Roskapostiesto laajennettava koskemaan EK-medioitten äärioikeistopropagandaa

Anonyymi

Kanadassa kansalaisia autetaan, torjumaan kaikenlaista roskapostia.

https://www.cbc.ca/news/business/crtc-spam-crackdown-1.6267961

Entiset tiedotusvälineet, nykyiset äärioikeiston veroparatiisispämmit EK-mediat, voi jo tulkita roskaposteiksi, joten niille on toteutettava kielto, eli spämmiesteet käyttöön Suomessa.

11

444

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näin EK-Yle syyttelee, eli tekee äärioikeistolaista, veroparatiisi-markkinoiden vihaväkivaltaa, riskiryhmiin kuuluvia, vakavien sairauksien, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäyviä kohtaan:

      https://yle.fi/uutiset/3-12208899

      Tuosta vielä pakkomaksatetaan ja väitetään olevan "tiedonvälitystä".

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17202745/ek-ylen-aarioikeistoradikalismi-selkea-uhka-demokratialle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17177514/kansalaisia-quotsalaliitto-teorioistaquot-syyttava-ek-yle-on-itse-salaliittoteoria

      EK-Yle korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden, mainoskanava, äärioikeisto-ideologioitten levittäjä, kuten muutkin EK-mediat.

    • Anonyymi

      EK-Yle:n jatkuva viha-väkivalta, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan, on suora uhka kohdistettuna, näiden satojentuhansien mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaiden henkiin ja myös yhteiskunnan ilmapiiriin negatiivisesti vaikuttamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille

      Rahasta eivät 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kuten kaikissa muissa Pohjoismaissa jo ovat, eivät Suomessakaan ole kiinni, vaan korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän pörssikeinottelija-poliitikkojen, arvovalinnoista ja tahtotilasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin

      Muissa Pohjoismaissa on myös kiellettyä, kohdistaa viha-väkivaltaa ja yllyttää siihen, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan. Suomessa EK-Yle-ymEK-mediat ja korruptiopoliitikot, toteuttavat silmitöntä vihaväkivaltaa, puolustuskyvyttömiin kansalaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17202745/ek-ylen-aarioikeistoradikalismi-selkea-uhka-demokratialle

      Salaliittoteorioista 800€/kk orjuuseläkeläisiä, terveyssyistä koronarokotteista kieltäytyviä, syyttävä EK-Yle, on itse äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden salaliitto, korruptiopoliitikkojen mainoskanava.

    • Anonyymi

      Onneksi ulkomailta löytyy vielä tiedonvälitystä, murusina, mutta se vähäkin on tärkeää, kun Suomessa vain pystyynkuolleita EK-äärioikeistomedioita.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17218553/quotrajoitukset-ennen-dataaquot---uutisoi-espanjan-paasanomalehti-el-pais#comment-111447140

      Eihän Suomen ek-moukkamediat, haukkumalla parane, mutta vaikeneminen olisi virhe, kun itse demokratia on uhattuna ja kansalaisilta yhä useammalta, puuttuu jo aito oikeusturva, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet.

      Joku "tartuntatautilaki", 1950-luvulta, antaa liian suuret vapaudet, nykyajan korruptiovallankäyttäjille, sitä ei pidä soveltaa, enää, eivätkä nykyiset korruptiopoliitikot, ole soveliaita lakia muuttamaan, joten jätämme äänestämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot

    • Anonyymi

      EK-moukkamedioissa jälleen, viha-väkivaltakirjoituksia, vakavien sairauksien, eli hengenvaaran takia koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan. Muiden Pohjoismaiden sote-ministerit, erotettaisiin välittömästi, viha-väkivallan sallimisen ja riskiryhmien heitteille köyhyyteen oikeusturvattomiksi jättämisen takia.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin

      Kiurun Äärioikeistoradikalismi on käynyt selväksi. Äänestäminen vahingoittaa vakavasti sinua ja ympäristöäsi. Älkää enää äänestäkö, tai seuraavaksi korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijat, kehittävät ÄÄNESTYSPAKON.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mitkä asiat

      tekevät vaikeaksi kohdata kaivattusi?
      Ikävä
      73
      893
    2. Miltä se tuntuu

      Miltä se tuntuu havahtua, että on ollut ihmistä kohtaan, joka on rakastanut ja varjellut, täysi m*lkku? Vai havahtuuko s
      Ikävä
      104
      758
    3. 47
      674
    4. Rakas

      Eihän se tietysti minulle kuulu, mutta missä sinä olet? 😠
      Ikävä
      36
      633
    5. Haluaisitko oikeasti

      Vakavampaa välillemme vai tämäkö riittää
      Ikävä
      47
      623
    6. En mahda sille mitään

      Olet ihanin ja tykkään sinusta todella paljon.
      Ikävä
      30
      611
    7. Pidit itseäsi liian

      Vanhana minulle? Niinkö?
      Ikävä
      40
      605
    8. Mitä se olisi

      Jos sinä mies saisit sanoa kaivatullesi mitä vain juuri nyt. Ilman mitään seuraamuksia yms. Niin mitä sanoisit?
      Ikävä
      34
      577
    9. Joko olet luovuttanut

      Mun suhteen?
      Ikävä
      50
      560
    10. Sinunkin pitää jättää

      Se kaivattusi rauhaan.
      Ikävä
      37
      506
    Aihe