Amishit näyttävät selättäneen koronan

Anonyymi

Amishit näyttävät selättäneen koronan - ilman rokotteita ja julkista terv.huoltoa

Mielenkiintoinen ja tutkimisen arvoinen väestön osa - Amishit - näyttävät dokumentin perusteella saaneen hyvin nopeasti laumaimmuniteetin koronalle, ilman rokotteita, ilman maskeja, ilman kokoontumisrajoitteita, ilman tehohoitoja, ilman ruumiskasoja.

Vielä on varmaankin liian aikaista 100% varmuudella sanoa, mutta näyttäisi siltä, että Amishien terveellinen elämäntapa, yhteisöllisyys, yhteinen kristinusko, positiivinen ja valoisa elämänasenne, täydellinen kieltäytyminen kaikista koronaohjeista ja -pakotteista, ovat yhdessä olleet se paras tapa lopulta kohdata korona ja jatkaa elämää niinkuin koronaa ei koskaan olisi ollutkaan.


https://www.youtube.com/watch?v=O1DgWYdukZU&t=3s

8

973

    Vastaukset 8

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Ja eivät ole. Vaikuttanut ihan samoin kuin muihinkin.

    • Anonyymi

      Aloittaja on poistattanut neljä asiallista viestiä, jotka eivät sovi agendaan.

    • Anonyymi

      Aloittaja on Venäjän trolli.

    • Anonyymi

      Amishien historia todistaa päinvastaista.

      Kun eristäytynyt yhteisö joutuu kulkutautien riepottamaksi on jälki ollut kammottavaa. Eihän ne isorokkoon ja muihin kulkutauteihin kuolleet amishit haudan takaa valita kohtaloaan mutta nykyajan amishit voivat olla kiitollisia siitä että riittävällä rokotekattavuudella on isorokko ja polio nujerrettu.

    • Disinformaatiota ja valeuutisia, jotka ovat nykytekniikalla lapsellisen helppoa osoittaa silkaksi valheeksi. Amish -yhteisöt ovat kärsineet niin koronatartunnoista kuin aikaisemmista pandemioistakin.

    • Anonyymi

      Nyt kannattaa vaihtaa sukunimeksi Amish niin ei korona iske eikä tarvitse mitään koronapassiakaan.

    Ketjusta on poistettu 4 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Olivia Oras kuollut

      Taidepariskunta Reijo Oraksen ja Johanna Oraksen ihana päivänsade. Liian nuorena lähti. Osanotto läheisille 🥲 IS
      Kotimaiset julkkisjuorut
      68
      2113
    2. Kajaanissa on kadoksissa 27vuotias nainen.

      Poliisin tiedoteessa on ,että 1.9.2026 katosi kajaanissa 27vuotias nainen. Kuva löytyy ja tiedot pituudesta ,iästä yms.
      Kajaani
      14
      871
    3. Mies sun käytös satutti...

      Mahdatko sitä ymmärtää...😔 Olisipa kaikki mennyt hyvin. Vaikea tästä on enää mitään ihanaa rakentaa.
      Ikävä
      52
      766
    4. Onko ankeampaa kyläpahasta kuin Haapavesi?

      Koiria kidutetaan, mustalaiset vie invaparkit, makkarakastike on finedining, kylät kuolee pois, nuoret häipyy pois ja ke
      Haapavesi
      43
      692
    5. Sukunimesi eka kirjain?

      🤗
      Ikävä
      43
      671
    6. Mies tykkään edelleen sinusta

      Harmittaa vaan tämä tilanne. Tai se kun ei ole mitään tilannetta.
      Ikävä
      47
      624
    7. Kerro vain.

      Lipsauta johtolanka...
      Ikävä
      80
      606
    8. Tönölän hukkaputki

      Tönölään rakennettiin kunnon hukkaputki verorahoilla. Ihmettelin tätä mökki sekamelskaa jo alunperin, Eikö tuollainen le
      Kuhmo
      35
      574
    9. 49
      560
    10. Ei mitään käytöstä

      Ei Jumalauta. Videoidaan kun jollain hengenvaarallinen tilanne. Ja laitetaan nettiin. VITTU HÄPEÄ. Olisko kiva jos su
      Ähtäri
      29
      556
    Aihe