Yhteys esimerkiksi bakteerien ja tiedon välillä.
Uutisista luetaan uutta tietoa.
Kyseinen tieto on ketju ja tiedolla on myös alkulähde.
Ketjussa tieto saa lisää ominaisuuksia.
Vastaanottaja ottaa itseen kaiken karman, mikä tiedon katjuun liittyy.
Siltä osin kun itse on kykeneväinen ymmärtämään.
Epätieto voi toimia suojana, että bakteeri ei aktivoidukaan.
Sen sijaan aktivoimaton karma voi jäädä roikkumaan henkilön auraan tai ympäri.
Aktivoimaton tieto voi aktivoitua myöhemmin, hävitä, palautua, joku muu voi sen ottaa ja huomata, se voi vähäisesti vaikuttaa vastaanottajaan ja ym.
Onko tiedon kuuleminen turvallista?
Voi todistaa, että halpaa tietoa, turhaa tietoa ei ole.
Tiedolla on funktio ja se toimii tiedon säännöillä.
Ettei tietoon liitettäisiin ylimääräistä.
Tieto levittää muutakin
Anonyymi
2
67
Vastaukset
- Anonyymi
Tietoa voi haalia turvallisesti itselleen niin paljon kuin haluaa. Käsittääkseni mitään karmaa ei tietoon liity.
Paitsi jos saat tietoa jostain ,joka vaatii sinua toimimaan. Esim asteroidi on törmäämässä maapalloon. - Anonyymi
Täällä kerrotaan, miten vasemman aivopuoliskon käyttö tekee tyhmäksi. Välttäkää kaikenlaista tietoa.
https://www.mtvuutiset.fi/artikkeli/psykiatrin-mukaan-aivojen-vasen-puoli-on-ottanut-vallan-nykyelamassa-tata-se-tarkoittaa/8275574#gs.fukw1u
Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.
Luetuimmat keskustelut
Mikä se Mira Luodin ohjelma oli?
Ja onnistuiko hiljaiseksi maksaminen sittenkään, jos myöhemmin sanoo, että tuollaista tapahtunut? Ihmiset alkaa pohtiin30610905IL - Kansanedustaja tehnyt ITSEMURHAN eduskuntatalossa!!
"IL:n tiedot: Kansanedustaja tehnyt itsemurhan Eduskuntatalossa Iltalehden tietojen mukaan kansanedustaja on tehnyt its3357554Verinen koira
Mikä juttu on tämä Karhumäellä pyörinyt verinen koira? Oliko hyökännyt jonkun kimppuun?862057Mira Luoti koki seksivvaltaa sarjan kuvauksissa. Otti hyssyttelyrahat mutta nyt julkistaa asian?
Kun hyvin tietää että helppo päätellä mikä ohjelma kyseessä. Ja jos koki oikein "väkivaltaa" eli raisk, niin edesvastuut822043Eemeli Peltonen teki itsemurhan eduskuntatalossa
Kevyet mullat sitten vaan. Ei mulla muuta.1251817Mira Luoti, Vain Elämää
kausi 8. mukana aluksi mm. Terhi Kokkonen ja Mira Luoti. taustalla myös Danny ja Kashmir. paljonko 1+1 olikaan?61561- 1101221
Mopokeulija
Poliisit saisivat käydä noukkimassa sinipuseroisen keulijan tuota pikaa. Koulureppu selässä yhdellä pyörälla S-Marketin491013Sonnisen turha valitus selvästä asiasta !
Nyt tuli sellainen valitus jossa ei järjen häivää, Sonninen ja koko hallinto munaa itsensä. Hänestä on tulossa pilkunnus26868MUISTATTEKO SEN?
Karhean tummansövyisen raastavsn huudon : RYKIKÄÄ! NIITÄ RAATOJA@ RÄKIKÄÄ NIITÄ EAATOJA!btämän paeoni aina toivotti rakk312772