Viesti näistä asioista, koska nämä asiat ovat olleet huippusalaisia ja nyt paljastumassa, mutta massamedia salaa yhä nämä tiedot.(Massamielenohjelmointi tapahtuu
median avulla, mutta vaikka näemme sen, emme saa tietoa siitä. Meille vain näytetään alitajuisesti mielenkontrolli-signaaleja (merkkejä), mutta tieto mielenkontrolloinnista on salattu.)
selitys: "Lyhyesti kuvattuna mind control eli mielenohjelmointi on sitä että kohde saadaan toimimaan toisten tahdon mukaan, ainakin osittain, - siten että kohteen
persoonallisuus tai mieli on jaettu erilaisiin ( alter ) 'osiin' tai 'persoonallisuuksiin', joita voidaan saada esiin tuon tilan laukaisevilla symboleilla tai koodeilla.
Yleisimpiä tällaisia 'sivu-persoonia' olisi eräänlainen hyväksikäytön salliva tila, ja toisaalta väkivaltainen tila, joita siis mielenkontrolloija saisi halutessaan esiin
mielenkontrolloinnin kohteesta."
https://keskustelu.suomi24.fi/t/8304281/julkkikset-ja-monarch-mind-control-mielenkontrollointi-mielenohjelmointi
Eliittisatanistien valta toimii maapallolla ja omistaa lähes kaiken.
Mieltenohjailu, mieliin, mielipiteisiin, ajatuksiin vaikuttaminen on heidän tapansa alistaa kansat hallintaansa, apaattisiksi tottelijoiksi.
https://www.suomisanakirja.fi/apaattinen
muuten LIDLin jalkapallo-aiheinen mainos on täynnä esimerkkejä piiloviesteistä.
Mielenohjailu, monarch mind control, mielenkontrollointi, mielenohjelmointi, mindcontrol
49
909
Vastaukset
- Anonyymi
massolle tehdään tota mediassa- ehkä jopa tavoilla joita emme tiedä.
5G ja 6G ?
PYRKIKÄÄ ESTÄMÄÄN 5G koska se johtaa 6Ghen.
palatan luonnonmkaiseen elämään , kukaan ei tarvitse internettiä tai älypuhelimia.
https://nwohavaintoja.blogspot.com/search/label/6G
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17062416/otsoni-parantaa-kaikki-taudit- Anonyymi
Sitten tulee 7G joka sulattaa ihmisen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Sitten tulee 7G joka sulattaa ihmisen.
keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=mielenkontrolli
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=mielenkontrolli
roseanne kertoo hllywoodista
https://asiakas.kotisivukone.com/files/cuttingedgefinland.kotisivukone.com/cutting_edgen_uutishalytyskirje_15.4.2013.pdf
englanniksi
https://www.azquotes.com/quote/1196941
- Anonyymi
Nuo alussa mainitut ovat jo aivopesuja.
Henkirikospalstalla on mindcontrol-ketju, jonka vanhempi osa on osin ihan huutelua. Joku nosti ketjun ylös ja saada asiallista keskustelua.
Kirjoitin sinne viestejä, joissa kerron yhden mindcontrollini kehittämisestä ja tavoitteista. - On tylsän konkreettista, etteivät foliohattu huutelijat sekaannu.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/14376835/mindcontrol-rikokset
jos ei linkki toimi, hakekaa
(muuten, jotkut ovat salaliittoteoriassa kertoneet, että kun ovat kirjoittaneet mindcontrollista, on peacepinki-tili hävinnyt. Minulta näköjään on hävinnyt. - Anonyymi
se on pahaa.. ja 99,9999 prossaa ihisistä ei tajua koko asiatsta mitään...
jeesus suomea auttakoon
https://www.youtube.com/results?search_query=meller+leo&sp=EgIYAQ%3D%3D- Anonyymi
"....Bulger väittää, että ollessaan vankilassa Atlantan vankilassa, hän oli kohteena skitsofreniaan liittyvissä kokeissa. Kahdeksan tai yhdeksän muun vankin kanssa hänelle annettiin LSD: tä ja kysyttiin rikoksista, jotka hän on saattanut tehdä tai olla tekemättä. Bulger kuvasi omien väkivaltaisten taipumustensa nousua LSD-kokeiden jälkeen sekä hallusinaatioita ja univaikeuksia.
