KalmaKokSdp:n BB-Ilmari, hätisteli eläkeläisköyhiä pois ratikan vaunusta Tampereella

Anonyymi

Uudeksi KalmaKokoomukseksi muotoutunut, äärioikeistolaistunut Sdp, ei ole enää aikoihin, ollut mikään "työväen"- saati vasemmistopuolue, tosin ei ole enää Vasemmistokaan.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17122796/marinin-kompastuskivi-ei-ole-reppu-vaan-elakelaiskoyhyys#comment-110192126

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168887/vale-elakekorotukset-silmankaantotemppu-koko-koyhyysongelman-ydinta-sen-syy

Marinin bileprinsessa-imago, on ikärasistinen, ylimielinen, eläkeläisköyhiä halveksiva, eläkeläisköyhyyttä ylläpitävä.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/17022207/elakelaiskoyhyyden-nimi-suomessa-on-sdp--krista-kiuru-

Suomessa ovat n. 700€/kk HUONOMMAT, olemattomat eläkkeet, verrattuna muihin Pohjoismaihin. Se on pienissä tuloissa, valtava summa puuttuvaa oikeusturvaa. Hallituksen jokaisen puolueen, suuret lupaukset, "sairaus-kansaneläkeläisten köyhyyden siirtämisestä historiaan", ovat julmimpia ja häikäilemättömimpiä valheita, Suomen politiikan historiassa.

https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot

Sanahelinällä vedätettiin, täysin puolustuskyvyttömiä ikäihmisiä, vammaisia ja pitkäaikaissairaita, äänestämään paremman toivossa, edes sen 2021-luvun aidon oikeusturvan, mitään ei tullut. Viisikymppinen oli eläkeleikkaus, ei mikään "korotus".

https://www.is.fi/taloussanomat/oma-raha/art-2000004879316.html

Edes laittoman ex-äärioikeistohallituksen, kipeitä leikkauksia, ei ole kompensoitu, elinkustannusten nousuihin vastattu, poistettu eriarvoistamis-pakkomaksuja, pääsymaksuja välttämättömiin reseptilääkkeisiin ym. eli kipeät eläkeleikkaukset, jatkuivat ja ovat nykyisenkin hallituksen aikaansaannoksia.

13

428

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Niin ja tuosta ratikkatapauksesta, käytännössä Keskustorilla vuoden asustellut BB-Ilmari, tosiaan huitoi ratikan vaunussa, että menkää pois siitä, pois tieltä eläkeläisköyhät, kun hänellä olivat, yksityiset mainoskuvaukset meneillään, Tampereen ratikassa. Käyttäytyi todellakin, kuin ratikanomistaja, ylimielinen, ärtynyt ilme kasvoillaan, kädellä huitoessaan, että mitä nuokin täällä tekevät, häipykää.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylimielinen-paaministeri-joka-on-myos-ikarasisti-marinin-boomer-kohulle-murska-arvio-politiikassa-oleellista-on-milta-asiat-nayttavat/8273040#gs.dzusit

      Kertoo paljon KalmaKok:n kainalois-puolueesta Sdp:stä, kun BB-talo on "meriitti", jolla politiikkaan pääsee ja saa valtaa, joka ei aidoissa demokratioissa ja oikeusvaltioissa kuulu poliitikoille.

    • Anonyymi

      Se tieto, että Veroparatiisi-korruption läpäisemä, Suomen eduskunta, on käytännössä lakkauttanut, ennen vasemmistopuolueiksi mielletyt puolueet, tehnyt niistä uusia KalmaKokoomuksia, äärioikeistolaisemmalla twistillä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17172431/kalmakoksdpn-bb-ilmari-hatisteli-elakelaiskoyhia-pois-ratikan-vaunusta-tampereella

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17168811/elakelaiskoyhyys-on-koko-koyhyysongelman-ydinta--ikarasismia-nais-vammais-sairausvihaa

      Ennen muinoin poliitikoiltakin, odotettiin edes jonkinlaista "nöyryyttä", kansalaisten edessä, nykyisin on päinvastoin, mitä röyhkeämpi, häikäilemättömämpi ja ylimielisempi olet, sitä paremmin menestyt, korruptio-yksipuoluejärjestelmässä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17022207/elakelaiskoyhyyden-nimi-suomessa-on-sdp--krista-kiuru-

      Kovanaama-gangstereiden KalmaKokSdp, on nykyisin kenties äärioikeistolaisin puolue hallituksessakin, eläkeläisköyhyyden jatkamisesta päätellen.

      https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/ylimielinen-paaministeri-joka-on-myos-ikarasisti-marinin-boomer-kohulle-murska-arvio-politiikassa-oleellista-on-milta-asiat-nayttavat/8273040#gs.dzusit

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17161673/korruptiopaattajat-altistavat-riskiryhmat-koronalle-800ekk-orjuuselakkeilla

      Suomessa ovat n. 700€/kk HUONOMMAT, olemattomat köyhyyseläkkeet, muihin Pohjoismaihin verrattuna. Se on valtava ero ja kuilu, muihin Pohjoismaihin nähden, kipeä sellainen, kun kyse jo entuudestaan oikeusturvattomista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17108608/hallitus-toteuttaa-nyt-1-250ekk-minimielakkeet-budjettiriihessa---tai-eroaa

    • Anonyymi

      Sosiaalidemokraatille ikäihmiset ovat samaa kuin kansallisosialistille juutalaiset 30-luvulla. Turhaa sakkia jota tekee mieli vainota ja uunittaa.

