Miksi Kittilän rakennusvalvontatoimisto vastustaa ...

Anonyymi

Kittilään rakentamista kuulemma kaikin mahdollisin konstein.. .

Se on tyhmää koska 1 rakennusmies työllistää 7 muuta. Eli rakentamisesta hyötyy koko Kittilän kunta. Ja ennenkaikkea duunarit.

10

1106

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      Kuulemma.🤣🤣🤣👍👍👍

    • Anonyymi

      Millaisia kokemuksia ihmisillä on rakennusluvan saamisesta?

      • Anonyymi

        Täysin pers.....stä koko Lupa-piste minkä kautta luvat nykyään haetaan. Ei ymmärrä miksi tällainen systeemi on rantautunut suomen maahan. Lupa-piste tarkoittaa sitä, että ei haluta, että tähän maahan rakennetaan mitään. No ei kyllä purkujakaan haluta. Eli siis jätetään vanhat kämpät lahoamaan ja muurahaisten ruuaksi.
        Lupa-piste on byrokratian todellinen luomus ja vie pien rakentajan rahat ennenkuin on talo saatu puoliväliin rakennettua. Rahat menevät suunniteluun ja taas suunnitteluun, työjohtoon...ym.... Kyllä suomeen tarvittaisiin trumppeja joka kuntaan ja sinne eduskuntaan iso läjä. Ihmisten oikeus ja itsemääräämisoikeus poljetaan alas tällaisilla lupa-pisteillä. Ihmisistä o ollaan tekemässä tyhmiä ja silti heidän pitäisi selvittää tämä Lupa-pisteen byrokratia itse. Kunta ei anna mitään palvelua.


    • Anonyymi

      Minkälaisia kokemuksia teillä on kunnan rakennustarkastajasta?
      Istuuko lautakunnassa samat uunot kuin aikaisemmin?

      • Anonyymi

        Ihan sama missä istuu ja istuvat, vaikka päivät gondolihississä mutta odottaisi näiltä rakennustarkastajilta ja mestareilta järjen käyttöä tavallisen kansalaisten rakennusasioissa. Voisiva myös tuoda ylemmälle taholle tiedoksi jos jotkut lait ja säädökset eivät vain toimi.


    • Anonyymi

      Heh, ai kuulemma.

      • Anonyymi

        Olet sie yks ....eleen 'Heh, ai kuulemma' uuno. Toivottovasti tauti tulee ja tappaa sinunlaisesi....


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet sie yks ....eleen 'Heh, ai kuulemma' uuno. Toivottovasti tauti tulee ja tappaa sinunlaisesi....

        Heh, ai toivottovasti.


      • Anonyymi
        Anonyymi kirjoitti:

        Olet sie yks ....eleen 'Heh, ai kuulemma' uuno. Toivottovasti tauti tulee ja tappaa sinunlaisesi....

        HEH, VAROKAA KAIKKI, TOIVOTTOVASI TAUTI TULEE JA TAPPAA.


    • Anonyymi

      Yks työllistää seitsemän muuta....WTF. Tarkennatko tuota.....siis jos 200 tekee töitä niin työllistävät samalla 1400 muuta.....eli ketä ovat nuo muut??

    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Mistä puhuitte viimeksi kun näitte

      Kerro yksi aiheista
      Ikävä
      101
      7553
    2. 105
      5563
    3. Se on hyvästi

      Toivottavasti ei tavata.
      Ikävä
      83
      5047
    4. Olenko saanut sinut koukkuun?

      Hyvä. Rakastan sua.
      Ikävä
      139
      4436
    5. Alavuden sairaala

      Säästääkö Alavuden sairaala sähkössä. Kävin Sunnuntaina vast. otolla. Odotushuone ja käytävä jolla lääkäri otti vastaan
      Ähtäri
      11
      3150
    6. Sisäsiittosuus

      Tämän kevään ylioppilaista 90% oli sama sukunimi?
      Suomussalmi
      49
      2833
    7. Miksi sä valitsit

      Juuri minut sieltä?
      Ikävä
      52
      2769
    8. Kerro nyt rehellisesti fiilikset?

      Rehellinem fiilis
      Suhteet
      61
      2387
    9. Törkeää toimintaa

      Todella törkeitä kaheleita niitä on Ylivieskassakin. https://www.ess.fi/uutissuomalainen/8570818
      Ylivieska
      10
      2354
    10. Hei........

      Pelkkä sun näkeminen saa mut hymyilemään pitkin iltaa. Oot niin 🤩😘 Edellinen poistettiin.
      Ikävä
      56
      1966
    Aihe