Tietääkö joku mistä voisi ostaa mojama eli ilmakuivattuatonnikalaa Tampereelta?
Vastaukset 5
- Anonyymi
Mitä ihmettä on mainitsemasti tuote?
- Anonyymi
Espanjassa ko.tuotetta myydään usein vakuumiin pakattuna.Valmistetaan kuten ilmakuivattukinkkukin,ensin pari vrk karkeassa suolassa jonka jälkeen n.kolmeksi viikoksi tuuleen kuivumaan.Googleta,hyvää on .
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Espanjassa ko.tuotetta myydään usein vakuumiin pakattuna.Valmistetaan kuten ilmakuivattukinkkukin,ensin pari vrk karkeassa suolassa jonka jälkeen n.kolmeksi viikoksi tuuleen kuivumaan.Googleta,hyvää on .
Enpä ole nähnyt kyseistä tuotetta Suomessa myynnissä. Ihan ekaa kertaa kuulin tällaisesta tuotteesta.
- Anonyymi
Mojamaa ei taida saada Suomesta. Itse olen tilannut suoraan Espanjalaisista verkkokaupoista, joissa hintakin on edullinen. Mojaman suolaisuus ja kuivuus mahdollistaa hyvin toimituksen Suomeen eikä tuote pilaannu toimituksen aikana.
- Anonyymi
Kiitos vinkistä,mutta taidan odotella seuraavaan reissuun ja tuoda reilusti mukana kotiin palatessa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
- 51831
Haluatko mies mennä naimisiin melko pian, ku ollaan kohdattu?
Mä haluaisin mennä mahdollisimman nopeesti....💍83771Martina Aitolehti veti kohtalokkaat hääkännit - Alttarilla ikävä temppu Esko Eerikäiselle
Ex-pariskunta Aitolehti ja Eerikäinen pitävät yhdessä Martina & Esko podcastia. He ovat kertoneet kansalle mm. hääaamust14681Vappu Pimiä lataa suorat sanat TTK-lähdöstään - Yksi asia elämässä muuttui pysyvästi
Vappu Pimiä astui pois Tanssii Tähtien Kanssa -juontajan pallilta viime syksynä. Pimiällä oli pitkät perinteet TTK:ssa,2654Vain elämää: Silmiinpistävä muutos heti ekassa jaksossa - Onko tämä hulppeampi kuin entinen?
Vain elämää on totuttu näkemään Hirvensalmella sijaitseva Satulinna. Uudella kaudella kuvauspaikka muuttuu Calliolaksi.1554- 56541
- 70523
Onko naisten "ahdisteluhysterian" kulttuuria kritisoivat miehet itse ahdistelijoita?
Tällaisen kuvan saa, kun tästä aiheesta tekee aloituksia: aina luullaan, että "ahdisteluhysteriaa" kritisoiva mies on it183522Sinulle jota kaipaan!
Tunnen sinua kohtaan jotain, mitä en enää osaa selittää pelkällä ihastumisella. Se on kiintymystä, kaipuuta, romanttista24486Ihmettelen tämän palstan naisia
Kun ne uskovat olevansa jotain niin ihmeellistä ja hienoa. Ja että kaikki naiset on niin upeita ja hienoja. Että mistä83479