Onko muita vajakkeja?

Onko palstalla muita persuvajakkeja kuin harmis? Kyseisen puolueen kannattajien henkinen kasvu on loppunut lyhyeen. Ilmeisesti päättyi ylä-asteella.

Onko Harmis, pirpana ja kumppanit siis entisiä koulukiusaajia ja nyt epäonnistuneena elossaan haluavat kostaa sen oman pahan olonsa kaikille kanssakulkijoille?

Minä inhoan lampaita, joita persuksikin kutsutaan. Vähä-älyisiä äänestäjiä, jotka eivät tajua sahaavansa oksaa, mikä heillekkin on suotu.
12<50
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 12

Vanhimmat

Onko similältä otettu oikeudet pois kun ei nikillä kirjoita? persuissa on nyt asiat kunnossa, Jussin kanssa päätettiin seuraavaksi laittaa vihervasemmisto kuntoon. Jussi jo kävikin poseeramassa elokapinallisten kanssa.

-harmiseikirj-

Äänestä

Eipä näytä muita ilmoittautuvan. Mutta ootellaan rauhassa.

Äänestä

Halla-aholla on kyllä hyviä mielipiteitä, mikäli se minusta nyt persua tekee.

Äänestä
  • Yksi kerta ei tee homoksi. Vanha viidakon sanonta.

    Äänestä

Hävetytyäääkö sukusi sinua kuin Sauli Niinistöäkin?

Äänestä

Ihanaa törmätä taas kerran; tällaiseen positiiviseen aloitukseen, varsinkin näin juhannuksen kunniaksi! Mistäs muualta ne kengän rohjot sun jalkojasi kalvaa?
Tarkista nyt varmuuden vuoksi ett ne ovat oikein jalassasi. Etteivät vaan taas olisi, vasenkenkä oikeassa ja oikean jalan kenkä vasemmassa jalassa...
Sulle tyypillistä varsinkin aina juhlapyhinä, janojuoman kanssa läträtessäsi.
trollikka

Äänestä

Mitäs luulisit .. koulukiusaaja.. ?

Koulukiusaajathan yleensä ovat juuri massasta poikkeavia kuten .. hmm.. tavallista pienikokoisempia.

Päin vastoin!

Olin kovasti kiusattu koko lapsuuteni. Koulunkäynnistäni ei tullut yhtään mitään koulukiusaamisen ja muun kiusaamisen takia.
Peruskouluni jäi melkein kesken kun ysillä lensin kotoa ja muutin toiseen kaupunkiin. Pääsin hikisesti läpi peruskoulusta. Koulun historian suurimmilla poissaoloilla..

Poliittinen näkemykseni on kaikkea muuta kuin persu. Lähestulkoon päinvastainen.. mutta en vällää politiikasta. En jaksa elämääni kuluttaa poliittisiin asioihin.. parempaa ja mielekkäämpääkin tekemistä..

Ja en ole pahoinvoiva,
voin oikein mainiosti, kiitos kysymästä.

Ja mitä tulee siihen että olisin vajakki.. SE voi pitää paikkaansa, mutta epäilen kovasti.

Äänestä

Yes! sainpas herätettyä huomiota. Aivan sama, vaikka kirjoitukseni olikin provosoiva ja osin jopa paheksuttava. Tämä oli kunnon some-huoraamista. Sain onnistumisen tunteen, koska otitte täysillä vastaan koko kirjoitukseni.

Ei kait siinä, pyydän nyt jälkeenpäin anteeksi mokomaa kirjoitustani. Selityksenäni on, että on ollut viime aikoina hieman tylsää ja päätin kokeilla reagointia provosoivaan viestiin.

Harmis, ei minua haittaa vaikka olisit kehitysvammainen, sinulla on oikeus fanittaa mitä tahansa liikettä/puoluetta. Tämä viestini ei koskenut yleisesti kaikkia, koska silloin tämä selkeyttäminen olisi ollut likipitäen mahdotonta.

Eihän rakkaat muistella pahalla, vaikka Timppa vetikin teitä nenästä?

Äänestä
  • Kyllä minä nyt mieleni pahoitin..

    Äänestä

  • Noh, sinä timppa olet vähän kuin koiranp..ka kengänpohjassa, ei hirveän huomattava haitta mutta vähän joutuu kuitenkin kenkää hankaamaan nurmikkoon että sen verran huomiota toki on suotava.

    -harmiseikirj-

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Noh, sinä timppa olet vähän kuin koiranp..ka kengänpohjassa, ei hirveän huomattava haitta mutta vähän joutuu kuitenkin kenkää hankaamaan nurmikkoon että sen verran huomiota toki on suotava.

    -harmiseikirj-

    Älä kultaseni ota enempää. Luuletko, etten tiedä huuneiden käytöstäsi?

    Äänestä

Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastainen viesti.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Onko palstalla muita persuvajakkeja kuin harmis? Kyseisen puolueen kannattajien henkinen kasvu on loppunut lyhyeen. Ilmeisesti päättyi ylä-asteella.

Onko Harmis, pirpana ja kumppanit siis entisiä koulukiusaajia ja nyt epäonnistuneena elossaan haluavat kostaa sen oman pahan olonsa kaikille kanssakulkijoille?

Minä inhoan lampaita, joita persuksikin kutsutaan. Vähä-älyisiä äänestäjiä, jotka eivät tajua sahaavansa oksaa, mikä heillekkin on suotu.

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu