Miten eläiten homottelu?

Pastalle on tullut muutamia uusia fundiksia, jotka ensimmäisenä rientävät tekemään aloituksia - mistäpä muuta - kuin homoilusta ja sen vaaroista. Palstojen vanhoista fundiksista keskusteluja rientää tietysti kommentoimaan kaappihomo "uv", joka tarvitsee joka päiväisen homoannoksensa täältä.

Kuten tunnettua "uv" ei ole naimisissa, hänellä ei ole naisystävää ja tuskin on koskaan päässyt pukille, koska silloinhan hän rikkoisi sääntöä: seksi kuuluu vain avioliittoon. Lisäksi on kotoisin Nokialta ja ollut mukana Nokia Mission toiminnassa, jonka pomo oli seksi puolella kovasti poikamyönteinen.

Joka tapauksessa täällä saarnataan taas useammassa aloituksessa että homoilu on väärin, koska pultti ei sovi pulttiin, eikä mutteri mutteriin. Useasti myös toistetaan että homoilu on luonnotonta. Ja tässä tietenkin vedotaan siihen että jumala on luonnut koko luonnon.

Mutta kun tässä unohdetaan kokonaan se, että myös eläimet homoilevat tämän tästä. Joten kukas se tämän eläinten homoilun on sitten luonut? Ynnä että pitäisikö homoiluun "syyllistyneet" eläimet tulisi ohjata eheytykseen? Ja joutuvatko moiseen syntiin naksahtaneet eläimet helvettiin?

https://yle.fi/aihe/artikkeli/2019/06/29/homoseksuaalisuus-on-elainmaailmassa-tavallista

3

63

    Vastaukset

    Anonyymi (Kirjaudu / Rekisteröidy)
    5000
    • Anonyymi

      ArtoTTT

      Eli jos lehmät hyppivät karsinassa toistensa selkään ovat sitten lesbolehmiä, sitten sonnit homosonneja jos hyppivät toistensa päälle. edesmenneelle uroskoiralleni kelpasi kopin oviverho, se oli seksuaalisesti suuntautunut oviverhoihin, joillekkin kelpaa tyynykin ovat varmasti seksuaalisesti suuntautuneet tyynyihin jne.

      • Et sitten ollenkaan lukenut tuota asiaan liittyvää liitettä? Niin ja kai sinä pidit tuolle koirallesi pitkän moraalisaarnan ja pelottelit sitä helvetillä...


      • Anonyymi

        Ihmiset saattavat käyttää käsiään. Ovatko he käsiinsä suuntautuneita?


    Ketjusta on poistettu 0 sääntöjenvastaista viestiä.

    Luetuimmat keskustelut

    1. Korjaa toki jos...

      Koet että ymmärsin sinut kuitenkin aivan väärin. Jännittäminen on täyttä puppua kun et muitakaan miehiä näköjään jännitä
      Ikävä
      29
      2755
    2. Mitä aiot sanoa, kun ja jos tapaatte seuraavan kerran?

      Oletko päättänyt etukäteen?
      Ikävä
      91
      1044
    3. Koetko sä mitään

      Syyllisyyden tunteita siitä mitä teit mulle?
      Ikävä
      58
      911
    4. Mies muistatko kun näit

      Mut ensimmäisen kerran? Missä se oli? Hyvää yötä.
      Ikävä
      66
      885
    5. olet kaiken rakkauden arvoinen

      Olisinpa kertonut kuinka rakastuin sinuun. Kuinka hyvältä tunnuit siinä lähelläni, kunpa en olisi väistänyt vastapäätyy
      Ikävä
      26
      847
    6. Ellen Jokikunnas paljasti somessa ison perheuutisen - Ralph-poika elämänmuutoksen edessä!

      Ellen Jokikunnas ja Jari Rask sekä Ralph-poika ovat uuden edessä. Tsemppiä koko perheelle ja erityisesti Ralphille! Lu
      Suomalaiset julkkikset
      6
      837
    7. Olisi kiva

      Tietää, mitä oikein ajattelet minusta tai meistä? Mitä meidän välillä on? Salattua tykkäämistä, halua, himoa? Onhan tämä
      Ikävä
      37
      810
    8. Mikä koirarotu muistuttaa kaivattuasi eniten?

      Koirien piirteet muistuttavat usein ihmisten ja omistajiensa piirteitä.
      Ikävä
      65
      804
    9. Oot mun koko maailma

      Ei ole koskaan ollut ketään, joka olisi niin täydellinen minulle kuin sinä mies ❤️ Ikävöin sua🥹
      Ikävä
      75
      724
    10. Nainen, jos kuuntelet ja tottelet, niin sinulle on hyvä osa

      Ominpäin toimiessasi olet jo nähnyt mihin se on johtanut. Olen jo edeltä sen sinulle kertonut ja näen sen asian ja totuu
      Ikävä
      136
      719
    Aihe