Päivän video: Tietoisku – ”Covid-19 ei ole herkästi tarttuva, mutta kalliiksi tullut tauti”
https://tinyurl.com/bfbzu27u
Covid-19 ei ole herkästi tarttuva
11
132
Vastaukset
- Anonyymi
Miksi yrität tarjoilla mvlehti.net - sivuston roskaa ja kätket linkkisi tinurlin taakse? Linkkisi kun osoittaa tähän sivuun:
https://mvlehti.net/2021/10/27/paivan-video-tietoisku-covid-19-ei-ole-herkasti-tarttuva-mutta-kalliiksi-tullut-tauti/
Tuolta sivustolta on edelleenkin tarjolla valeuutisia, salaliittoteorioita ja Venäjää hyödyttävää hybridivaikuttamista.- Anonyymi
Minä testaan täällä Suomi24-sivuilla, onko uutinen todenperäinen vai ei?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Minä testaan täällä Suomi24-sivuilla, onko uutinen todenperäinen vai ei?
Klikkaamatta auki Venäjän propagandaa levittävää sivustoa: Oletusarvoisesti kaikki mitä mvlehti tai tokentube esittää totena on vääristeltyä tai suoranaista valetta. Jos tiedolle löytyy vahvistusta muualta niin kannattaa lukea se muualla kirjoitettu ja unohtaa mvlehden ja tokentuben omatekoiset tulkinnat asiasta.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Klikkaamatta auki Venäjän propagandaa levittävää sivustoa: Oletusarvoisesti kaikki mitä mvlehti tai tokentube esittää totena on vääristeltyä tai suoranaista valetta. Jos tiedolle löytyy vahvistusta muualta niin kannattaa lukea se muualla kirjoitettu ja unohtaa mvlehden ja tokentuben omatekoiset tulkinnat asiasta.
Tuon suuntaisia vastauksia kun saan, niin tiedon todenperäisyyttä ei tarvinne enää epäillä.
:) - Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Tuon suuntaisia vastauksia kun saan, niin tiedon todenperäisyyttä ei tarvinne enää epäillä.
:)Ei todellakaan. Epäilyksessä on mukana siemen siitä, että entä jos se olisikin totta. Kun MV lehdestä on kyse, niin Donetskin alueella toimitustaan pitävän Venäjän propagandalehden kohdalla totuus on ollut ensimmäinen uhri.
- Anonyymi
Taitaa olla se tyyppi joka lehteä pyörittää. Tuomittu rikollinen.
- Anonyymi
Oliko putinilla mitään muita satuja, joita halusi kertoa?
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko putinilla mitään muita satuja, joita halusi kertoa?
Luulin että THL on suomalainen.
- Anonyymi
Anonyymi kirjoitti:
Oliko putinilla mitään muita satuja, joita halusi kertoa?
Putin yrittää pysäyttää koronaa Venäjällä mutta kun Venäjällä asuvat venäläiset eivät halua ottaa Sputnik - rokotetta vaan epäilevät sen olevan vaarallinen. Venäjällä asuvat venäläiset eivät luota Venäjän viranomaisiin vaan mieluummin ottaisivat Pfitzerin rokotteen jos vain sen saisivat.
Virossa taas toisinpäin. Vironvenäläiset eivät halua ottaa Pfitzeriä kun ovat kuunnelleet Putinin höpötyksiä eivätkä luota Viron viranomaisiin. Kun he eivät asu Venäjällä niin he sen sijaan luottavat Venäjän viranomaisiin ja haluavat saada Sputnikin, jota taas ei ole tarjolla EU:n sisällä.
https://www.verkkouutiset.fi/venalaiset-odottavat-venajalla-pfizeria-ja-virossa-sputnikia/
Eniten Venäjän levittämästä propagandasta kärsivät venäläiset itse. Venäjän väestöstä on koronaan kuollut jo noin 0.5%.
- Anonyymi
Todennäköisesti koko covid-19 koronavirusta ei ole edes olemassa. Se on keksitty poliittisilla päätöksillä, jotta ihmiset saataisiin ottamaan rokote, jossa on myrkyllistä piikkiproteiinia, joka aiheuttaa verisuonten tukkeumia ja kuolemia.
Tähän mennessä ns. koronarokotteet ovat aiheuttaneet kuolemia enemmän kuin kaikki muut rokotteet yhteensä koko ihmiskunnan historian aikana.
YK:n agenda 2030 ohjelmaan kuuluu mm. maapallon väkiluvun vähentäminen noin 90 %:lla eli noin 7 miljardilla ihmisellä mm. rokotteiden avulla.- Anonyymi
Mielestäsi on siis olemassa kaikkien jokaisessa maassa koronaa tutkivien tiedemiesten yhteinen salaliitto, joka valehtelee kaikille samanaikaisesti.
Salaliittoteoria - palstan horinaa tuo, ei kuulu tänne tiedepalstoille.
Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
IL - PerSut tykittää - Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi!!
Entistä rajumpi elinkautinen tulee – Vaaralliset tappajat vankilaan jopa loppuelämäksi Henkirikosten uusijat voidaan ja19622592Some kuhisee Sanna Marinista: "Wau"
Sanna Marinia hehkutetaan. Muun muassa Jodelissa kommentoidaan The Sunday Timesin julkaisemaa kuvaa Marinista. Hän ant999879Sannalla tänään vuorossa The Daily Show
Eli nyt mennään jo satiirin puolelle. Tuohan on vähän kuten Lindströmin ohjelma Suomessa.547758Äärioikeistopurran nukke Petteri Lapanen paniikissa
Kun Suomen historian paras pääministeri antoi vankan lausunnon, kuinka "keskustelu politiikassa on käpertynyt lähinnä va1026529SIELTÄ SE TULI: Kepu-Kurvinen: "Emme enää lähde punavihreään hallitukseen"
Nyt muuten nauretaan loppuviikko, että tähänkö kaatui Lindtmanin pääministerihaaveet. "Antti Kurvisen mukaan puolue ei1936257Tanskassa lain vaatimana Bovaer tappanut nautoja ja sairastuttanut
Samaa myrkkyä myös Suomen lehmiin ollut tuloillaan, miten teidän tilalla? https://www.agriland.ie/farming-news/bovaer-m675861Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!
Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,615350Täysi ryöpytys Sanna Marinille ulkomailla.
https://www.iltalehti.fi/ulkomaat/a/f699d84f-fa53-4dba-8718-2c395017fc55 Sanna Marinin kirja saa todella tylyn vastaanot515243HS - Sanna Marinin kirja on priimaluokan vedätys!
Kirja-arvio|Toivo on tekoja tulisi ensisijaisesti nähdä maineen rahallisen hyödyntämisen voimaannuttavana merkkipaaluna.1284906Minja Koskelan "istumista" kertovassa uutisessa ei sanottu persuista mitään
eli jälleen kerran äärivasemmistolainen valehtelee, hän kun väittää että juuri persut ovat lähetelleet Koskelalle vähemm1084592