Mies kävi naisen kimppuun Kemissä.

Näkikö kukaan.?
9596
Äänestä

Muut lukivat myös

Vastaukset 9

Vanhimmat

Joo, syyllistyt esineellistämiseen. Kyseessä on mies oletettu ja nais oletettu. "Uhri" voi nostaa syytteen jos kokeekin olevansa nainen ja nimitellään mieheksi.
Ja pahoinpidelty on nais oletettu, tai naiseksi itseään väittävä.

Äänestä
  • Mitä miesoletetulla oletettiin olleen mielessä?

    Äänestä

Ootinin potilas siellä taas iskemässä.

Äänestä
  • Huumepöhnässä alkanut v-tuttamaan räksyttävät koirat? Eikös siitä ollut videokin täällä mutta ketju näemmä poistettu

    Äänestä

Ei saa olettaa sukupuolta

Äänestä
  • Henkilö kävi henkilön kimppuun Kemissä.

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Henkilö kävi henkilön kimppuun Kemissä.

    Missä se kimppu ihmisessä sijaitsee?

    Äänestä

  • Anonyymi kirjoitti:

    Missä se kimppu ihmisessä sijaitsee?

    Salaisessa puutarhassa?

    Äänestä

näin siis kemissä

Äänestä

Ketjusta on poistettu 3 sääntöjenvastaista viestiä.

Kommentoi aloitusta


Anonyymi kirjoitti:

Näkikö kukaan.?

Anonyymi
5000

Ilmoita asiaton sisältö

  • Sisältää materiaalia, joka on loukkaavaa, herjaavaa, rasistista, uhkailevaa tai ahdistelevaa.

  • Materiaali sisältää nimiä, yhteystietoja tai muita henkilökohtaisia tietoja. Julkisuuden henkilöistä, julkisissa viroissa toimivista ihmisistä sekä yritysten vastuuhenkilöistä saa keskustella työhön liittyen. Myös yksityiselämään liittyvistä asioista voi keskustella siltä osin, kuin niistä on julkisesti kerrottu.

  • Sisältää lapsille haitallista tai heiltä kiellettyä materiaalia. Seksuaalinen sisältö on sallittua aiheeseen tarkoitetuilla palstoilla, joiden ikäraja on 18 vuotta.

  • Lainvastaista sisältöä voi olla mm. yksityiselämää loukkaavan tiedon levitys, kiihottaminen kansanryhmää vastaan, laiton uhkaaminen, alaikäisiin liittyvä seksuaalinen sisältö/grooming, petokset, identiteettivarkaudet, kunnianloukkaukset ja tekijänoikeusrikkomukset.

  • Sisältö ei liity palstan tai keskusteluketjun aiheeseen.

  • Viesti ei ole suomea tai ruotsia (pl. International Forums), se sisältää mainontaa, se sisältää tekijänoikeuksin suojattua materiaalia, se on massapostitus tai jokin muu syy.

Jaa keskustelu