Kumpikin tunnistavat toistensa kirjoitukset, vaikka Totuuden Henki kirjoittaisi anonyyminä.
Se on erilaista, että Totuuden Henki pystyy tunnistamaan eri valheen henget toisistaan.
Mutta valheen hengen vallassa uskoo, että kaikki totuutta kirjoittavat ovat vain yhden ainoan naamaihmisen kirjoittamia.
Tällaisen viestin tämä valheen henki oli eilen kirjoittanut:
Eilen kello 18.41
"Yötyöt ainakin vähenivät, kun enää ei tarvitse työnnellä Teuvon naamaa pimeyden puskiin."
Sen jälkeen siinä oli jotakin sääntöjen vastaista, koska sitä viestiä ei keskustelusta: Sinulle - Jari - entinen ystäväni, löytynyt.
Mitä yhteistä on Totuuden ja valheen hengellä?
14
319
Vastaukset
NYT on naama, jota hän piti minun takapuolen kuvana - poistettu.
Katsotaan voinko ilman naamaa vielä täällä jatkaa.Mitä yhteistä on:
Mooseksella
Johannes Kastajalla
Jeesuksella
Stefanoksella
Apostoli Johanneksella
Teuvo Sunilla?
Kaikki he ovat äitinsä esikoisia.
"Jokainen poikalapsi, joka esikoisena tulee äitinsä kohdusta, on pyhitettävä Herralle."- Anonyymi
Äitiparka, joka sinut on saanut.
Anonyymi kirjoitti:
Äitiparka, joka sinut on saanut.
Tietämättäsi kerroit omasta äidistäsi:
Väärämieliset ovat harhateillä syntymästään saakka, äitinsä kohdusta asti ovat valehtelijat eksyksissä.
"He haihtuvat ilmaan kuin savu. Niin kuin vaha sulaa tulen hohteessa, niin tuhoutuvat väärämieliset Jumalan edessä."
- Anonyymi
Eli tunnustat nyt että olet valehtelija ja herjaaja? Johan tätä onkin odotettu. Olet ollut hieman typerä kun olet kiistänyt nämä sinun valehtelusi, vaikka kaikki voivat lukea todisteet tästä sinun teksteistä.
Olet myös kova poika keksimään satuja muista ihmisistä. Tätä kutsutaan myös valehteluksi. Eikä tuo sinun jatkuva herjaaminen muista ainakaan taivaspaikkaa tuo sinulle.Yksikään tallentamani Jari Paakkosen herjaus ei ole satua, vaan hänen loputonta vihaa Totuuden Henkeä kohtaan, ku en tullut ajamaan ahtaan portin edessä seisovaa Armia, pois portin edestä, että hän olisi uskaltanut edes yrittää mennä siitä sisälle, eikä olisi tulut heitetyksi Saatanalle.
Tämä ArmiK oli ensimmäisenä paljastanut tämän miehen Saatanalle heitetyksi, jonka tunnustuksen hän itse oli nettiin laittanut:
"5.9.2008 23:25
kysyn. kirjoitti:
Miten se heittäminen tapahtuu?
Kohdallani hoitomies heikki saari totesi, että minut heitetään saatanalle.
En tiedä, minkä vastapalveluksen hän saatanalta siitä sai.2
Saatana ainakin sai jatkuvasti ristiä ja verta janoavan miehen.Kaikki, joille Pyhän Hengen ilmoitukset ovat valehtelua, ovat Jumalan paaduttamia ihmisiä, jotka eivät ole päässeet sisälle taivasten valtakuntaan, ja tekevät kaikkensa, ettei kukaan muukaan sinne enää pääsisi.
- Anonyymi
Ei kiinnosta.
Kiitos, rehellisestä mielipiteestä - siitä, että et alkanut herjata Pyhää Henkeä, vaan tyydyit hylkäämään.
"Joka kuulee teitä, kuulee minua, ja joka hylkää teidät, hylkää minut.
Mutta joka hylkää minut, hylkää sen, joka on minut lähettänyt."
Kumpikin henki löytää omansa, kun aikansa etsii.
Pelastin puskasta.
Molemmille alkaa kohta yö. Valheen hengelle työ.
Taas oli - ENOLEJARI - raamatunlauseilla kuljetettu tämä kauas pimeyden puskiin.
Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.1418351Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m1047549Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot1145760Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,995664Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1194840Pekka Visuri: "Suomen on aika irrottautua Ukrainan sodasta"
Slava Ukraina-mölinät eivät enää auta. Ukraina on sotansa hävinnyt. Nyt tarvitaan poliittista selvänäköisyyttä, reaalipo1472682Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa
(Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys632519Ei välimatka meitä erottanut
Vaan välirikko ja väärinymmärrykset. Oikeastaan henkinen välimatka on meidän välillä pieni, näin uskon. Näen koko ajan e81495Maajussi-Villen morsioehdokas Maarit ei halunnut Villeä - Tämä totuus valkeni kuvauksissa!
Ohhoh, tekikö Maarit mielestäsi oikean ratkaisun Villen suhteen? Maajussi-Ville on herättänyt voimakkaita tunteita puol71464Kohta taas mesikämmeneen
Onneksi kaupunki ostaa mesikämmenen, niin päästään taas tekemään rahaa531359