämiin kysymyksiin?
Hyviin käytöstapoihin kuuluu kysymyksiin vastaaminen, eikä alkaa syyttelemään kysymyksen esittäjää. Mikä vaivaa Korhost113604Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1193151SDP:n selitykset ontuu pahasti - "On käsitelty heti, mutta kukaan ei tiedä"
Kokoomuslaiset pistää taas demareita nippuun. Tuppuraisen mukaan mukaan SDP:n useat ahdistelutapaukset on käsitelty het522536Oletko nainen turhautunut, kun en tule juttelemaan siellä?
Haluaisin tottakai tulla. Älä käsitä väärin. Ehkä ensi kerralla?352469Kähmijä puolueen kannatus romahtamassa
Erityisesti naiset ovat suuttuneet SDP:lle kertoo asiantuntijat642217Persut pettävät ja valehtelevat aina
Petoksistahan jää kiinni kuten olemme persujen kannatusromahduksesta nähneet, mutta siitä huolimatta persut jatkavat val231561