Ted Kaczynski - tunnetaan paremmin nimellä "The Unabomber", joka tappoi kolme ja loukkaantui 23 kotitekoisilla pommeilla - oli MK-Ultra-testien kohde, kun Harvardin yliopiston opiskelija vuonna 1958. Tohtori Henry Murray testasi teorioita käyttäytymisen muuttamisesta ja mielestä hallita kymmeniä opiskelijoita, kuten Kaczynski, kohdistamalla heihin äärimmäistä sanallista hyväksikäyttöä ja seuraamalla sitten reaktioitaan.
..."
https://www.greelane.com/fi/humanistiset-tieteet/historia-ja-kulttuuri/mk-ultra-cia-mind-control-4174691/ - Anonyymi
Se Jesus Nasaretilainen niminen kaveri kuoli melkein 2000 vuotta sitten joka leikki varajumalaa eikä taatusti tule enää takaisin johdattelemaan ketään mihinkään.
Nykyisin on muut kiihkouskovaiset jotka yrittää jäljitellä Jesus heppua ja sitä varajumalaa siinä kuitenkaan koskaan onnistumatta,visioimalla mitä uskomattomampia profetioitaan ja suuri osa muusta kansasta vielä uskoo heitä ,ja kaikissa uskontokunnissa on vielä samoin.
Se se vasta todellista mind kontrollia on. Vapaasta mielestä ei heillä ole tietoisuutta tai hajuakaan. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Se Jesus Nasaretilainen niminen kaveri kuoli melkein 2000 vuotta sitten joka leikki varajumalaa eikä taatusti tule enää takaisin johdattelemaan ketään mihinkään.
Nykyisin on muut kiihkouskovaiset jotka yrittää jäljitellä Jesus heppua ja sitä varajumalaa siinä kuitenkaan koskaan onnistumatta,visioimalla mitä uskomattomampia profetioitaan ja suuri osa muusta kansasta vielä uskoo heitä ,ja kaikissa uskontokunnissa on vielä samoin.
Se se vasta todellista mind kontrollia on. Vapaasta mielestä ei heillä ole tietoisuutta tai hajuakaan.satanistit toimivat kristillisissä seurakunnissa tuhotakseen ne- puhut varmaankin tuosta.
oikea usko on eri asia.
- Anonyymi
jokainen lain kansa tekemisissä oleva tietää tän- ei siis tartte edes liittyä aloituksen aiheeseen- mutta antaa käsitystä:
"lähes kaikki tappajat ovat olleet tekemisissä psykiatrian kanssa aiemmin elämässään- joskus jopa kauan sitten..."
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17002970/psykiatria-ei-ole-millaan-tavalla-laaketiedetta-eika-mitaan-tiedetta-psykiatriaholynpoly - Anonyymi
dr. eli tohtori carl PFEIFFER uUS. mind control
ja https://keskustelu.suomi24.fi/t/17078955/klo-22-45-tv-2-maailmankuul-hypnmotisti-olliwer-hawk-dokumentti-elamastaan - Anonyymi
Mielenhallinnasta on Suomessa keskusteltu aina 1980 - luvulta asti. Silloin Paavo Rissanen nosti asian julkisuuteen esittelemällä Reykjavikin huippukokouksessa omia kokemuksiaan Vatikaanin mielenhallintaan tähdänneistä kokeiluista.
http://evvk.com/homokaasu/homokaasu.html
Samaa ainetta käytettiin katolisten pappien mielen hallinnassa. Sen haittapuolena on tosiaan sukuviettiä kierouttava vaikutus. Himo kohdistuu omaan sukupuoleen.- Anonyymi
ja mikäs to reikjavikin kokous oli?
mind conrollia on monenlaista- mm sotilaille tehtvä= armeija.
- agentti
- presidential model- eli huipputason mallitytöt
- aivopesty kuriiri (ei edes itse tiedä olevansa viestinviejä...)
jne.
-jne - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ja mikäs to reikjavikin kokous oli?
mind conrollia on monenlaista- mm sotilaille tehtvä= armeija.
- agentti
- presidential model- eli huipputason mallitytöt
- aivopesty kuriiri (ei edes itse tiedä olevansa viestinviejä...)
jne.
