Onko valmismarinoitu broilerinkoipi

Anonyymi

alemman sosiaaliluokan ihmisten ruokaa, vai voiko sitä syödä hyvätuloisetkin?

5

110

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Osta vain valmiiksi marinoituja, jos p..kaa haluat syödä. Jos taas haluat syödä hyvää ruokaa ostat maustamattomia ja maustat itse ja siten valmistat hyvää ruokkaa. Tämä on makuasia. Minä olen köydä, mutta haluan syödä hyvänmakuista ruokaa, joten maustan itse ruokani.

    • Anonyymi

      On syy, miksi valmismarinoidut ovat halvempia kuin marinoimattomat. Valmismarinoidut kulkevat eri linjaston läpi (nopeammin) ja näin kanoihin jää epäpuhtauksia, joiden makua peitellään marinadilla. Esim. voimakas kusen/ammoniakin maku on normaalia valmismarinoidussa ja johtuu tästä. Valmismarinoidut kanat eivät tyhjennä rakkoaan ennen linjastoa ja maku päätyy tuotteeseen. Marinoimattomissa tällaista ei voi hyväksyä.

      • Anonyymi

        Ei se nyt ihan noin mene. Hintaero selittyy sillä, että sitä halpaa marinadia on paljon. Painaahan sekin ja samalla kilohinnnalla menee.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Ei se nyt ihan noin mene. Hintaero selittyy sillä, että sitä halpaa marinadia on paljon. Painaahan sekin ja samalla kilohinnnalla menee.

        Kyllä noita marinadissa olevia koipi-reisiä tulee pari kertaa vuodessa syötyä. Ne kun ovat niin "mehukkaita". Sama juttu kuin possun sisäfileen ja "läskisoosin" kanssa


    • Anonyymi

      Kaikki valmiiksi maustettuna myytävä liha on "alimman porukan" lihaa.

      Emme ole muuten ole useinkaan maustanut lihaa yhtään millään, en edes suolalla. Hyvä liha on parempaa miedosti maustetun ruoan kanssa maustamattomana.

      Hulluja on 9 lajia ........... meillä pyritään pitämään suola alle 4 g päivä, usein onnistutaan alle 3 g.

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Hakalan asunnossa on kuvattu aikuisviihdesivusto Onlyfansin kautta julkaistu pornovideo.

      Keskustan puheenjohtajan Antti Kaikkosen avustaja Jirka Hakala ei jatka tehtävässään. Keskustan puoluelehti Suomenmaa ke
      Helsinki
      63
      3151
    2. Mitä ominaisuutta arvostat eniten hänessä?

      Ihastuksessasi, rakkautesi kohteessa
      Ikävä
      136
      2214
    3. Olen valmis

      Kohtaamaan sinut tänä kesänä, jos sellainen sattuma osuu kohdalleni.
      Ikävä
      92
      1838
    4. Miksi mies kääntyy poispäin

      Ja teeskentelee, ettei näe minua, kun törmäämme vahingossa? 🫣
      Ikävä
      167
      1483
    5. Kysy jotain kaivatultasi

      Laita tunnisteet molemmista
      Ikävä
      85
      1398
    6. Kerro kaivatustasi.

      1. Minkälainen koti 2. Ammatti 3. Ulkonäkö 4. Ikä
      Ikävä
      65
      1396
    7. Mitä harrastuksia kaivatullasi on?

      Mitä harrastuksia sinulla? Onko teillä yhteisiä harrastuksia?
      Ikävä
      73
      1371
    8. Tiedän että käyt täällä

      Eräälle naiselle älä huoli en kerro kellekkään
      Ikävä
      69
      1152
    9. Mitäs jos hyökkään rakastuneesti kimppuusi

      Tuleeko painimatsi vai "painimatsi". Jää nähtäväksi 😂
      Ikävä
      77
      1120
    10. Kannattaako suomalaisen nuoren lähteä Thaimaahan au pairiksi? Mitä olet mieltä?

      Chiang Mai Pohjois-Thaimaassa kutsuu neljä suomalaista au pairia elämänsä seikkailuun. Arki toisella puolella maailmaa t
      Thaimaa
      34
      1048
    Aihe