Talvi on kohta tulossa ja syksy on jo viilentänyt ilmoja. Haluaisin että olisi noin 10´c keskivertoa lämpimämpää.
Paljonko minun pitää käydä ajelemassa diesel mersullani ja polttaa roskia ulkona, ym. että saan tavoitteeni 10´c globaalista ilmastonlämpenemisestä toteutumaan?
Nythän höpötetään vain 2´c lämpenemisestä, se ei riitä minulle alkuunkaan. Haluan suomeen trooppisen ilmaston joten saa lämmetä enemmänkin kuin 10´c minun puolesta. :)
Paljonko minun pitää käydä ajelemassa diesel mersullani ja polttaa roskia ulkona, ym. että saan tavoitteeni 10´c globaalista ilmastonlämpenemisestä toteutumaan?
Nythän höpötetään vain 2´c lämpenemisestä, se ei riitä minulle alkuunkaan. Haluan suomeen trooppisen ilmaston joten saa lämmetä enemmänkin kuin 10´c minun puolesta. :)
Vastaukset 7
Vanhimmat
Sama mulla. Tervetuloa lämpeneminen. Sitä odotellessa pitää jatkaa entisellä linjalla. Jos löytyy vaikka warthburg auto niin ajella sillä koska se pöllyttää reilusti eikä päästömittauksia tehdä, koska se on warre.
Jos haluat että ilmaston lämpiää niin toteuta tämä yksinkertainen ohjelma.
1. Muuta pois missä asut nyt ja valitse asuinpaikaksi joku paikka joka lämpiää hiilellä.
2. Valitse sieltä vähiten vihreää oleva paikka jossa on eniten betonia.
3. Lentele ympäri maailmaa kertomassa että pidetään uusi kokous viikon päästä kaukana.
4. Ole koko aikaa netissä joten metsää pitää kaataa enemmän linkkimastojen ja kaapelpintien takia.
5. Tilaa aina vaaterättisi mahdollisimman kaukaa ja vaadi että ne tehdään alle 12 vuotiaalla lapsivoimalla.
6. Palauta ne
7. Tilaa uudestaan
8. Palauta tämäkin.
Painu sinne, missä pippuri kasvaa (Intia) mutta pysähdy matkallasi kun lämpötila on noussut haluamasi määrän verran. Ongelma ratkaistu ja kaikki tyytyväisiä.
Minä olen joutunut joka vuosi lentämään 2-3 krt ulkomaille lämpimään. Ei prkl. täällä suomessa tarkene. Odotan että ilmastolämpenisi vieläkin nopeammin. Yritän kaikintavoin elintavoilla edesauttaa ilmaston lämpenemistä metsä ja luonnon elinvoimaista kasvua.
Et kykene millään yksinäsi lämmittämään ilmastoa, siihen tarvitaa joukkovoimaa, eikä edes Suomipahasen väkiluku siihen riitä.
Ei tarvitse muuta kuin odotella. Pallo lämpenee keskimäärin 0.02 C vuodessa ja täällä 60-leveyspiirin yläpuolella ainakin tuplavauhtia.
Kärsivällisyyttä.
Paskat se mitään lämpene. Nytkin syyskuun alussa pakkasta jo monin paikoin.