-jneReykjavikin huippukokous 11-12.10.1986 oli USA:n presidentin Ronald Reaganin ja Neuvostoliiton kommunistisen puolueen pääsihteerin Mihail Gorbatsovin välinen tapaaminen, jossa maailman jakoviivat ja reviirit pantiin uusiksi. Kylmä sota loppui siihen alkaakseen uudelleen Venäjän kalsarimyrkyttäjä Vladimir Putinin toimesta vuosikymmeniä myöhemmin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Reykjavik_Summit
Mielenhallinnan keinot ovat noista ajoista kehittyneet rajusti. Rissasella oli tietenkin vain omat kokemuksensa joista kirjoittaa eikä TCP/IP - kytkentäistä Internettiä edeltäneet militääriverkot ARPANET ja MILNET postituslistoineen ja keskusteluryhmineen olleet tavallisen kansan ulottuvilla. Meillä korkeakoulun puolella yhteydet toki olivat käytettävissämme. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Reykjavikin huippukokous 11-12.10.1986 oli USA:n presidentin Ronald Reaganin ja Neuvostoliiton kommunistisen puolueen pääsihteerin Mihail Gorbatsovin välinen tapaaminen, jossa maailman jakoviivat ja reviirit pantiin uusiksi. Kylmä sota loppui siihen alkaakseen uudelleen Venäjän kalsarimyrkyttäjä Vladimir Putinin toimesta vuosikymmeniä myöhemmin.
https://en.wikipedia.org/wiki/Reykjavik_Summit
Mielenhallinnan keinot ovat noista ajoista kehittyneet rajusti. Rissasella oli tietenkin vain omat kokemuksensa joista kirjoittaa eikä TCP/IP - kytkentäistä Internettiä edeltäneet militääriverkot ARPANET ja MILNET postituslistoineen ja keskusteluryhmineen olleet tavallisen kansan ulottuvilla. Meillä korkeakoulun puolella yhteydet toki olivat käytettävissämme.Muistaa kannattaa myös se, että HAARP oli patentoitu juuri edellisenä vuonna elokuussa. Tässä linkki patenttiin:
https://worldwide.espacenet.com/publicationDetails/biblio?CC=US&NR=4686605&KC=&FT=E&locale=en_EP
Vaikka laitteisto rakennettiin vasta seuraavan vuosikymmenen puolella oli mielenhallinnan projektit suunniteltu valmiiksi kauan tuota ennen. Nykyinen homokaasun vaikuttavan aineosasen (grafeenioksidi ja etyleenioksidi yhdessä) lisääminen rokotteisiin oli tuolloin jo odottamassa tilaisuutta. Viime aikoinahan on jouduttu elintarvikkeitakin vetämään takaisin markkinoilta kun etyleenioksidin pitoisuuksia on niissä havaittu. Grafeenioksidi annetaan pistoksena ja etyleenioksidi ruoassa tai saniteettitilojen "ilmanraikastin" kaasuina.
- Anonyymi
Persutaustainen rasismirikollisuus kasvamassa suomessa hälyyttävästi
hälyytys. natsit, persut, rasistit, fasistit, jne järjeswtäytyneet ja vallanneet mm suomi24 keskustelut, jne
vaaralinen tilanne suomelle.
stop rasism!- Anonyymi
persut natsit mindcontrolloituja sakkia kans? on os illuminaattia- uusnatsit, satanistit, mc-jengit, vapaamuurarit, jne?
jeesuksen voima on suurin - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
persut natsit mindcontrolloituja sakkia kans? on os illuminaattia- uusnatsit, satanistit, mc-jengit, vapaamuurarit, jne?
jeesuksen voima on suurinmonenlaista
massamieleinohjailu
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17102013/illuminaatti-new-world-order-joukkokiusattujen-ryhmasta-kertovat-viestit-katoaa
ja se on ainakin varma että massamedoat ei tästä asiasta tositetoa kerro. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
persut natsit mindcontrolloituja sakkia kans? on os illuminaattia- uusnatsit, satanistit, mc-jengit, vapaamuurarit, jne?
jeesuksen voima on suurinJEESUS
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17064434/rarit-haluaa-tuhota-emjeesuksenem-nimen--yhteiskunnal
- Anonyymi
s24 mindcobtrollisa tääki???
