Käytetäänkö kouluruoassa jotain tiettyä säilöntäainetta tai vastaavaa? Luokkalaiseni kanssa aina ruokailun jälkeen joudutaan siirtymään vessaan ja vatsa menee meillä molemmilla aivan sekaisin. Tätä ei tapahdu jos syödään omat eväät. Ollaan kokeiltu ettei juoda maitoa/leipää/salaattia ja joka päivä on tämä samoinen ripulointisessio tapahtunut. Kiusallista ja todella epämukavaa. Ruokalasta kysyin ja he eivät sanoneet juuta eikä jaata. Ihan hirveää!
Kouluruuasta maha sekaisin
Anonyymi
2
1295
Vastaukset
- Anonyymi
Minulla menee ruisleivästä ripuliksi. Ja kauraleivästä joskus.
Muista leivistä ei ikinä. - Anonyymi
Puhukaa kotonanne ja vanhemmat varaavat teille lääkäriajan. Vaikuttaa tosi vakavalta sairaudelta!
Kouluruoka on suurimmalle osalle sopivaa.
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Nyt tuli Suomen somaleista todella ikävää faktaa
sillä osa somalivanhemmista lähettää lapsiaan kotimaahansa kurinpitolaitoksiin, joissa heitä pahoinpidellään. Illan MOT3574186Häirintäkohun keskellä olevalta kansanedustajalta Jani Kokolta (sd) rajua tekstiä somessa.
https://www.is.fi/politiikka/art-2000011772322.html Ajaakohan tämä SDP:n kansanedustaja Jani Kokko oikein täysillä valoi1333692Kommentti: oikeuslaitos korvattava SDP:n johdolla
Näkisin että Suomessa tuomiovalta pitäisi olla demareiden johtoportaalla. Koska porvarimedia säestettynä persujen kirku92401Mikä siinä on ettei persuille leikkaukset käy?
On esitetty leikkauksia mm. haitallisiin maataloustukiin, kuin myös muihin yritystukiin. Säästöjä saataisiin lisäksi lei112224Lindtman haluaa leikata Kela-korvauksista...oho!
Antti Lindtman sanoo Kauppalehdessä, että vuodesta 2028 voi tulla erittäin hankala, mikäli nykyinen hallitus ei tee riit1491872- 1181779
Huono päivä
Tänään on ollut tosi raskas päivä töissä. Tekis mieli itkeä ja huutaa. En jaksa just nyt mitään. Minä niin haluaisin ja181768Typeryyttä
Se on kummallista, kun kaksi ihmistä tuntee selittämätöntä vetoa toisiinsa, mutta eivät vain pääse toistensa luokse. Mik1241389KATASTROFI - Tytti Tuppurainen itse yksi pahimmista kiusaajista!!!
STT:n lähteiden mukaan SDP:n eduskuntaryhmän puheenjohtaja Tytti Tuppurainen on käyttäytynyt toistuvasti epäasiallisesti441240Martina mukana erikoisjoukossa
Huippurankka Erikoisjoukot-ohjelma jatkuu, Martina mukana. Kerrankin Martinalle hyvä ohjelma, hänellä on voimaa, sisua j1531061