Vappu oli ennen köyhien työläisten juhla.

Anonyymi

Nyt EK-medioissa tuputetaan, äärioikeiston järjestäytynyttä veroparatiisirikollisuutta, lapsiin kohdistuvaa seksuaalista suuntautumista, Äärioikeisto-Keskustan eläkeläisköyhyyden jatkamista, veroparatiisi-teekkareita, ym pinnalisuuden ja markkinavoimien onttoa sanomaa. Köyhyys ja työväestö, on häivytetty, omasta kevään merkkipäivästään.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16918899/aarioikeisto-keskusta-kiistaa-kriisin-800ekk-koyhyyselakelaisten-aktiivisen-hatatilan

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16919087/aarioikeisto-vihreiden--ohisalon-koyhyyselakelaisten-kylma-pahoinpitely-jatkuu

Uusi kansanliike äänestämättä jättämisestä, on tosiasia ja se tulee kuin märkä rätti, vasten vaalilupauksensa haavoittuvimmille pettäneitä korruptiopoliitikkoja, jo kuntavaaleissa.

https://yle.fi/uutiset/3-11905049

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16891009/sivistysvaltioissa-ovat-1-250ekk-minimielakkeet-kansalaisten-oikeusturvana

Puoli miljoonaa Suomen kansalaista, 800€/kk orjuuseläkkeillä, ilman aitoa perustuslaillista oikeusturvaa, ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeuksia, edelleen vaikka kaikkien hallituspuolueiden eduskuntavaalilupaukset olivat: "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyys, tullaan siirtämään historiaan"
"useita satoja euroja ja siitä eteen päin lisää, koko ajan korottaen".

Puoli miljoonaa entistä äänestäjää, ja työttömät ja syrjäytetyt, toista miljoonaa äänestäjää köyhyydessä, osattomina, sivussa yhteiskunnasta, omassa kotimaassaan, ei ole mikään vähemmistö, vaan kansallinen hätätila ja kertoo poliitikkojen jäätävästä korruptiosta ja kylmyydestä, oman maamme kansalaisia kohtaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16895525/800ekk-orjuuselakelaiset-ilman-oikeusturvaa--ihmiskaupan-valineina-suomessa

https://yle.fi/uutiset/3-11905049

Sivistysvaltioissa ovat 1 250€/kk MINIMIELÄKKEET, vanhusten, vammaisten ja pitkäaikaissairaiden oikeusturvana. Suomi kuuluu nyt äärioikeistolaiseen, Venäjä-Romania-akseliin, ei enää Pohjoismaisiin oikeusvaltioihin.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16685026/uusi-kansalaisvelvollisuus-on-aanestamatta-jattaminen-kun-korruptio-lapaisee-eduskunnan

2

94

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Nyt se on selvitetty: Sanna Marinin hallitus lisäsi menoja 41 miljardilla

      ”vasemmistohallitus oli katastrofaalisen huono”, sanoo kokoomus. Sanna Marinin (sd.) hallituksen tekemät menolisäykset
      Maailman menoa
      272
      17604
    2. Purra sössi kaiken 2 vuodessa, itkee nyt Marinin perään

      Nyt on taas sama vanha itkuvirsi, kun ei omat taidot riittänee. Kaikki on taas muiden syytä. No miten sen "Tunnin juna"
      Maailman menoa
      192
      12512
    3. Eli persujen rääkyminen Marinin hallituksen velanotosta oli sitä itseään

      "Valtiovarainministeriön mukaan Marinin hallitus lisäsi valtion pysyviä menoja 3 miljardia eikä 11 miljardia euroa." El
      Maailman menoa
      73
      6222
    4. MTV3 - Auerin poika todistaa videolla, miten Anneli pahoinpiteli lapsia!

      Kello 10.04 – Ainakin kerran viikossa se löi. Löi muitakin sisaruksia, mutta ei isosiskoa. Nuorinta siskoa en ole nähny
      Henkirikokset
      34
      5178
    5. Orpon hallitus runnoi Tunnin junan ilman tarvetta

      Näinkö valtiontaloutta hoidetaan? Siis asiantuntijoidenkin aikoja sitten kannattamattomaksi laskema Tunnin juna tehdään
      Maailman menoa
      77
      5048
    6. Orpon hallitus paskoi kaikki hommat

      ja "yllätäen" ilmestyi raportti Marinin hallituksen tuhlailusta, raportti tuli kuin TILAUKSESTA.
      Maailman menoa
      58
      4196
    7. Kansa haluaa Marinin hallituksen takaisin ja Orpon pois

      Suomen kansa on nyt ilmoittanut millaisen hallituksen Suomi tarvitsee. "Suomalaisten suosikki seuraavaksi hallituspohja
      Maailman menoa
      51
      3773
    8. Lindtman ylivoimainen suosikki pääministeriksi

      Lindtmania kannattaa pääministeriksi peräti 50 prosenttia useampi kuin toiseksi suosituinta Kaikkosta. https://www.ilta
      Maailman menoa
      100
      3712
    9. NO NIIN! Nyt on sitten prinsessa Sannan sädekehä lopullisesti rikottu

      narsistia ei kannata enää kuin ne fanaattisimmat kulttilaiset, jotka ovat myös sitä Suomen heikkoälyisintä sakkia. Kun
      Maailman menoa
      67
      3496
    10. Sanna Marin - Maailman paras talousasiantuntija?

      PersKeKoa pukkaa? https://www.hs.fi/politiikka/art-2000011636623.html
      Maailman menoa
      146
      3179
    Aihe