poistettiin https://keskustelu.suomi24.fi/t/17102727/brit-awards-brittipalkitut-nykypop-voik-sanoa-mamujengilaisen-nakosia-karjuja-jotka-inisee-lapsen--
toikin- jossa a rvosteltiin eri-ihonväristen iniseviä lapsenäänellä laulettuja pop-hittejä....
ja kysyttiin - miksi?- Anonyymi
vain satanisti-eliitti tietää-
ja valehtelee muille
- Anonyymi
Tästähän on vanhempikin keskustelu:
https://keskustelu.suomi24.fi/t/16631740/mind-control-vs-manipulointi
Ihan vain muistutukseksi.- Anonyymi
... ja myös uudempi keskustelu https://keskustelu.suomi24.fi/t/17077799/mielenhallinta-on-erittain-vaarallinen-sotilaallinen-ase-ihmiskuntaa-vastaan-
Missä vaiheessa tästä tuli salkkaripalsta? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
... ja myös uudempi keskustelu https://keskustelu.suomi24.fi/t/17077799/mielenhallinta-on-erittain-vaarallinen-sotilaallinen-ase-ihmiskuntaa-vastaan-
Missä vaiheessa tästä tuli salkkaripalsta?noihan on ihan eri keskustleuja-
et ole sattunut huomaaman niitä 500 000 persu-aiheista- tai viher-aiheista keskustelua palstalla- kaikki samaasta aiheesta?
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/maailmanlaajuinen-illuminati-on-totta.2459620/page-8 - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
noihan on ihan eri keskustleuja-
et ole sattunut huomaaman niitä 500 000 persu-aiheista- tai viher-aiheista keskustelua palstalla- kaikki samaasta aiheesta?
https://keskustelu.kaksplus.fi/threads/maailmanlaajuinen-illuminati-on-totta.2459620/page-8tapahtuu koko ajan mm joukkokiusaamisseuranta tätä?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17124997/illuminaatti-maksaa-vakka-tuhat-miljardia-etta-saa-suomen-pois--koska-olemme-uhka
- Anonyymi
nurnbergiin kuuluisi sipilä-suomen hallinto?
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17101988/nato-cia-aivopesu-emmielenohjailuem-operaatiot-suomessa- Anonyymi
puolestni porvarit saisi kuopan reunalle
- Anonyymi
Kuinkahan monta Mantshurian kandidaattia Suomesta löytyy? Koodisana puhelimessa aktivoi toimimaan,,,,,,,,,,,,,,,,,;)
- Anonyymi
elokva kohtalon valvojat-
on mind control joukkokiusaamisetsa ja seurannasta
mk-uhrit on 24/7 seurannassa... - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
elokva kohtalon valvojat-
on mind control joukkokiusaamisetsa ja seurannasta
mk-uhrit on 24/7 seurannassa...elokuva kohtalon valvojat-
muistikuva että puuttuvat kohdehenkiklöiden elämään- ja estävät joitain asioita- ja järjestävät elämää tiettyyn tulokseen-
juuri näin on todellisuudessa-
uhreja kohdellaan kuin eläimiä- eli ihan miten haluavat saavuttaakseen tietyn tloksen, jnka
ovat päättäneet?
käytössään eliittifasisteilla on vapaa,uurarit, saatanauskovaiset, monet eri ryhmät, todella monet, jtka tekee mitä ylemmät käskee....? - Anonyymi
koodi eli laukaisin, engl 'trigger', voi tulla mistä vaan-
esim olla jossain elokuvassa.
suomessakin illuminaatti tekee midcontrol, mielenohjailu, ja joukkokiusaamis, joukkoseurantaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17142543/suomen-mindcontrol-emmielenohjailuem-paikkakunnat-tampe - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
koodi eli laukaisin, engl 'trigger', voi tulla mistä vaan-
esim olla jossain elokuvassa.
suomessakin illuminaatti tekee midcontrol, mielenohjailu, ja joukkokiusaamis, joukkoseurantaa
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17142543/suomen-mindcontrol-emmielenohjailuem-paikkakunnat-tampeYLEllä eilisen puolella juontaja sanoi hastateltavalle alussa kysmyksessäänn 2 kertaa hiukan oudon sanan- sellasen slangi-muodon eräästä sanasta.
