Lehdessä luki, että Simesock pitäisi pelastaa kaupungin tuella! Eikös moni kuntalaisista ja tietyt poliitikot ole juuri tuonut esille ettei kultuuria voiida tukea kaupungin piikistä? Ovaskainen ryhdyppä toimeeen ja häädä koko kulttuuri riento Rovaniemeltä. Olet ainoa kuka osaa ja tähän pystyy.
Simerock pitää pelastaa kaupungin tuella!
Anonyymi
6<50
0Äänestä
Muut lukivat myös
Odottaa vastausta
Näihin keskusteluihin ei ole vielä vastattu. Ole ensimmäinen.
Vastaukset 6
Vanhimmat
Pysyy pystyssä omillaan , tai lakkautetaan kokonaan .
Siinä on vaihtoehtoja tarpeeksi .
Ovaskainen lakkauttaa kaiken tarpeettoman niin se on!
ei kulla mitta tukki,pitta kaytta oma massi tai lopeta.
Samat tyypit usein vastustavat sosialismia ja ovat ensimmäisenä vaatimassa julkisen sektorin tukea yksityisen yrityksen toimintaan :)
Kulttuuria saa tukea jos se tuottaa.
Se mikään megaluokan tapahtuma ole. Tämä tapahtumahan ei tuota mitään eri yhteisöille. Viime vuonna tapahtuman evääminen oli erittäin perusteltua. Tänä vuonna näyttää jo ihan toisenlaiselle. Jos se elokuussa järjestetään, niin mikäs siinä. Ravirata on tapahtumalle oikein mainio paikka. Jos rajoituksia on edelleen päällä, siellä kyllä 'turvavälit' luulisi suht hyvin toteutuvan.
UK Vainiohan kaupungilta on sille kaupungin tukea ajamassa..