Roskapostiesto laajennettava koskemaan EK-medioitten äärioikeistopropagandaa

Anonyymi

Kanadassa kansalaisia autetaan, torjumaan kaikenlaista roskapostia.

https://www.cbc.ca/news/business/crtc-spam-crackdown-1.6267961

Entiset tiedotusvälineet, nykyiset äärioikeiston veroparatiisispämmit EK-mediat, voi jo tulkita roskaposteiksi, joten niille on toteutettava kielto, eli spämmiesteet käyttöön Suomessa.

11

423

Äänestä

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi
    • Anonyymi

      Näin EK-Yle syyttelee, eli tekee äärioikeistolaista, veroparatiisi-markkinoiden vihaväkivaltaa, riskiryhmiin kuuluvia, vakavien sairauksien, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäyviä kohtaan:

      https://yle.fi/uutiset/3-12208899

      Tuosta vielä pakkomaksatetaan ja väitetään olevan "tiedonvälitystä".

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17202745/ek-ylen-aarioikeistoradikalismi-selkea-uhka-demokratialle

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17177514/kansalaisia-quotsalaliitto-teorioistaquot-syyttava-ek-yle-on-itse-salaliittoteoria

      EK-Yle korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijoiden, mainoskanava, äärioikeisto-ideologioitten levittäjä, kuten muutkin EK-mediat.

    • Anonyymi

      EK-Yle:n jatkuva viha-väkivalta, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan, on suora uhka kohdistettuna, näiden satojentuhansien mm. autoimmuuni-reuma-tulehdus-kipusairaiden henkiin ja myös yhteiskunnan ilmapiiriin negatiivisesti vaikuttamista.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17173130/elakerahastojen-biljoonat-varastettu-veroparatiisi-porssiquoteliitinquot-ahneuden-alttarille

      Rahasta eivät 1 500€/kk MINIMIELÄKKEET, kuten kaikissa muissa Pohjoismaissa jo ovat, eivät Suomessakaan ole kiinni, vaan korruptio-eduskunnan-yksipuoluejärjestelmän pörssikeinottelija-poliitikkojen, arvovalinnoista ja tahtotilasta.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin

      Muissa Pohjoismaissa on myös kiellettyä, kohdistaa viha-väkivaltaa ja yllyttää siihen, vakavista terveyssyistä, eli hengenvaaran takia, koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan. Suomessa EK-Yle-ymEK-mediat ja korruptiopoliitikot, toteuttavat silmitöntä vihaväkivaltaa, puolustuskyvyttömiin kansalaisiin.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17202745/ek-ylen-aarioikeistoradikalismi-selkea-uhka-demokratialle

      Salaliittoteorioista 800€/kk orjuuseläkeläisiä, terveyssyistä koronarokotteista kieltäytyviä, syyttävä EK-Yle, on itse äärioikeiston järjestäytyneen veroparatiisirikollisuuden salaliitto, korruptiopoliitikkojen mainoskanava.

    • Anonyymi

      Onneksi ulkomailta löytyy vielä tiedonvälitystä, murusina, mutta se vähäkin on tärkeää, kun Suomessa vain pystyynkuolleita EK-äärioikeistomedioita.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17218553/quotrajoitukset-ennen-dataaquot---uutisoi-espanjan-paasanomalehti-el-pais#comment-111447140

      Eihän Suomen ek-moukkamediat, haukkumalla parane, mutta vaikeneminen olisi virhe, kun itse demokratia on uhattuna ja kansalaisilta yhä useammalta, puuttuu jo aito oikeusturva, aidot ihmis-kansalais-potilaiden-itsemääräämisoikeudet.

      Joku "tartuntatautilaki", 1950-luvulta, antaa liian suuret vapaudet, nykyajan korruptiovallankäyttäjille, sitä ei pidä soveltaa, enää, eivätkä nykyiset korruptiopoliitikot, ole soveliaita lakia muuttamaan, joten jätämme äänestämättä.

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/16175219/elakeleikkauksien-nimi-yksipuoluejarjestelmassa-on-quotkorotusquot

    • Anonyymi

      EK-moukkamedioissa jälleen, viha-väkivaltakirjoituksia, vakavien sairauksien, eli hengenvaaran takia koronarokotteista kieltäytyviä kohtaan. Muiden Pohjoismaiden sote-ministerit, erotettaisiin välittömästi, viha-väkivallan sallimisen ja riskiryhmien heitteille köyhyyteen oikeusturvattomiksi jättämisen takia.

      https://elpais.com/sociedad/2021-12-01/las-restricciones-antes-que-los-datos-asi-se-explica-en-un-grafico-la-crisis-mundial-por-la-variante-omicron.html

      https://keskustelu.suomi24.fi/t/17217415/muissa-pohjoismaissa-ei-sairauselakelaisia-verrata-hyvaosaisiin-elakelaisiin

      Kiurun Äärioikeistoradikalismi on käynyt selväksi. Äänestäminen vahingoittaa vakavasti sinua ja ympäristöäsi. Älkää enää äänestäkö, tai seuraavaksi korruptiopoliitikko-pörssikeinottelijat, kehittävät ÄÄNESTYSPAKON.

    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi
    • Anonyymi

    Ketjusta on poistettu 1 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Ruotsalaisuuden Päivän virallinen liputuspäivä poistettava VÄLITTÖMÄSTI!

      Suomen valtion ja suomalaisuuden kannalta ei ole minkäänlaisia perusteita liputtaa virallisesti ruotsalaisuuden päivää,
      Maailman menoa
      105
      5721
    2. Mikaela Nylander: Jos pakkoruotsi poistetaan, niin ruotsin kielen asema romahtaa

      (Nylander on vanha RKP:nen) Mutta niin heikossa vedossa muumiruotsi siis on Suomessa, että vain tekohengityksellä se pys
      Maailman menoa
      65
      2562
    3. Nainen aion pilata elämäsi täysin, opetus sulle, että pelasit väärän ihmisen sydämellä.

      Empatiani sua kohtaan katosi siinä kohtaan, kun teit tietoisen valinnan leikkiä mun sydämellä. Luulet olevas joku älykäs
      Ikävä
      240
      1572
    4. Kaivattusi nimi vol.3

      Kaipaajankin nimi olisi kiva. 🥰
      Ikävä
      94
      1370
    5. Alkanut tuntua siltä

      Että taisi olla kusetusta koko homma alusta saakka.
      Ikävä
      124
      1087
    6. 6 vkoa kulunut ilman sua

      …ihme että olen vielä hengissä. 😔 Kyynelillä pessyt lattioita. Rakastan ja odotan sua ikuisesti❤️Projekti jäi kesken jo
      Ikävä
      8
      881
    7. Viestisi kaipaamallesi ihmiselle

      Mitä ajattelet tilanteestanne tänään?
      Ikävä
      65
      872
    8. Nii, mites ne

      Hampaat??
      Ikävä
      66
      857
    9. Joululahja/Jouluntoivotus

      Millainen kaivatulle
      Ikävä
      73
      791
    10. Salailu jatkuu, poliisi tutkii

      Nykyään Pienimäki toimii Ylitornion kaupunginjohtajana. HS tavoitti hänet puhelimitse. Pienimäki korosti, ettei ole enää
      Ähtäri
      17
      741
    Aihe