Haastateltava meni hiukan odon näköiseks, mutta vastasi silti asiaan.
Oliko 'trigger' eli 'laukaisin-sana' kyseessä?
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=mielenkontrolli - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
YLEllä eilisen puolella juontaja sanoi hastateltavalle alussa kysmyksessäänn 2 kertaa hiukan oudon sanan- sellasen slangi-muodon eräästä sanasta.
Haastateltava meni hiukan odon näköiseks, mutta vastasi silti asiaan.
Oliko 'trigger' eli 'laukaisin-sana' kyseessä?
https://keskustelu.suomi24.fi/haku?keyword=mielenkontrolliTällasia huomaa kun tietää kiinnnittää huomiota niihin.
SUURI KYSYMYS onkin- MIKSI ihmeessä ne tekee sen tv-ohjelmassa?
Britney Spears- 1 min 44 sec video
https://www.youtube.com/watch?app=desktop&v=wLgXPagNzug
https://www.youtube.com/watch?v=BkXSDOtQJps
- Anonyymi
default = oletus
- Anonyymi
ikoni = JUMALANKUVA
joukkokiusaamine jatkuu koko aika-
esim nytkin auto kyttäämässä näkyvissä .....
tällä ajetaan kohde jossain vcaineessa sekoamaan- koska hetkeäkään ei ole yksiytyisyyttä ai rauhaa....?
niin kai s e toimii-
mielenohjailu juttuihin liittyy tämä
new world orderin vainon kohteiden verkko - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
ikoni = JUMALANKUVA
joukkokiusaamine jatkuu koko aika-
esim nytkin auto kyttäämässä näkyvissä .....
tällä ajetaan kohde jossain vcaineessa sekoamaan- koska hetkeäkään ei ole yksiytyisyyttä ai rauhaa....?
niin kai s e toimii-
mielenohjailu juttuihin liittyy tämä
new world orderin vainon kohteiden verkkoeilen 3 autoa.- seurantaa? + kamerointi
tänään.... 'katuteatteria'.... seurantaa- ja mahdollisesti muutakin... + kamerointia + häirintä/ tungettelu-tietokalastus?+ satanistinen tapahtuma? - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eilen 3 autoa.- seurantaa? + kamerointi
tänään.... 'katuteatteria'.... seurantaa- ja mahdollisesti muutakin... + kamerointia + häirintä/ tungettelu-tietokalastus?+ satanistinen tapahtuma?Mielenkontrolli-mindcontrol-joukkokiusaaminen-joukkovaino ja täsmähäirintä - joka sopii muuten täysin Espan tapahtumiinkin?
ps.
https://www.facebook.com/groups/1763926883865041/posts/2242240342700357/ - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Mielenkontrolli-mindcontrol-joukkokiusaaminen-joukkovaino ja täsmähäirintä - joka sopii muuten täysin Espan tapahtumiinkin?
ps.
https://www.facebook.com/groups/1763926883865041/posts/2242240342700357/toimii just tolleen
- Anonyymi
supo-alustalla?
taas
eihän tämä mitään huviksen tehtyä ole vaan liittyy mielenohjail, mind controlliin, mielenkotrollointiin - mielenohjaillut kohteena joukkiusaamiselle , joskapa niihin vaikutetaan täleen, joskus saadaan s ekaisin tai toetuttamaan niihin ohjelmoitu tehtävä?
http://nwohavaintoja.blogspot.com/2017/02/gang-stalking-joukkovainoaminen-suomessa.html - Anonyymi
joukkokiusaminen ja -seuranta kuuluu em. juttuihin- uhri esim. ajetaan ongelmiin, yksinäisyyteen, jne.
https://keskustelu.suomi24.fi/t/17145761/yhteiskunnassamme-haitallisesti--vaikuttavat-salaliitot-ja--vaikutus-kansalaisten--elamaan - Anonyymi
Olemme saaneet viestin korkeammasta new age tietoisuudesta että katujen varsilla tolpissa olevat valot ovat mielenhallintalamppuja.
