Onko sinulle tai jollekin tuntemallesi henkilölle tullut kokemus jolle ei olla pystytty keksimään luonnollista selitystä vieläkään ja joka mietityttää edelleen vahvasti?
Jotain muuta
7
166
Vastaukset
- Anonyymi
Sannan kahden tonnin aamupalat.
- Anonyymi
Joo mut siis persujen vika!
- Anonyymi
On, mut liikaa minulla ois kysymyksiä liittyen edelliseen elämään, siitä tietämiseen, nykyajan tietämiseen yms.
- Anonyymi
"jolle ei ole pystytty keksimään" on passiivissa oleva lause.
Nämä passiivi-yliluonnollisuudet muuttuvat paljon vähemmän ihmeellisiksi kun saman ilmaisee aktiivimuodossa eli kertoo myös keksimiseen kulloinkin kykenemättömät henkilöt. - Anonyymi
Aloittajalle on hyödytöntä aukoa päätä. Ehkä hän etsii vertaisarviointia jollain tasolla. Kun kaikki on tabua, mikä ei noudattele keskivertokokemuksia esim. fysiikan valossa (Newton).
On tapahtunut. Heitin lapsena seisahdusalueella kallioleikkauksen päältä (8-10m korkea) ison kiven kahdella kädellä, koska painava (vitivalkoinen ja särmikäs) alas äidilleni ihailtavaksi. Se lensi keskelle vastavhatun auton konepeltiä. Siihen ei jäänyt pölyhiukkasenkaan jättämää jälkeä.
En ole koskaan ikinä kysynyt keneltäkään vastausta.
En siitäkään, kun lensin vauhdilla kokovartalo edellä kivilattiaan parinkymmenen silminnäkijän edessä, joista osa kirkui, ja minulta ei hiuskarvakaan taittunut, ja pystyin rauhoittelemaan järkyttyneitä itse.
On muitakin. Myös lapsellani. Täysin normin ulottumissa seuraukset.- Anonyymi
<<Aloittajalle on hyödytöntä aukoa päätä. Ehkä hän etsii vertaisarviointia jollain tasolla. Kun kaikki on tabua, mikä ei noudattele keskivertokokemuksia esim. fysiikan valossa (Newton). >>
Puhut ihan asiaa. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
<<Aloittajalle on hyödytöntä aukoa päätä. Ehkä hän etsii vertaisarviointia jollain tasolla. Kun kaikki on tabua, mikä ei noudattele keskivertokokemuksia esim. fysiikan valossa (Newton). >>
Puhut ihan asiaa.Totta.
Ketjusta on poistettu 2 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 723103
- 602834
Kuoleman pelko katosi
Olen pelännyt koko elämän ajan kuolemaa mutta yhtäkkiä kun hindut paljastivat totuuksia uskonnoista noin aloin yhtäkkiä4322395- 792208
- 602043
- 952016
- 121606
Kuhmolainen on selvästi kepun lehti
Kuhmolaise etukannessa oli Kuva kun Jaskalle annettiin karhu patsas.mutta kukmolaislehti oli niin kepulainen että Jaskan171567Ei mun tunteet
ole mihinkään kadonnut. Enkä mä sua inhoa tai ole kyllästynyt. Mä ymmärsin, ettet ole kiinnostunut minusta, ainakaan sil301410Mitä nämä palautteet palstalla ovat?
Joku uusi toimintatapa rohkaista kirjoittajia vai mistä on kyse?351408