    • Anonyymi

      Boomerit leipäjonoihin on globalistien suunnitelma ja ulkolaista halpatyövoimaa tilalle?🤔🤨🙄

    • Anonyymi

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16694097/quothyvantekevaisyysquotvaltio-on-demokratian-ja-oikeusvaltion-vastakohta-

      Veroparatiisi-kerjuuttamisbisnes, on bisnestä siinä, missä muukin korruptio-eduskunnan, kansalaisten terveyksien ja henkien kustannuksella, rahoittama veroparatiisirikollisuus.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/10528765/suomen-de-fakto-yksipuoluejarjestelma

      PetosKalmaKokPersRkpKrdsinliike-Eilisten, kaiken VALEVASTUSTAMINEN, on se menetelmä, jolla korruptio-eduskunnan yksipuoluejärjestelmä, ajaa kaikki Veroparatiisi-pörssirikollisten tavoitteet lävitse.

      https://rauhanpuolustajat.org/havittajamiljardit-hyotykayttoon/

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      VisvaKok:n ja ÄärioikeistoSdp:n DIGIVÄKIVALTA-kampanja, köyhyyteen oikeusturvattomiksi pahoinpideltyjä, puolustuskyvyttömiä vanhuksia, vammaisia, pitkäaikaissairaita, työttömiä ja syrjäytettyjä vastaan, on nyt mennyt jo niin pitkälle, että katujen/teiden varsille, on verovaroja tärväämällä, pystytetty jättijuliste-mainoksia, joissa ihmisten omilla jaloillaan käveleminenkin, luokitellaan "hiilijalanjäljeksi" - rikkoo siis jo ihmisoikeuksia, tuollainen, törkeä viestitteleminen, köyhyyteen pahoinpideltyihin, kohdistettava DIGIVIHAVÄKIVALTA.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17306284/800ekk-hapeaelakkeilla-ei-maksella-jyrkasti-nousseita-energia-ym-elinkustannuksia

    • Anonyymi

      Ei olekaan
      Vain jotkut 40-60 luvulla syntyneet ja sittemmin dementoituneet kuvittelevat vielä niin.

      Ja sitten on joukko muita tyhmiä, joihin vappusatas-puheet uppoavat kuin hetteiseen suohon. Ja Pinokkiot saavat siitä ääniä.

      • Anonyymi

        Enää äärioikeistoekstremismiin huijatut, psykoosilääkityksellä sekoitetut, luulevat ÄärioikeistoSdp:tä puolueeksi, eduskunnassa on syvästi korruptoitunut yksipuoluejärjestelmä.


    • Anonyymi

      Enää emme äänestä, äänestämisellä on hintalappu, eli vähintään se luvattu
      1 250€/kk Suomessakin.

    Ketjusta on poistettu 5 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. En minä kyllä enää odota sinua

      Olet siellä sen harmaan kanssa. Niin, annoit minun nähdä lämpimät tunteesi siitä huolimatta. Se merkitsi kyllä paljon. O
      Ikävä
      49
      2548
    2. Niin surullinen

      onnettomuus taas. Voimia ihan kaikille läheisille,kavereille ja kouluun 🙏
      Lapua
      54
      2276
    3. Kehutaan vaihteeksi Perussuomalaisia

      Perussuomalaiset ovat olleet melkoisen lokakampanjoinnin kohteena, vaikka ovat saaneet paljon hyvää aikaiseksi. Nyt on
      Maailman menoa
      68
      2267
    4. Joka kolmas työtön on työkyvytön

      Viime vuonna työnhakuvelvoitteen ulkopuolella oli noin kolmannes työttömistä työnhakijoista. Huhheijaa, mihin suomalais
      Maailman menoa
      213
      1769
    5. Paloautoko se oli kolarissa Juntusrannan risteyksessä?

      Oli kuva paloautosta nettijutussa.
      Suomussalmi
      22
      1738
    6. Jos joku luulee että kaikki käy

      Sanon vain tämän. Minun kanssani ei neuvotella. Minun kanssani eletään tasavertaisesti. Jos se on liikaa, niin ovi rinn
      Ikävä
      68
      1660
    7. Sakin hivutus - ilmiö

      Miten tuollainen tuollainen ilmiö kuin ”sakin hivutus” syntyy? Mitä syitä ilmiön syntymiseen tarvitaan? Onko sakissa jok
      80 plus
      92
      1469
    8. Roiskeläpät takaisin niin alkaa lasit kestämään

      "Tuulilaseja hajottava talvi-ilmiö on ehkä ratkennut" Tämän päivän autoissa kun on esimerkiksi vanhempaa autokalustoa s
      Yleistä autoilusta
      22
      1450
    9. Ei ole rohkeutta tulla jututtamaan

      Voidaan me nähdä ja tervehtiä, sitäkin harvoin, mutta iso kynnys on edes mennä lähelle ja kysyä kuulumisia. Ymmärrät var
      Tunteet
      12
      1410
    10. Julkinen saunatilanne Haapavedellä, tämä on täyttä paskaa!

      Eilen Haapaveden uimahallin saunassa koettu tilanne oli täysin käsittämätöntä ja helvetin järkyttävää. Ladyboy harjoitti
      Haapavesi
      19
      1394
    Aihe