- Anonyymi
eipä moista tiedä-
mutta valon ominaisuuksista voi monet alaa tuntevat 'valopäät' kertoa - kyllähän mm. tiety värähtelytaajuus esim tv-kuva on hypnoottinen. - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
eipä moista tiedä-
mutta valon ominaisuuksista voi monet alaa tuntevat 'valopäät' kertoa - kyllähän mm. tiety värähtelytaajuus esim tv-kuva on hypnoottinen.https://www.google.com/search?q=tv+screen++frequency+hypnotic
tossahan se sanotaan-
alentaa nopeesti aivotaajuuden alemmalle tasolle, joka on hypnoottinen tai meditativinen- monet tuntee sen unettavuutena.
- Anonyymi
Future terminator is here
- Anonyymi
rokote, mikrosirut?
Mielenhallinnointi tehty jo täällä? (video):
https://www.youtube.com/watch?v=IzIpUrJTehw
Ennen kuin edes olimme maanpäälle syntyneet?
Se selittäisi selittämättömät tapaukset?
Eräs suuri salaisuus on että jkaisesta vidaan muokata melkein mtä vaan, niiden toimesta jotka tietää- ja ne on nämä valtaapitävät illuminaatti-anunnaki-suvut maailmassa, jotka on se 1 prosentti, joka omistaa noin 90 prosenttia kaikesta...
- Anonyymi
Rauni -leena luukanen kertoi tästä jo 80-luvulla että kohteita seurataan 24 h vrk- koko ajan.
- Anonyymi
Kremlin epätoivo senkun yltyy ja nyt ollaan jo menossa astraalitasolle hysterian määrässä. Miten tässä vielä käykään? Järki on kadonnut mutta suu vain käy ja melu senkun yltyy. Eikö Venäjän kansa saa Putleria kuriin?
- Anonyymi
Kremlin?
- Anonyymi
Samalla asialla ap on.
Ketjusta on poistettu 11 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mihin aikaan tulee Marinin eroilmoitus huomenna?
https://www.iltalehti.fi/politiikka/a/cc979c9c-c331-42f5-afe6-d30bdb869e3a Yksityiset pikku bileet, taustalla kuuluu: v*ttu tästä tulee hyvä olo. Jau4785956Marinin juopotteluvideot on kuvannut sama Autio,
Joka otti legendaarisen ruisrokkikuvankin. https://www.hs.fi/politiikka/art-2000009012343.html "Videot ovat alkujaan rayharautio-nimiseltä yksityise1755734"Bile-Sanna" lempinimen saanut Sanna Marin selittelee: "Tiesin kyllä, että minua kuvataan, mutta..."
Bile-Sannan bailuvideo on saanut pääministerin myrskyn silmään. Mitä mieltä olet, pitäisikö pääministerin saada olla ihan tavallinen ihminen ja juhlij5305025Marinin tiedotustilaisuus täysi floppi
Ei tajua tai halua vasta toimittajien kysymyksiin, oliko hän kännissä toimintakunnossa pääministerin tehtävien suhteen. Ei tunnu tajuavan tilanteen v4342248Jauhojengi äänet lisätty videoon jälkikäteen
Kylläpäs taas jauhotettiin persupölvästit tässäkin tapauksessa :-D Hyvä läppä tuo kyllä on.1562175Some liekeissä! Sanna Marin saa suitsutusta: "Wohooo!!!" "Miten magee pääministeri!" "Hyvä Sanna!"
Mitäs mieltä sinä olet bilevideo-kohusta? Onko myrsky vesilasissa vai esim. oikea turvallisuusuhka? Lue juttu: https://www.suomi24.fi/viihde/some1741880Sanna Marin juhlii ja tanssii villisti julkkisporukassa.
Videot alkoivat levitä somessa: Sanna Marin juhlii ja tanssii villisti julkkisporukassa. Pääministeri Sanna Marin tanssii ja laulaa useilla videoilla3481865Uusi shokkipaljastus Marinista: Kiehnäsi ja tanssi intiimisti vieraiden miesten syleissä
https://www.seiska.fi/Kotimaa/Uusi-shokkipaljastus-Sanna-Marin-kiehnasi-ja-tanssi-intiimisti-vieraiden-miesten-syleissa Villi bileremmi ilmestyi Tea3901673No kyllä siinä sanotaan jauhojengi
Aivan selvästi. Marin on säälittävä, että roikkuu 36v. pääministerin asemassa ja perheenäitinä noissa parikymppisten koksubileissä. Täl on varmaan vak611502